Майдан / Статті  

додано: 09-06-2002
Юрій Мельников: ВИБОРИ В ОДЕСІ МИНУЛИ, ОДНАК НАПРУЖЕНІСТЬ НЕ СПАДАЄ…

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1023629564.html

ВИБОРИ В ОДЕСІ МИНУЛИ, ОДНАК НАПРУЖЕНІСТЬ НЕ СПАДАЄ…

Згідно інформації з Верховної Ради України, лише драматична боротьба за парламентські комітети, що продовжувалася до сьогоднішнього дня, перешкодила Едуарду Гурвіцу і ряду інших депутатів з опозиційних фракцій поставити на голосування проект рішення про створення слідчої парламентської комісії з розслідування обставин найгрубіших порушень виборного законодавства в період проведення місцевих виборів.

На думку лідерів парламентської опозиції, безумовним "чемпіоном" за числом і цинічністю подібних порушень є Одеса. Про це говориться в підписаному В. Ющенко, Ю. Тимошенко і А. Морозом спеціальній "Заяві про хід і наслідки виборів до місцевих органів влади": "Одеська влада найбільш цинічно використала адміністративний ресурс не тільки в період самої кампанії і в день виборів, але і після, чинячи тиск на судові інстанції, в яких оскаржилися її незаконні дії."

Проте, керівники опозиційних фракцій Верховної Ради переконані в тому, що демократичне крило депутатського корпусу, не дивлячись на неслабнучий силовий тиск аутсайдерів минулих виборів, володіє достатнім потенціалом для ефективного захисту вибору українських виборців, і зокрема вибору одеситів.

У той же час, з додатковими труднощами зіткнулися працівники Одеської обласної прокуратури, які ведуть слідство по започаткованій Генеральною прокуратурою України карній справі щодо фальсифікації підсумків одеських виборів. Як відомо, вже після збудження карної справи, з санкції міської виборчої комісії були знищені бланки бюлетенів, поданих одеситами в ході виборів міського голови і депутатів міської Ради. Тепер, зі слів що побажав залишитися невідомим співробітника слідчого відділу обласної прокуратури, реальна небезпека нависла над поки що вцілілими списками виборців, протоколами виборчих комісій і іншими, необхідними для завершення слідства документальними матеріалами. Проблема полягає в тому, що в слідчому відділі немає достатньої кількості сейфів і інших можливостей для безпечного зберігання такого об'єму матеріальних доказів. Вони зберігаються навалом, на підлозі кабінетів слідчих і, як передбачив сам працівник прокуратури, можуть стати причиною "випадкової" пожежі, розташованої в окремому приміщенні слідчого відділу.

Як очікується, подібна інформація може посилити ту високу соціальну напруженість, що зберігається в Одесі від дня виборів і спровокувати новий сплеск вуличної активності представників різних політичних партій і суспільних рухів що вже не раз пікетували обласну прокуратуру.

Юрій Мельников
Одеса

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1023629564.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua