Майдан / Статті  

додано: 12-09-2002
Юлія Тимошенко: Виступ на засіданні Верховної Ради 12 жовтня

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1031860241.html

Виступ Юлії Тимошенко на засіданні Верховної Ради 12 жовтня з приводу повернення Головою ВР подання Генпрокуратури.


Існує, ще раз підкреслюю - одноголосне рішення Регламентного комітету, на якому я була присутня, що рішення і подання Генеральної прокуратури, стосовно порушення кримінальних справ проти мене є немотивоване саме в постановляючій частині. Всі члени регламентного комітету визнали, що це подання є немотивованим. І саме тому сьогодні Голова Верховної Ради відправляє його. Але я хочу, щоб ми розуміли питання глибше.

Дійсно існує рішення суду яке спростувало всі обвинувачення Генеральної прокуратури. Про це просто не знає країна. Там кожне обвинувачення на мою адресу вивчено в суді і визнано, як абсолютно необґрунтоване і яке не має складу злочину. Сьогодні, за моїм наполяганням, ми мали розглянути це подання у відкритому режимі, з наданням всіх доказів і обґрунтувань. Я зверталась до всіх колег народних депутатів, щоб публічно дали свою згоду, або незгоду Генеральній прокуратурі на подання стосовно мене. Але ж, враховуючи, що два дні робота проводилась в Адміністрації Президента, в Генеральній прокуратурі з кожним народним депутатом, щодо примусу про надання згоди на мій арешт - то ні прокуратура, ні адміністрація Президента за ці два дні не встигли "допресувати" народних депутатів. І тому зараз, саме за наполяганням адміністрації президента, Генпрокуратури і всіх інших це подання повертається до Генеральної прокуратури.

Щоб мали можливість президент та його оточення, ще два тижні пресувати депутатів, пояснювати, які на них є кримінальні справи, давати якісь привілеї, для того, щоб дійсно раз і назавжди заховати мене за грати. Я думаю, що через два тижні ми знову будемо розглядати це подання. Хочу звернутися до всіх Вас, щоб ми зрозуміли, що у нас сьогодні створена не президентсько-парламентська і не буде створено парламентсько-президентська республіка, як пропонує наш Леонід Данилович. А створена президентсько-прокурорська республіка, де парламент і всі політики знаходяться під прокурорським наглядом. І на кожного є все для того, щоб будь - яке економічне або політичне рішення, яке прийнято в законах, було прийняте під тиском прокуратури. І ми з вами знаємо чудово, що прокурор, навіть будучи ще кандидатом, зібрав в нашому парламенті конституційну більшість голосів, коли голосували за його призначення. Чому зібрав? Тому що дійсно існує репресивна машина, при якій не депутати голосують, а прокурор, а потім - депутати. Я не хочу, щоб так було по відношенню до кожного з вас. І не хочу, щоб так було по відношенню до законів, які ми з вами приймаємо.

Я просто хочу, щоб ми почули те, що казав Валерій Асадчєв і просто більше не дозволяли прокуратурі бути господарем в парламенті і бути господарем в країні. Бо якщо такі подання будуть подаватися, я прошу дотримуватись Конституції, і не приймати їх в парламенті до розгляду, якщо вони не можуть це вмотивовано і конституційно це зробити. Я хочу, щоб ми думали про нашу перспективу, а не про наш сьогоденний страх.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1031860241.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua