Майдан / Статті  

додано: 11-07-2002
Київ Пост Editorial: Don't Cry for Us, Argentina!
www.kpnews.com

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1026417985.html

Небажання [кучмівського - М.] уряду чи неспромжність дотримуватися закону і повернути платежі НДС вчасно будоражить багато українських компаній. Затримка виплат НДС компаніям, особливо тим, що виробояють або експортують товари може означати різницю між зароблянням прибутку чи втрат -- або між виживанням бізнесу чи його смертю.

Компанії мають достатньо проблем з ризиком невдачі, тому що уряд незаконно використав фонди компаній для покриття свого некомпетентного управління.

Це вже не перший раз, коли уряд робить компанії своїм небажаним партнером. Роками уряд насильно кормив національні комерційні банки постійною дієтою низькоякісних державних облігацій. Замість того, щоб поважати свої облігації, уряд примусив банки конвертувати їх у довгостроковий борг -- заміняючи кредиторську заборгованість на відстрочені платежі. Ця тактика працювала на уряд, однак навяд чи на банки, які потребували готівку більше, ніж новий боржник.

Проблема повернення НДС набула майде незносних пропорцій. Поки податки НДС течуть в урядові гаманці потоком, повернення НДС заблоковане. В результаті, уряд зараз заборгував приблизно 6 МІЛЬЯРДІВ ГРИВНЬ за повернення НДС.

Це гроші, які справедливо мають бути в руках компаній, що мають право за законом. Уряд, під щильним тиском МВФ, зараз пропонував виплатити ці гроші на протязі двох років. Однак, реальність така, що єдиний спосіб для уряду віддати ці гоші - це підняти і без того високі податки, зменшити соціальні програми, або ще раз зайняти у МВФ.

Деякі економісти бачать майбутнє України у сучасності Аргентини. В Аргентині уряд займався таким самим родом репресивного, грубого управління, який ми бачимо в Україні, і результати були катастрофічними.

Єдиною реальною відповіддю на проблему є відмова [кучмівської - М.] України від збирання грошей, яких вона невзмозі повернути. Гроші, які компанії можуть залишити, зроблять більше для розбудови вітчизняної економіки, підтримають працевлаштування і покращать торговий баланс, ніж всі обіяцянки [кучмівського - М.] уряду разом.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1026417985.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua