Майдан / Статті  

додано: 19-05-2002
Анатолій Авдєєв: Кіровоградчина :Пейзаж після бою...

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1021830416.html

Скільки пісень про "єду" не співай, а все одно сир в мишоловці на думку приходить …

Вибори пройшли і на Кіровоградщині, що й досі, як в котре підтвердилося належить до "червоного поясу" і колір електоральних уподобань не змінила. В "червоному полі" і цього разу "червоних" вважали за найкращих. Нове на розум, що непідживлений хорошою "їжею": чи то ідейною чи кулінарною приходить рідко. Цього разу PR-розкрутку партії допомогав робити міцний і потужний блок "ЗаЄду", де перебували всі свої колишні. Ті хто схибив " червоній ідеї" і ковтаючи слину, за знайомою звичкою попрямував до "корита". Саме на честь об'їдків, чи вибачайте, наїдків і зібрались всі схиблені разом, утвориивши і назвавши свій блок відповідно . Про смаки, присмаки та кольори сперечатися важко. А голодні чи ті, що звикли розігрувати їх роль, тобто прикидатися, про інше крім "їжі" думати продуктивно не можуть. Так от нестача думок, удавана закоханість в удавану для всіх "ЄдУ" і презвели до перенасиченості "заєдиською" рекламою. Тошнотворні синдроми, що виникли в наслідок цього у електорату і заганяли його позбутися рвоти в стан "червоних".
В цих умовах перемога лівих не могла не бути незаперечною. Це не зрозуміли б лише дурні, а оскільки їх в антикомуністичному таборі зібралось разом дуже багато, вони і забезпечили чергову перемогу комуністів в області. Заперечити подібне загальне переконання важко, бо нестача здорового глузду не змогли компенсувати ніяким тиском, нахабством чи впливом адмістративного ресурсу. Нав'язливість та примітивність "заєдушної" реклами відіграла свою непередбачену організаторами роль, в наслідок наведених вище обставин.
Як і чотири роки тому КПУ з показником в 22,24% знову перша, а друга позиція знову залишилася за Соціалістичною партією Олександра Мороза -15,15%. Але цього разу соціаласти були без колишніх ситуативних союзиків з селянької партії. І здобули свій відсоток самі, без амбітних помічників. Минулого разу блок цих двох партій мав 17,28%, то зараз відокремившись селянська партія "свої" 2,13% в області не отримала, а задовільнилася реалією життя в 0,59%. Об'єктивно слід зазначити, що відсоткові втрати, і до цього ж ще більш відсутні зазнала в області і КПУ - 6,92%. Любій іншій партії чи блоку такого відсотка багато на що вистачило, але для міцних послідовників Маркса така втрата виявилася не болючіше комариного укусу. Але мабуть біль та пухлини настануть потім. Згаданий відсоток вніс не одну ложку дьогтю в загальноукраїнську поразку від блоку Віктора Ющенка "Наша Україна". Такі то "крихти" і зруйнували загальну чисельну гегемонію КПУ в парламенті України. Куди ж подівалися відсотки КПУ ? На це запитання відповідь дають самі комуністи області, слушно зтверджуючи, що відсотки з'їла фальсифікація виборів адмінресурсом. Але слід визнати і інші факти -1,74% зцапала все ж КПУ(о), а 0,42% КПРС. Та ці успіхи організованих під чергові вибори клонів не відзеркалюють повного обсягу втрат. Крім того до пасиву комуністів області слід занести відверті все ж успіхи (можливо саме шляхом підкидання бюлетенів) блоку "ЗаЄдУ" - 13,27%, що вище загальноукраїнського показника. Але цей показник дало "дике поле", бо в обласному центрі попри все не знайшлося і 7000 прихильників блоку - "переїли з реклами" більше всіх. Партії що утворили блок минулого разу мали в області суцільний електоральний доробок в 7, 54 %(НДП-5,63 % та АПУ-!,91%, інші партії блоку того разу ще не існували).
Гучний і колись єдиний Народний Рух України навесні 1998 року спромігся в області на здобуття 4,58% голосів виборців, а успіхи ПРП, КУН та інших партій теперішнього блоку "Наша Україна" взагалі виглядали занадто скромними, і саме тому 10,02% на нинішніх виборах блоку Віктора Ющенка "Наша Україна" інакше, як успіхом розцінити не можна. В той же час замість колишньої "Громади" зразка 1998 року з 6,27% з'явився на політичній арені області блок Юлії Тимошенко, який на нинішніх виборах попри сумні прогнози долі зібрав 9,85% голосів. Загалом опозиція в області набрала майже 63% голосів виборців, а окремо "червона" опозиція, тобто лише партії лівого спрямування маають показник в 42, 83%.
Шостими після БЮТ в області стали представники СДПУ(о) з показником 6,38% проти колишнього в 3,77%, але в цілому, не зважаючи на відносний успіх партія виглядала кволо і мала в округах області лише єдиного непрохідного кандидата-мажоритарника.
У великому "прольоті" цього разу в області опинилися зелені та ПСПУ, зазнавши значних втрат. Зелені не прижившись в "червоному полі" втратили не лише відсотки (3,64%), а і 24802 виборця. З такою цифрою в області можна було зараз не лише подолати 4%-барьєр, але і стати народним депутатом по мажорітарці, що двом з подібними показниками і вдалося.
Про амбіційних "прольотчиків", якщо зупинитися детально, то можна назвати їх другу "непереможну шістку". В області вона схожа зовнішньо на середньостатистичну українську, але має свої особливості - в ній присуній з 14-й з зальноукраїнського рейтингу майже місцевий блок ДемПУ-ДС.
Сьомим в області став блок Наталії Вітренко, що отримав 2,73 % голосів виборців, восьмі - "Жінки за майбутнє", що не виправдали сподівань з показником - 2,08 %, а дев'яте місце з тим же обласним показником блок ДемПУ-ДС, але має в доробку на 35 голосів менше. Десяту сходинку, як і в Україні, але з іншим показником в 1,74 % (11098) голосів займає КПУ(о), а за нею з скромнішими показниками йдуть партія "Яблуко"- 1,36 % (8676) та Партія зелених України - 1,01 % (6460).
"Російська ідея" зібравши в степах і містах області 2511 голосів прихильників посіла з 0,39 % скромне 18-е місце. Тепер маємо їхній справжній показник і відомо спражнє "місце в житті" цього блоку в області. Достеменно стало відомо, з огляду на наведену цифру, для скількох росіян та "рускоязичних" в області потрібен статус іноземної мови. Ця цифра пояснює порожні зали на бенефісах пана Свистунова та жалюгідні пікети цього руху, коли підбурені (а можливо і "підмазані") ними комуністи підняли питання статусу російської мови в Кіровограді, хоча досконало володіють власним суржиком і ні до жодної мови нажаль не доросли. Тепер вдивляючись в наведені цифри та нагадані факти, заперечте мені що це була зовсім не "рука Москви" чи спланований передвиборчий розіграш "російської карти" у грі в підкидного (хто вважає за потрібне, нехай прочитає, як підісланого) дурня. Ідеї штучно завезені і посіяні в степу чужим вітром дали дуже погані всходи і не принесли ніякого врожаю.
На останньому місті в області опинилося УНА - 0,03 % голосів виборців, що говорить про олімпійський спокій виборців до радикалізму і лише на 9 голосів прихильників виперидила згадану партію інша ідея - ідея партії ЛПУ(о). Поруч з ними перебувають ще кілька їм подібних, але ще менш відомих партій та блоків, що здобули свої сотні голосів мабуть в наслідок "прикольних дій" окуремих виборців.
Серед явних невдах третього десятка перебувать в області блоки "Народний рух України" (24-е місце), "ЗУБР" (22-е місце), "Проти всіх" (27-е місце) та низка партій.
До провальних явищ слід віднести і 19-е місце блоку "Єдність" та 15-е місце Селянської партії України.
Такі от підсумки "співів" та безкоштовних концертів з співами влаштованих блоком "ЗаЄдУ" та рядом інших партій та блоків. Виборці щось вже чули за безкоштовний сир і на політичну "єду" не повелися, забракло наївності.

Анатолій Авдєєв,

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1021830416.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua