Майдан / Статті  

додано: 14-06-2002
Михайло Довбенко: УКРАЇНА ЗНОВУ НАСТУПИЛА НА БЕНЗИНОВІ ГРАБЛІ

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1024048396.html

Михайло Довбенко:

Олігархи-нафтотрейдери з року в рік підвищують ціни на паливо перед жнивами. Вони знають: селянин нікуди не подінеться, і все одно купуватиме необхідне пальне. То ж і цього року нічого несподіваного, на жаль, не сталося.
Але це підвищення свідчить про недолугість державної політики. Хоч підвищення можна було передбачити, але Україна вкотре наступила на бензинові граблі. Наживаються нафтотрейдери. Наживаються, очевидно, й ті особи в уряді, які дозволили цінам “стрибнути”. А програє вкотре наш селянин, у якого за безцінь заберуть вирощений ним врожай.
Проте недолугість влади полягає ще й тому, що будь-яка держава дбає про альтернативність шляхів постачання пального. Поляки спеціально провели коштовний нафтопровід під Балтійським морем, аби не залежати лише від російської “труби”
А в Україні треба було багато років боротися за побудову нафтопроводу Одеса-Броди, за пряме підключення до Євразійської паливної системи.
Тому, не спрямовуючи зусиль на диверсифікацію джерел нафтопостачання, ми будемо завжди залежати від російського капіталу, який вже не тільки продає нам нафту за ним-таки встановленими цінами, але й уже заволодів більшою частиною нашої нафтопереробної промисловості. Втім, можливо, це теж входить у зацікавлення наших урядовців, які прямо лобіюють інтереси північно-західної сусідки.
Прес-служба УРП “Собор”

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1024048396.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua