Майдан / Статті  

додано: 26-09-2002
Євген Зелінський: В‘ячеслав Піховшек і маленька дівчинка

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1033069097.html

Це сталося 22 вересня близько дев‘ятнадцятої сорока п‘яти, саме тоді, коли скривджений Бродським і своїми колишніми колегами Піховшек щосили намагався гратись у об‘єктивність і професіоналізм. Слід зауважити, що виходило це у нього таки непогано. Доводилось напружуватись розшифровуючи хитрі прийоми, засновані на використанні не напів-, а “на-чверть”-, чи навіть, “на-одну-восьму”-брехні. Саме тоді шестилітня дівчинка, що сиділа поруч і на усе те уважно дивилася сказала таке, що відразу забув і про Піховшека, і про телевізор. Це було навіть не питання, і не роздуми вголос, а просто додаткова (і, за великим рахунком зайва), перевірка того, що для неї вже не потребувало доведення.

Вона сказала: “Тату, а що краще? Щоб не було президента, а були люди, чи щоб був президент, а…” - і замовкла, чи то уявивши ту картину, чи то побачивши мої очі. На запитання напівпошепки: “Що! Що ти сказала?!!”, - зі щирим жалем і ніби виправдовуючись пояснила: “Ну він же один, а людей, нас, багато… Це ж, правда, краще щоб один, а не всі?” А потім, мабуть щоб не залишалося порожнім уже звільнене в її дитячій уяві святе місце, радісно запропонувала: “Давай нашу маму виберемо Президентом! Вона так гарно усе зробила у дворі! Вона так само зробить і в країні!”

На телеекрані якраз закінчилась демонстрація набурмосеного Кучми, який щось читав з папірця на тлі євросимволіки, протокольної зустрічі Ілієску, і знову Кучми в Одесі і ще десь, і дуже ділового Медведчука. А на контрасті - кадри збуджених і трохи розхристаних, і через цю збудженість і розхристаність дещо неприємних людей, яким, мабуть, нічого більше робити, окрім як швендяти київськими вулицями, вигукуючи непарламентські і антидержавні речі на кшталт “Кучму- геть!” Цей фахово вибудований відеоряд дивилась шестилітня дитина, і зробила для себе ось такі висновки.

Одне з двох: або Славко вже геть здеградував як фаховій маніпулятор, чи те, що побачила і відчула моя дитина і було старанно і професійно замаскованою головною метою недільного “Епіцентру”. Якщо вірно останнє, я ладен з‘їсти власного капелюха, публічно вибачитись і привселюдно визнати пана Піховшека найкращим тележурналістом усіх часів і народів.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1033069097.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua