Майдан / Статті  

додано: 07-08-2002
Майдан-Інформ: ПРАВА ЛЮДИНИ В БІЛОРУСІ

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1028731999.html


Сьогодні в Білорусі є 3 “тимчасові” політв’язні - Леонід Малахов, Валерій Щукін та Тимофій Дранчук. Як мінімум ще 3 (журналісти Микола Маркевич, Павло Мажейко та екс-прем’эр Михайло Чигирь) – чекають тривалішого ув’язнення. На черзі також - закриття 4-х видань. За останні кілька днів сталося чергове побиття – сина політемігранта, який виїхав до Німеччини, та вилучення наступного номеру газети “Згода”.


Як вже повідомляв “Майдан”, лідера молодіжного руху опору ЗУБР, Тимофія Дранчука, після різкого погіршення стану здоров’я в переповненій камері, вже (за допомогою озброєних людей) перевезли в кардіологічну лікарню, де його, як було госпіталізовано.

Леонід Малахов був організатором акції, проведеної спільно з рухом ЗУБР на підтримку підприємців, що протестують проти касових апаратів. (До речі, коли схожа ситуація з підприємцями, обуреними касовими апаратами, була під час касетного скандалу в Україні, наша опозиція не додумалася зробити те, що зробили білоруси.) Коли, вчора, 6 серпня, в Леоніда був день народження, коло вікон приміщення, де його утримують, ЗУБРи та підприємці провели мітинг, проспівали йому привітання та передали подарунки, правда, більшість з них охоронці вручили Махалову лише сьогодні. Тим часом, з початку серпня, мінські податківці розпочали ретельне “вивчення” діяльності усіх учасників страйку підприємців...

Валерій Щукін, сидить в брестському ізоляторі за спроби захисту від знищення єдиної в Білорусі автокефальної православної церкви, яку влада зруйнувала в ніч з 1 на 2 серпня. (До речі, більшість білоруських автокефальних церковних громад знаходиться на польській Білосточчині та Північному Підляшші, а також в еміграції.)

Вчора, 6 серпня, мінські власті випустили з-під арешту четвертого політв’язня -лідера Молодого фронту Павла Сєвяринця, якого тримали у слідчому ізоляторі за організацію акції в підтримку незалежної преси на (вже кілька років відмінений, точніше перенесений на день повернення радянської влади до Мінська у 1943 р.) день Незалежності Білорусі.

Два дні тому, в неділю, 5 вересня, в мінському мікрорайоні Малинівка було жорстоко побито сина політичного втікача від лукашистського режиму, Олега Акаєва, який зараз знаходиться в Німеччині.

Кількість білоруських політв’язнів планується збільшити...

Кілька днів тому, до 3 років ув’язнення засуджено відомого опозиціонера, екс-прем’єра Михайла Чигиря. Йому інкримінували ухиляння від сплати податків з суми, якою торгівельна фірма, де він працює консультантом, сплатила його розмови по мобільному телефону.

На черзі також два журналіста. Це Микола Маркевич та Павло Мажейко – відповідно редактор та кореспондент закритої владою опозиційної газети “Пагоня”. Гродненський міський суд вже засудив їх до 2-х з половиною років ув’язнення. Якщо касаційна скарга журналістів буде відхилена (а вони в цьому майже не сумніваються), починаючи з 15 серпня вони можуть опинитися за ґратами. Останньою надією для білоруських журналістів залишається комісія ООН з прав людини до якої вони вже надіслали документи своєї справи.

В ночі з суботи на неділю (з 3 на 4 серпня) невідомі особи захопили редакцію ще однієї опозиційної газети “Згода”. Було викрадено диски з наступним номером видання.

Білоруські власті посилили тиск на інші “незручні” видання -"Народная воля", “Навіны”, "Наша свабода" (створена після закриття газети “Свабода”). Журналістам “Нашої Свободи” Михайлу Подоляку та його колезі в черговому судовому позові виставлено 100+5 млн рублів (приблизно 58 тис доларів). І суд над ними, до речі, провадиться тим же суддею Савічем, який нещодавно задовольнив ще більший позов проти газети “Навіны”, що рівнозначно її закриттю.

Сьогодні, 7 серпня, має бути визначено дату суду над редактором іншої незалежної від влади газети “Рабочы”, Віктора Івашкевича.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1028731999.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua