Майдан / Статті  

додано: 12-09-2002
Михайло СВИСТОВИЧ: Коли ми станем з Тимошенко по різні боки барикад.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1031859432.html

Моя дружина також опиниться з іншого боку барикад від того, кому дістався її голос, і чий місцевий передвиборчий штаб вона очолювала на виборах. Мається на увазі Блок Віктора Ющенка “Наша Україна”.

Цього часу чекаємо не тільки ми. Його чекає ледь не вся Україна. Бо настане він саме тоді, коли державою перестане правити Леонід Кучма, а на його місце не прийде кучма з іншим прізвищем.

Звичайно, слово “барикади” тут вжито для пафосу. І це не означає, що відразу з першим подихом свободи ми розпочнемо акцію УБЮ (того чи іншого Ю).

Під “барикадами” мається на увазі наше несприйняття позиції обох Ю щодо майбутнього гаранта Конституції України, яке вони обоє погоджуються зробити ситим і безхмарним. Юлія Тимошенко навіть готова в разі його добровільної відставки перетворитися з головного опонента на захисника і зробити все, щоб його “пенсійний спокій та благополуччя не були порушені”.

Я, звичайно, не Тимошенко, але захисником Кучми стати не погоджуюсь. Ну не можу я пробачити йому смерті Гонгадзе. А тим більше не повинні пробачати йому це політики. Бо вийде так, що вони використали смерть Гії для того, щоб прийти до влади, а покаранням убивць нехай займається Господь Бог.

І взагалі, чому це алкоголік, що вбив свого товариша по п’янці, буде нести покарання, а вбивці, корупціонери, державні злочинці ні? Несправедливо якось виходить, бо ж всі люди рівні.

Взагалі подавання знаків гаранту “Ти піди і я пробачу” найменше сприяє його відставці, бо показує, що опозиція неспроможна його скинути. Це зовсім не тотожно тому, коли доведений до афекту сімейним скандалом чоловік погрожує дружині: “Не пробуджуй в мені звіра!” Бо він, реально розуміючи свою фізичну перевагу, по-перше, все ж таки підсвідомо любить дружину, по-друге, боїться покарання з боку Кримінального кодексу за нанесення їй тілесних ушкоджень. Запідозрити ж Тимошенко (і навіть Ющенка попри всі його висловлювання про батька та сина) в любові до Кучми важко. І страх покарання за покарання теж тут відсутній, бо хто ж покарає владу, яка карає злочинців? Не вийде ж народ з протестом проти покарання злодіїв. Якщо вже так хочеться добитися відставки швидше і застосувати для цього шлях прощення, то варто спочатку зачекати, поки кандидат на прощення сам вийде з такою пропозицією. А до цього його треба змусити.

Прощення злочинців має, окрім порушення принципу справедливості, ще один негативний аспект. Воно вкрай негативно впливає як на наше сьогодення, так і на майбутнє.

На сьогодення тому, що спонукає Кучму та його оточення триматися до останнього, бо все одно йому загрожує лише пенсія. А для майбутнього загроза є більшою, бо навіть після перемоги над режимом спокуса для нового кучми з іншим прізвищем запровадити диктатуру, прийшовши до влади через 5-10 років буде аж надто велика. Він буде знати, що йому за злочини нічого не буде.

Але все це в майбутньому. А поки я щиро бажаю перемоги тим, хто збирається прощати Кучмі його злочини. І прийду як рядовий учасник на організовані ними акції. І приведу з собою на них якомога більше людей. І попрошу цих людей робити як я: підкорятися керівникам акції “Повстань, Україно!”, а якщо не бажають – тихо відійти, але своєї акції під час акції загальної не починати.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1031859432.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua