Майдан / Статті  

додано: 19-09-2002
громадське радіо: Якщо знімуть Кучму, політична система зробить другого - Ющенко
www.radio.org.ua

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1032442741.html

Віктор Ющенко вважає: "Якщо забери Кучму, то діюча політична система завтра зробить другого Кучму, третього Кучму, четвертого Кучму. Очевидно, в нас є проблема системна і зміни нам потрібні системні. Велика відповідальність на президентові за те, що відбувається втрата національних інтересів, національного розвитку. Доки в нас не буде політичної системи, яка буде гарантувати владу, все решта буде допускати отакий готовий продукт, який ми маємо - біду на Україну".

На думку Ющенка, акції протесту виникають тоді, коли влада не відповідає на запитання, які задають політичні сили - тоді ці питання починає задавати майдан. Однак, вважає Ющенко, один день відповіді на ці запитання дати не може, як не зможе дати і ще одне 16 вересня, таких днів треба робити багато. В той же час Ющенко закликав громадян: "Будьте мудрими зараз, не користуйтеся емоціями, не користуйтеся солодкими мотивами, що давайте вийдемо на Європейську, один раз простоїмо, і післязавтра буде відповідь. Європейську, 16 число можна розуміти тільки в контексті реалізації загального політичного сценарію".

Лідер "Нашої України" заявив у ефірі Громадського радіо, що вже зараз у блоку є десятки пропозицій від газет про співпрацю. Однак, наголосив Ющенко, йдеться скорше про коаліцію засобів масової інформації, які ще можуть вважати себе вільними.

Віктор Ющенко підкреслив: "Ми живемо в шаблоні новин тих, які складаються в Адміністрації Президента. Нам дозовані інформаційне життя, нам дозовані скоро будуть фільми, наші симпатії культурні... Те, що відбувається сьогодні, нами трактується як позбавлення виборця правдивої, повної та об'єктивної інформації. Це зомбування людей на неправильну політичну орієнтацію".

За його словами, країна, у якій немає вільних журналістів, ніколи не може бути демократичною. Ющенко повідомив: "Ми вийшли до однієї формули - чи журналісти, чи бізнес, чи громадяни у виборах потребують захисту. Його можна дати лише одним способом - проведення до парламенту відповідальних політичних сил, які б зробили прозору більшість". "Наша Україна" пропонує створити коаліцію здорових інформаційних сил, котрі, зберігаючи свій статус, готові працювати у частині інформаційного поля блоку з випуском тих чи інших сторінок, тих чи інших новин. Ющенко вважає, що з ними можна знайти порозуміння через угоду про спільні дії, щоб узгодити логіку інформаційних дій.

Говорячи про формування парламентської більшості, Ющенко заявив, що сьогодні Литвин є єдиною фігурою, який може конструктивно працювати у парламенті на противагу іншим сценаріям: "Сьогодні він зрозумів одне - або в українському парламенті буде сформована демократична правдива більшість, або парламент буде зразка попереднього, коли просто олігархія, мафія проводила ті рішення, які вона купує легко, за декілька чи сот тисяч доларів, чи за декілька мільйонів".

Водночас Ющенко стверджує, що не змінив свого ставлення до процесу обрання спікера. Він вважає, що це було фактично призначенням владою свого представника, ганебним для української демократії. Однак зараз, на думку Ющенка, потрібно йти далі, і позиція Литвина матиме великий вплив на процеси в українському парламенті. Лідер "Нашої України" вважає, що вина за непрацездатний парламент, у випадку відсутності більшості, буде покладена на спікера.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1032442741.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua