Майдан / Статті  

додано: 20-06-2002
Людмила Кучеренко: ЯК У МИРГОРОДІ ДІТЕЙ “ЗАХИЩАЛИ”...

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1024583304.html

10 років тому полтавська мерія, очолювана Анатолієм Кукобою, котрий нині є одночасно і міським головою, і народним депутатом, незважаючи на протест громадськості й преси, закрила єдину і унікальну в своєму роді вечірню музичну школу, а її старовинний особняк віддала приватній телекомпанії “ЮТА”, яка тоді розхвалювала мера з ранку до вечора. Три роки назад міська влада, по суті, ліквідувала Полтавський державний художній музей, а безцінну експозицію художніх полотен передала приватній художній галереї, одним із співзасновником якої є той же А.Кукоба. А у красивому особняку ХІХ століття вже порядкують банкіри. Плюс до всього свої оборудки владоможці обставляють так, щоб вони виглядали як прояв демократії: проводять рішенням сесії рад, тобто депутатського корпусу, представників народу.

Недарма кажуть, що “поганий приклад – заразний”. І от вже у Миргороді точнісінько за такою схемою хочуть відібрати дитсадок-ясла “Баровінок” – особняк площею 2 тисячі квадратних метрів у центрі міста. Таке рішення, яке готувалося таємно від завідувачки дитсадка і батьків, ухвалене сесією міськради у переддень 1 червня – Міжнародного Дня захисту дітей. Своєрідний захист, нічого не скажеш! Адже із затишного, облаштованого приміщення хочуть витурити не просто маленьких миргородців, а дітей-інвалідів! З шести груп (до речі, садочок переповнений, на відміну від інших напівпорожніх) чотири групи – для діток із затримкою розумового розвитку, вадами мови, захворюваннями опорно-рухової системи та післяопераційних.

Якою радістю для батьків таких діток було відкриття 6 років тому спецгруп, бо це означало, що мами матимуть змогу працювати, а не сидіти вдома по догляду за дитиною, а малюки не будуть позбавлені спілкування зі здоровими ровесниками, що сприяє їхній соціальній реабілітації. “Барвінок” був одним з перших на Полтавщині спеціалізованих дошкільних закладів: вихователі їздили в інші міста переймати досвід і програми, а завідуюча Лариса Кузнецова доклала чимало зусиль, щоб створити чудову матеріальну базу.

У Миргородському міськвиконкомі не приховують, що приміщення дитсадка здадуть в оренду комерційним структурам, а дітей планують “порозпихати” по інших дошкільних закладах, з чим батьки категорично не погоджуються, бо “барвінок” був єдиним садочком у місті, пристосованим для перебування маленьких інвалідів.

Подейкують, що цей особняк уподобав народний депутат від Миргородщини, газовий бізнесмен Геннадій Руденко, до речі, колишній вихованець цього ж садочка. Бо народний обранець, як повідомила завідувачка Л.Кузнецова, чомусь затято не відповідає вже на три листи бітьків, у яких ті у відчаї волають про допомогу. Не зустрівся з батьками та колективом дитсадка, коли днями був у Миргородській школі-інтернаті поруч, і голова облдержадмінстрації, голова облради Євген Томін, певно, через надмірну зайнятість на двох посадах одночасно.
От і виходить, що Національна програма “Діти України” – сама по собі, а діти України самі по собі. Права людини, права дитини, передбачені ратифікованими Україною міжнародними документами, пустий звук для чиновників, котрі занепокоєні вирішенням власних чи корпоративних проблем, а не вирішенням проблем територіальної громади.

Оскільки рішення сесії Миргородської міськради суперечить чинному законодавству, бо не було узгоджено з Міністерством освіти на науки, батьки звернулися до прокуратури, Верховної Ради України, Уповноваженого з прав людини, правозахисних організацій, преси.

До речі, про конфлікт влади і громади у курортному Миргороді одразу ж розповіли журналісти “Інтера”. І жодним словом не обмовилася Полтавська ОДТРК “Лтава”. Тож виникає зовсім не риторичне запитання: якщо про резонансні полтавські події оперативніше і об‘єктивніше жителів області інформують центральні недержавні канали, то чи потрібно тоді на кошти платників податку утримувати місцеву державну телекомпанію. Адже часто її точка зору на ситуацію в області радикально відрізняється від точки зору столичних телекомпаній ( а там, мабуть, працюють не менш кваліфіковані), але дивним чином збігається з позицією достойників з полтавського “білого” дому.

Тож у темі “Влада. Бізнес. Мораль” останнє поняття доречніше замінити на “аморальність”.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1024583304.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua