Майдан / Статті  

додано: 31-05-2002
Геннадій УДОВЕНКО: Сьогодні є очевидними спроби криміналітету стати при владі
Укрпартінформ

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1022834444.html

Геннадій Удовенко:
- Останніми подіями у парламенті поставлено під загрозу парламентаризм України. Відповідно до Конституції України в нас має бути розподіл між законодавчою, виконавчою і судовою гілками влади. Це чітко зафіксовано й практикою роботи Верховної Ради попереднього скликання. Тепер, призначивши головою парламенту керівника власної адміністрації, президент всю владу фактично зосередив у своїх руках.
Це небезпечно і для організації роботи ВР, і для суспільства в цілому: блок “Наша Україна” на виборах виступав за консолідацію, а сьогодні відбулася ревізія підсумків голосування 31 березня. Переможцем був блок “Наша Україна”, а його сьогодні усунуто від керівництва парламентом. До влади прийшли партії, які не лише не перемогли на виборах, а взагалі посіли маргінальні місця. Розподіл влади між трьома “гілками” мав би й надалі поглиблюватися і відшліфовуватися на користь демократії в країні, а в нас вже "єдність" - президент дає вказівки голові ВР.
Небезпечна сама тенденція "формування" цих 226 голосів. Окремі члени нашої фракції скаржилися, що до них застосовується страшенний тиск, погрози тощо. В демократичній державі такого не могло б бути. А в нас заради обрання людини, яка представляла б інтереси президента у парламенті, було вжито дуже потужний тиск владних структур, і “переможці” вважають це за нормальне.
Сьогодні є очевидними спроби криміналітету стати при владі. Я зробив би порівняння з періодом великої економічної кризи й депресії у Сполучених Штатах Америки кінця 20-х - початку 30-х років. І те, що сьогодні відбувається в Україні, приблизно нагадує те, що тоді було в США. Я колись говорив президентові Клінтону, що в тлумачному словнику української мови навіть не було таких слів, як “рекет”, “інфляція”, “стагнація”. Усе це ми запозичили в них.
Тіньовий капітал, який сьогодні став потужним знаряддям в руках влади - це, в принципі, капітал кримінальний. Тому сьогодні головне питання саме для Верховної Ради - "детінізація" економіки, іншими словами, її легалізація. Але одночасно з цим треба гарантувати прибутки. Скоріш всього треба йти шляхом, який визначив для Сполучених Штатів Рузвельт, коли його обрали президентом. Треба вчитись в історії.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1022834444.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua