Майдан / Статті  

додано: 18-07-2002
ГКНБУ: ЗВЕРНЕННЯ

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1026994895.html

ЗВЕРНЕННЯ
16 липня 2002 р.


Співвітчизники! Настав час захистити себе і свої права! Кожного дня ми стикаємося все з новими й новими порушеннями прав громадян у різноманітних сферах суспільного життя. Через 11 років розбудови незалежної демократичної України державна влада продовжує здійснюватися в традиції "людина для держави", що часто порушує права людини. Склалася реальна загроза майбутньому України як правової держави.

Сьогодні ви можете змінити ситуацію в Україні, приєднавшись до боротьби за утвердження принципу соціальної організації "держава для людини". Здійснити це можна через всебічний захист і відстоювання прав людини як найвищої соціальної цінності. Кричущими, з огляду на актуальність наслідків Чорнобильської катастрофи, є факти порушення прав людини у сфері використання ядерної енергії.

Сьогодні в Україні компанія "Енергоатом" протизаконно будує два нових енергоблоки на Хмельницькій та Рівненській атомних електростанціях. В гонитві за прибутками будівництво ведеться без необхідних позитивних висновків державної екологічної, санітарно-гігієнічної, пожежної експертизи, експертизи ядерної та радіаційної безпеки, що порушує Закони України "Про екологічну експертизу", "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку, "Про пожежну безпеку" тощо.

Порушення цих законів - це порушення права на безпечне для життя і здоров'я довкілля, оскільки без експертиз немає жодних гарантій безпечності нових атомних станцій для людини й природи. З метою захисту своїх конституційних прав та прав всіх співвітчизників, група правозахисників-членів Громадського комітету національної безпеки України звернулася до суду з позовом до НАЕК "Енергоатом", вимагаючи призупинити будівництво небезпечних АЕС доки не будуть отримані позитивні висновки державних експертиз.

Лише таким чином можна захистити й гарантувати право людини на безпечне довкілля. Атомні електростанції, щодо яких немає жодних юридичних гарантій їх безпеки, створюють загрозу для вашого життя і здоров'я, ваших дітей, порушують ваше право. Ми закликаємо вас проявити активну громадянську позицію, підтримати ініціативу правозахисників і приєднатися до позову по справі протиправного будівництва АЕС.

Цей позов - це не лише спроба відстояти права людини та їх пріоритетність, але й рішуче намагання ствердити найвищу цінність людини в українському суспільстві. Лише Ми, об'єднавшись сьогодні в боротьбі, зможемо утвердити традицію "держава для людини" та забезпечити розбудову України як демократичної, соціальної та правової держави.

Приєднатися до позову дуже просто. Це не вимагає від вас жодних витрат і не створить негативних наслідків. Необхідно написати заяву про приєднання в якості третьої сторони без самостійних вимог та написати довіреність на ведення справи, якщо ви не бажаєте самостійно весь час ходити до суду. Чим більше нас буде на стороні позивачів із вимогою захистити права людини, тим важче буде суду "загальмувати" або "прикрити" розгляд справи.

Усі документи необхідно оформити в друкованому вигляді за наведеними нижче зразками та надіслати поштою на адресу Координатора Громадського комітету національної безпеки України Толкачова О.А.,

який є представником позивачів по справі: 01030, м.Київ, а/с49.

Таким чином ваші документи не зможуть "раптом загубитися" в суді. З усіх додаткових питань звертайтеся за тел.: (044) 568-29-67, факс.: 265-51-80 або електронною поштою: gknbu@ukr.net


____________________________________

Печерський місцевий суд м. Києва
Третьої сторони без самостійних вимог:
_______(П. І. Б. в родовому відмінку)

_______(Адреса місця постійного проживання)ЗАЯВА
Про вступ у справу на стороні позивача


Прошу допустити мене до участі у справі за позовом до НАЕК "Енергоатом" про поновлення порушеного права на безпечне для життя і здоров'я довкілля в якості третьої сторони без самостійних вимог на стороні позивача. Стаття 50 Конституції України передбачає, що кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля, а стаття 22 Конституції України зазначає , що конституційні права й свободи гарантуються.

Атомні електростанції, як і всі інші об'єкти атомної енергетики, становлять потенційну загрозу для людини та довкілля, а тому їх визначено джерелами підвищеної екологічної небезпеки в Переліку видів діяльності та об'єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку, затвердженому постановою Кабінету міністрів України від 27 липня 1995 року №554.

Для гарантування безпечного для життя й здоров'я людини довкілля законодавство передбачає проведення державних експертиз. Зокрема, стаття 29 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" визначає, що позитивний висновок державної екологічної експертизи є підставою для відкриття фінансування всіх програм і проектів, а реалізація програм, проектів, рішень без позитивного висновку державної екологічної експертизи забороняється.

Аналогічне положення закріплено у статті 39 Закону України "Про екологічну експертизу". Як мені стало відомо, будівництво другого енергоблоку Хмельницької та четвертого енергоблоку Рівненської АЕС (ХАЕС-2/РАЕС-4) ведеться без позитивних висновків державної екологічної експертизи. Отже підірвано законодавчу систему гарантій мого конституційного права на безпечне довкілля.

Зважаючи на страшні наслідки аварій в атомній енергетиці, зокрема, Чорнобильської катастрофи, вважаю, що енергоблоки ХАЕС-2/РАЕС-4 становлять загрозу моєму життю, а їх будівництво без позитивних висновків державної екологічної експертизи порушує моє право на безпечне для життя і здоров'я довкілля.

Вважаю, що рішення суду по справі за позовом до НАЕК "Енергоатом" безпосередньо вплине на мої права, усуне їх порушення, а отже, підтримую вимоги, заявлені в позовній заяві до НАЕК "Енергоатом" про поновлення порушеного права на безпечне для життя й здоров'я довкілля.


Додаток:

копія доручення на ведення справи в суді від _________(дата)


Оригінал доручення буде поданий на судовому засіданні.

Дата______ _________підпис _____________П.І.Б.повністю


(Цю заяву необхідно надіслати підписаною в 2 примірниках разом з дорученням в 1 примірнику на ім'я Толкачова Олексія Анатолійовича, якщо Ви не заперечуєте, щоб він був Вашим представником в суді. Далі ці документи під контролем Громадського комітету національної безпеки України будуть передані до суду. Заяву про вступ у справу разом із дорученням необхідно надіслати за адресою: 01030, м. Київ, а/с 49 Толкачову О.А.)


Громадський комітет національної безпеки України тел.:568-29-67; факс: 265-51-80

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1026994895.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua