Майдан / Статті  

додано: 26-09-2002
Народні депутати України: До Ради Безпеки ООН, ОБСЄ, ПАРЄ, урядів країн членів Ради Європи, США

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1033052963.html

До Ради Безпеки ООН, ОБСЄ, ПАРЄ, урядів країн членів Ради Європи, США та Канади

Ми, народні депутати України, усвідомлюємо міру відповідальності владних структур України за появу у міжнародних інституцій вмотивованих підозр щодо незаконного продажу Україною зброї та її компонентів до країн, щодо яких діють обмеження Ради Безпеки ООН.

Ми розуміємо, що підтверджені Державним департаментом США та іншими зарубіжними офіційними колами факти не додають авторитету нашій державі, ставлять під сумнів здатність нинішньої влади України відповідально ставитися до своїх міжнародних зобов’язань.

У той же час хочемо зауважити, що ще парламентом минулого скликання було здійснено спробу у правовій площині провести розслідування цієї ганебної справи, що наштовхнулось на протидію з боку Президента України та залежних від нього депутатів.

Оскільки сьогодні ситуація перейшла в абсолютно нову якість, бо вперше за ці роки отримано офіційне підтвердження незалежною від українського розслідування стороною доказів причетності вищих посадових осіб України до можливого порушення міжнародно-правових зобов’язань, просимо РБ ООН та інші компетентні структури країн Ради Європи, США та Канади якомога швидше надати всі наявні документальні свідчення для здійснення необхідних юридичних процедур в Україні.

Ми переконані, що у нинішньому складі Верховної Ради України переважна більшість парламентарів усвідомлюють масштаб небезпеки міжнародних санкцій, що нависла над країною.

Ми готові, не чекаючи подальших викривальних кроків з боку міжнародної спільноти, здійснити необхідні процедури, передбачені Конституцією України, щодо повного та всебічного розслідування та відповідальності конкретних посадових осіб щодо незаконної торгівлі зброєю в обхід резолюцій РБ ООН.

Ми просимо світову спільноту утриматися від санкцій щодо України, які можуть завдати шкоди економіці України та і без того невисокому рівню життя її громадян.

Ми просимо проводити чіткі розмежування між позицією народу України у питанні виконання нашою державою своїх міжнародно-правових зобов’язань та злочинними діями посадових осіб України всупереч законодавству та волі своїх громадян.

Ми ще раз заявляємо про свою здатність самостійно здійснювати необхідні правові процедури в рамках Конституції України і розраховуємо на розуміння з Вашого боку.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1033052963.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua