Майдан / Статті  

додано: 27-08-2002
Марічка ГАЛАБУРДА- ЧИГРИН: Відзначення Незалежности в Ґенеральному Консуляту України В СІДНЕЮ

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1030457657.html

У вівторок 27-го серпня 2002 року, в обідню пору відбулося відзначення 11-тої річниці Незалежности України - Прийняття Дипломатичного Корпусу, влаштованого Ґенеральним Консульством України в Сіднеї, в Парляменті Нового Південного Велсу.

При вході до Парляменту гордо повівав наш вільний український тризуб сокіл й синьо-жовтий прапор України... Це справило на мене гарне, навіть приємне враження...

Було присутніх 120 дипломатів, стейтових парляментаристів, голів та представників українських суспільно громадських організацій й наших Церков.
Генеральний Консул України, пан Василь Корзаченко вітав при вході до залі гостей.

Заступленими були багато консульств – Польщі, Литви, Кореї, Вєтнаму, Китаю, Естонії, Латвії, Австрії, Хорватії, Голяндії, Болгарії, Швайцарії, Домініканської Республіки, Індії, Уґанди, Гондурас, США та інших – з 30 ти країн світу.
З Мельбурну приїхав голова Союзу Українських Організацій Австралії пан Стефан Романів, голова Громади Вікторії - пан Юрко Федишин. Був присутнім Голова Світового Конґресу Українців др. Аскольд Лозинський з Ню Йорку.
Ґенеральний консул України В. Корзаченко в свойому слові зазначив що всі зібралися, щоб відзначити 11-ту річницю проголошення незалежності України 24-го серпня 1991.
Говорив доброю ангкійською мовою, згадав про вікову боротьбу українського народу за свою незалежність. Державу Україна, яку визнали 160 держав світу, як потужну в майбутньому економічну силу та надійного партнера в забезпеченні стабільности в Европі. Він зазначив, що ми горді Україною, яка зайняла свою заслужене місце в колі вільних народів світу.
Спікер Парляменту НПВ Джон Марі - John Murray привітав всіх гостей, навіть з далекого Нью Йорку, на жаль не зазначивши, що саме др. Асколд Лозинський, голова Світового Конґресу Українців – він згадував рідкісність такої події, як прийняття в День Незалежности України в Парляменті НПВ. Згадав, що Україна має в Австралії гідного свого представника в особі пана Василя, з яким він і подорожував по Новій Південній Валії й який є добрим його другом.

Др. Аскольд Лозинський у свойому слові (він же прекрасний промовець!) наголосив на тому, що ми, українці в світі горді за наших політиків, які 24.8.1991 року проголосили Незалежність України, ми горді за наш народ, який 1.12. того ж року підчас референдуму підтримав ідею незалежності в масовому одобрені проголошення і врешті ми святкуємо чи радше відзначаємо тих, які в ці роки Незалежності працюють для України й утвердження її незалежности. Він згадав, що поза межами України, (він назвав ряд держав, колишніх республік СССР й східньої Европи і західнього світу) велика українська спільнота – до 20 міліонів відзначає цей ювілей урочисто... Вказав на те, що Україна має свої представництва в світі, в Об'єднаних Націях (Рада Безпеки) в Европейському Парляменті.

Двома тостами – за Президента України (підніс спікер Парляменту Джон Марі) та за Королеву Австралії – Коменвелту (підніс ґен.консул Корзаченко) закінчено офіційну програму – а присутніх вгощали перекускою й австралійським вином й іншими напитками. Гості Ґенерального Консульства України розмовляли між собою і з представниками різних консульств. Я мала довшу, цікаву розмову з консулем Польщі.

Що ж, українці по всіх містах Австралії відзначили величними концертами 11 – річницю незалежности України. В Мельбурні було біля 700 присутніх на залі. В святкуваннях там взяли участь др. А. Лозинський, який в понеділок 26.8. відбув кілька зустрічей з австралійськими політиками й представниками австралійськойо уряду в Парляменті в Канбері, які надіємося дадуть плідні наслідки не тільки для нашої спільноти, але й для України.
Др. А. Лозинський зявив мені, що ставиться до української діяспори в Австралії з великою пошаною й подивом, що за дещо понад 50 років зробили велике діло для України, пропаґуючи на цьому континенті добре ім'я України. А тепер робимо це разом з представниками Ґенерального Консукьства України!

Хай довго на цьому п'ятому континенті повіває наш тризуб сокіл й синьо-жовтий прапор!

Сідней – 27.8.2002

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1030457657.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua