Майдан / Статті  

додано: 23-08-2002
Валентина Скачко: Cтарий Київ не гине. Його вбивають.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1030121948.html

Сьогодні кореспондент Майдану взяв інтерв’ю у Валентини Василівни Скачко, однієї з активісток Комітету захисту Святої Софії, членом товариства “Меморіал” імені Василя Стуса. Нині вона разом із Ларисою Скорик активно займається справою захисту старого Києва від новітніх “варварів з екскаваторами”. Ось що повідомила пані Валентина щодо нинішнього стану речей навколо Софійського собору та у Старому Місті в цілому.

“Я не думаю що вони просто хочуть на цьому нажитися. Мені здається, там значно глибше.
Є три святині які внесені до комплексу пам’яток ЮНЕСКО: це Софія (комплекс), Лавра, Площа Ринок у Львові. Це все. Поки що. І їм це треба зруйнувати. Чому? В Росії не існує жодного такого об’єкта. В Лаврі зараз ресторан будують, Софію руйнують фітнес-центром.
Що таке зруйнувати старий Київ? Це зруйнувати нашу історичну пам’ять, зруйнувати взагалі цінність Києва і всіх його пам’яток, це залишити нас без пам’яті. Ви хто такі? – Ви ніхто, у вас нічого немає. Друга сторона – матеріальна. Деякі країни існують за рахунок туризму. Зараз дедалі більше людей приїздить до Києва. А що дивитися? Склобетон – так його у них (у Парижі, Швейцарії, де завгодно) достатньо.
Розумієте, тут іще третій аспект - політичний. Зараз же переглядається наша історія. Наші хахли, які плазують перед Москвою, хочуть переглядати історичні підручники, узгоджувати їх. Кремінь наш перелякався, коли на нього цикнули... Адже зводити історію хочуть інакше (ніж він це показує): хто такий Мазепа – зрадник, хто такі бандерівці – бандити. Тому їм треба так само показати: що таке ваш Київ – склобетон, готель “Україна”, універмаг “Україна”, скло, дзеркала і так далі. Ви ніхто!!!”

Під час розмови Валентина Василівна відзначила особливу небезпеку будівельних робіт поблизу Софії (зокрема на території т.зв. комплексу “Софійська Брама”), адже порушується циркуляція ґрунтових вод, під Софією (яка стоїть на нетривких лесових породах) утворюється болото, у яке і просідатиме пам’ятка. Страждають і підземні порожнини, у які накачуються тони бетону (можливо, саме у цих порожнинах заховано знамениту бібліотеку Ярослава Мудрого, яку й досі шукають дослідники). Сприяє такій ситуації непрофесійне керівництво Софійського заповідника, зокрема його директор – Куковальська Н. М. (за фахом – залізничний інженер!).
Окремої уваги заслуговує масове руйнування історичної забудови на Старокиївській горі (на розі Михайлівського і Георгієвського провулків, по вулиці Софійській (№ 14), по вул.. Стрілецькій, у Рильському, Георгієвському провулках (...)) та у інших районах старого Києва. Часто у такій діяльності замішані окремі народні депутати та пов’язані з ними спільні підприємства.

Окрім того пані Валентина відзначила, що вирішення питань із такими проявами дикості у серці столиці України пов’язано зі значною небезпекою, адже напряму шкодить інтересам наших високо посадовців. Так у сумнозвісному житловому комплексі “Софійська брама”, (котрий є нібито приватизованим, а насправді знаходиться на заповідній території, що приватизації не підлягає) проживають особи напряму пов’язані з Леонідом Кучмою, зокрема його дочка, люди з оточення його зятя Пінчука і т.д. Нещодавно було побито жінку, котра намагалась сфотографувати подвір’я комплексу.

Найближчим часом буде скликано прес-конференцію з цього питання, плануються акції протесту, перші з яких намічені приблизно на 10 вересня.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1030121948.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua