Майдан / Статті  

додано: 02-07-2002
форум УП: Трєтім будєш?
форум УП

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1025611361.html

Покровитель ірпінських рекетирів мітить в Генеральні прокурори...
Автор: Тарас Антипко


Україні не везе на Генеральних прокурорів. То ніяк не звільняв це крісло воскреслий фенікс комуністичної епохи Михайло Потебенько, тепер президент Кучма направив до Верховної Ради подання на Святослава Піскуна, якого ми, ірпінці, знаємо як облупленого.

Складається враження, що обов’язковою перепусткою на посаду Генерального прокурора є стаж роботи в органах Компартії. Піскун його має, адже в радянський час працював інструктором ірпінського міськкому КПРС, а коли партія наказала довго жити, став заступником прокурора Ірпеня.

Тоді як рослинність в джунглях розквітав рекет, і заступника прокурора часто бачили в кампаніях рекетирів, приміром, не раз їздив в одному авто з місцевим авторитетом Розвалом, що можуть підтвердити працівники ГАІ. Був він частим гостем підпільних ірпінських борделів, любив попаритись у лазні з голими дівчатками. Міцно дружив з незмінним “мозковим центром” ірпінської влади Ніною Якобінчук, яка після партійної роботи працювала керуючою справами ірпінського міськвиконкому. Не цурався алкогололю, веселих кампаній, вмів налагоджувати зв’язки з потрібними людьми, оскільки прямо заявляв, що для нього головне – кар’єра. Саме заради кар’єри він підсидів прокурора Ірпеня Замкова, ставши в. о. прокурора міста. Але, пропрацювавши півроку на цій посаді, зазнав нищівного удару по самолюбству, бо прокурором призначений не був. Без хабарів не вирішував жодної справи.

Ми могли б більше ніколи не дізнатися про Піскуна, якби не його кум Петро Мельник, колишній перший секретар Ірпінського міському комсомолу. На початку 90-х вони мали спільний бізнес, якщо це можна так назвати. Мельник, ставши директором індустріального технікуму, розпочав масовий несанкціонований розпродаж його майна. Багато ірпінців і досі користується білизною зі складів технікумівських гуртожитків, яка тоді масово продавалася на міському базарі. Піскун був кришею цього “бізнесу”, а товар на прилавках не залежувався, адже тоді був час дефіциту та інфляції, коли люди намагалися чимшвидше позбутися грошей.

Не знаю яким чином Петру Мельнику вдалося законтактувати з податковою, але на базі технікуму несподівано виник Український фінансово-економічний інститут, де почали готувати майбутніх інспекторів. Майно вже не продавали, бо з’явилася перспектива і потрібно було його нагромаджувати, а не розтринькувати.

Про старій дружбі Мельник влаштував Піскуна в податкову адміністрацію, де той несподівано зробив приголомшиву кар’єру, доріс аж до першого заступника голови ДПА України Миколи Азарова. Тепер вже настала черга Піскуна допомагати Мельнику, і той віддячив сповна. Цей тандем – а Мельник на той час вже став народним депутатом за списком НДП – перетворив інститут на Академію державної податкової служби, де вступний хабар коливається від 10 до 15 тисяч доларів (факультет податкової міліції).

Отже, міняємо шило на мило. А може навіть гірше. Бо замість безпринципного виконавця волі Адміністрації Президента можемо отримати бандита на вищій посаді органу, який, за Конституцією, забезпечує дотримання законності в країні.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1025611361.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua