Майдан / Статті  

додано: 18-09-2002
: 4 роки Хомутця

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1032351660.html

17 вересня минуло 4 роки з дня страшної хомутецької трагедії, коли учасники урочистого мітингу з нагоди 55-річниці визволення села від фашистських загарбників були масово вражені бойовою отруйною речовиною типу ФОС. Як стверджують батьки потерпілих, їхні діти, по суті, стали інвалідами. У практично здорових до отруєння дітей і студентів ветзоотехнікуму зараз цілий “букет” тяжких хронічних хвороб, є й прооперовані. Але найстрашніше те, що ті, хто застосовував фосфор-органічні отруйні сполуки типу зарину, й досі на свободі, а сама отрута не знешкоджена. Адже від подібної речовини, схоже, постраждали школярі Каленицької школи, вихованці Кременчуцького інтернату, а у грудні 2000 року у Хомутці отруїлася Любов Калюжна з Полтави, яка проводить незалежне громадське розслідування причин і наслідків трагедії. У травні цього року ця отрута вразила учнів Лохвицької СШ-3. Людмила Кучеренко, президент Полтавського медіа-клубу сказала і голові облдержадміністрації Є.Томіну, і начальнику облУМВС А.Присяжнюку, що зловмисники вже просто сміються і роблять і владі, й правоохоронцям виклик, протягом 4-х років застосовуючи ФОС в учнівських колективах на масових заходах. До речі, коли Л.Кучеренко на останній сесії облради підійшла до Є.Томіна з проханням виділити дві санаторно-курортні путівки для хомутецьких дівчаток, що не змогли пролікуватися влітку, він одразу ж сказав, що це питання вже можна вважати вирішеним, і попросив (чи то жартома, чи то всерйоз) “розказувати йому про Хомутець, бо нічого ж не знає...” А міг би й попитати свого заступника П.Шемета, котрий як голова “хомутецької” комісії так “курирує” її роботу, що, як влучно сказав власкор “Труда” у Полтавській області А.Недавній, всі “потерпілі стали в'язнями великої тюрми на ймення Брехня”.
Слідство за фактом масового отруєння в Хомутці, що порушене за ознаками ст.206 Кримінального кодексу (хуліганство), триває й досі. Але ще у грудні минулого року заступник прокурора області А.Савченко у листі на ім'я керівництва обласної міліції так оцінив якість слідства: незважаючи на широкий громадський розголос, розслідування справи проводиться безініціативно і епізодично; остання дія по справі проведена 8.11.2001 р., неодноразові зміни у складі оперативно-слідчої групи зрушень на краще не дали, належно не перевірені деякі версії, вимоги прокуратури провести по справі повне, всебічне, об'єктивне розслідування та прийняти до 31 грудня 2001 року остаточне рішення по ній.
Тим часом суддя Миргородського міського суду М.Москаленко вже рік розглядає позови хомутецьких батьків до ОДА, облУМСВ, облздоровуправління і Миргородської РДА, які вимагають компенсації за фізичні і моральні страждання, втрачене здоров'я дітей внаслідок некомпетентних дій чи бездіяльності посадових осіб.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1032351660.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua