Майдан / Статті  

додано: 23-05-2002
Левко ЛУК'ЯНЕНКО: Виступ на сесії Верховної Ради України 22 травня 2002 року

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1022168035.html

Шановні народні депутати. Ми з 14- го числа боремося один з одним і ніяк не можемо розв'язати надзвичайно важливу проблему структуризації Верховної Ради. Із тієї роботи, яку ми спостерігаємо один за одним, для мене абсолютно ясно, що основна причина, чому ми не можемо структуруватися, полягає у нашому Президенті - Леоніді Кучмі. Тому шкода, що його немає, але я звернуся тут до нього.
Пане Президенте України. У серпні минулого року я з високої трибуни Третього всесвітнього форуму українців звертався до вас з пропозицією піти у відставку. Ви цього не зробили. А жаль! Український народ має добру душу, і він вам би простив всі ваші злочини. Живіть собі на волі, Бог з вами! А ви залишилися на посаді. І тепер, коли народ обрав новий парламент, і він мав би швидко структуруватися і почати важливу законодавчу працю, ви з'явилися на українській політичній арені, як величезна деструктивна сила.
Подивіться, що ви робите. Вже більше місяця ваша Адміністрація та голови обласних адміністрацій беруть за горло підприємців і затягують їх до фракції "Єдина Україна". Багато підприємців намагалися і намагаються чесно вести свою підприємницьку справу. Вони готові чесно сплачувати нормальні податки, але хотіли б ходити без бронежилетів, хотіли б без страху мати можливість прогулятися в міському парку зі своїми дітьми. Ви своїм ненаситним здирством примушуєте їх іти на порушення закону, а потім шантажем заганяєте їх у свою фракцію. Українську політичну традицію чесної і відкритої конкуренції, що, правда, не раз вельми гострої, ви підмінили бандитськими методами примусу, залякування, погроз, зруйнувати весь бізнес, весь сімейний достаток і спокій, і саме життя.
На виборах народ відмовив вашим партіям у довірі. І що найчастіше я чув упродовж виборчої кампанії в десятку областей України від різних категорій громадян, це - прокляття на вашу адресу та слово імпічмент Кучмі. Уже місяць ви ґвалтуєте депутатів-підприємців, що прийшли до Верховної Ради по мажоритарних округах, заганяючи їх до вашої фракції. Коли б не цей ваш примус депутати мажоритарними розійшлися по фракціях відповідно до своїх політичних і ділових уподобань і не було б того дикого напруження, в якому Верховна Рада товчеться з 14 травня. Це ви винуваті в тому, що парламент досі не може структуруватися і приступити до творення законів. У серпні минулого року я просив вас піти у відставку. Тепер я знову прошу вас: відійдіть від Верховної Ради, підіть на пенсію, народ все вам простить і я не буду вимагати вам кари, але дайте нам, народним депутатам, можливість повернутися до нормальних людських взаємин і приступити до діла.
Дякую вам за увагу.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1022168035.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua