Майдан / Статті  

додано: 06-06-2002
Юрій Костенко: Принципи формування влади ...

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1023359613.html

“Двом фракціям вистачить голосів лише на те, щоб поділити комітети, але не для того, щоб працювати в них”, -- зазначив лідер Українського Народного Руху, заступник голови фракції “Наша Україна” Ю. Костенко, коментуючи перспективу поділу комітетів між фракціями “Єдина Україна” та СДПУ(о). Він також переконаний, що “формальна більшість з двох блоків нездатна ефективно працювати та ефективно підтримувати будь-який уряд”, і це “саме той шлях, який приведе як до парламентської кризи, так і до урядової”.
Ю.Костенко знов наголосив, що про “продуктивний шлях можна говорити лише в разі, якщо керівники фракцій домовляться про принципи спільної роботи, де розподіл комітетів є лише вершиною айсберга тієї принципової проблеми, яка називається “принципи формування влади після виборів”.
“Це практика усіх демократичних країн, коли блок чи партія, яка набрала найбільшу кількість голосів, виходить з ініціативами щодо формування парламентської більшості та коаліційного уряду. Саме таку ідеологію закладено в Договорі про спільні дії, який пропонує “Наша Україна”, – наголосив Ю.Костенко. Він повідомив, що “на сьогоднішній день остаточна редакція Договору узгоджується фракціями, і “якщо ми все-таки знайдемо компроміс, можна буде говорити про ефективну діяльність влади в Україні.”
Він назвав “дві умови співпраці “Нашої України” з блоком влади: по-перше, виходячи з того, що крісло спікера має представник “Єдиної України”, “Наша Україна” має пропонувати кандидатуру на посаду прем'єр-міністра; по-друге, при обранні голів комітетів потрібно виходити з коефіцієнтів, розроблених робочою групою, враховуючи, що в президії ВР уже представлені два блоки”.
“У випадку, якщо лідерам фракцій не вдасться виробити спільні правила роботи на наступні 4 роки, нам залишається лише один шлях – формування демократичної опозиції та тіньового уряду. Ця ситуація триватиме до президентських виборів 2004 року, оскільки зрозуміло, що після них буде змінюватися ситуація як у Парламенті, так і в суспільстві,” – вважає Ю.Костенко.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1023359613.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua