Майдан / Статті  

додано: 31-05-2002
Г. КРЮЧКОВ: Ця президія може не всидіти до кінця сесії
Укрпартінформ

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1022835302.html


“Обрання нинішньої президії – це продовження тієї ж брутальної наруги над демократією, над Законом, над порядністю, над справедливістю, яке було і під час усієї виборчої кампанії. Отже, не трапилося нічого несподіваного.
Ми вже бачимо, що ця президія не зможе нормально керувати процесом. Є елементарні речі – як то регламент, коли вносяться пропозиції, і яка б та пропозиція не була, останнє слово має сказати зал, депутатський корпус. Сьогодні за пів дня засідання елементарне питання так і не поставлене на голосування. Тобто, депутати наголошують, що за регламентом має виступити Президент, або, якщо він не може, засідання перенесемо, а питання принципово не ставиться на голосування.
Якщо і далі буде продовжуватися так, як це зараз робиться (а ми бачимо, наскільки некваліфіковано, з неповагою до депутатського корпусу це робиться), то ця президія може не всидіти до кінця сесії, тим паче, що за нашим регламентом зовсім не складно буде її зняти. Для цього достатньо зібрати 150 підписів, поставити питання про те, що президія не справляється зі своїми обов'язками і проголосувати, а при такому настрої залу 226 голосів буде зібрано без усякої фальсифікації.
Ситуація, що склалася відучора, небезпечна для України перш за все тому, що у Парламенті немає твердої переконливої більшості. Сьогодні вже депутати і з “Єдиної України”, і з “Нашої України” ведуть переговори між собою, і незабаром вибудуються нові фракції. Хоч учорашній пакет і отримав 226 голосів, але це така хитка більшість, що один голос може все вирішити. І аби, скажімо, Потебенька схопили за руку і примусили діяти згідно партійної дисципліни (чого, на жаль, не було зроблено), то не було б і сьогоднішньої ситуації. Або коли б у Ющенка хоча одного із семи нейтралізували... Але коли немає такої переконливої більшості, то все повинно робитися справедливо, чого навіть і не передбачається. Це найважливіший підсумок вчорашнього дня. І якщо ті, хто хоче диктувати свою волю у парламенті, цього не зрозуміють, буде погано.
Судячи з поведінки цього, поки що, спікера, я бачу, що він буде тиснути, утверджувати свою владу не авторитетом, якого немає, не компетентністю, якої немає, не знанням регламенту, якого немає, а силою, бо його “папа” призначив на цю посаду.
Це ганьба для парламенту і для держави. Це намагання (і дуже очевидне) встановити авторитарну диктатуру, а диктатура завжди закінчувалася погано”.

Г. Крючков, член Центрального комітету КПУ

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1022835302.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua