Майдан / Статті  

додано: 07-10-2002
Редакція: Кучма знову планує державну зраду?

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1033987068.html

У розпорядку найближчих днів Кучми заплановано щонайменше дві дії, які схожі на акти зради національних інтересів (high treason) України:

1) створення газотранспортного консорціуму(підозра у здачі газотранспортних потужностей Росії)
2) Підозра у здачі секретної радарної технології США


Відносно пункту 1: Не дивлячись на всі пісні про "прозорість", влада не підтверджує свої голосні декларації діями.
По таким стратегічним та важливим для кожного громадянина питанням, як газотранспортний консорціум, завжди необхідно робити попереднє широке оголошення мети та складу угоди і таким чином обгрунтовувати прийняття подібних рішень. Нагадуємо також, що "газова труба" не є жодним чином приватною власністю президента Кучми.

Не дивлячись на те що прем"єр Кінах сказав в Кишиневі, що в угоді, яка підписуватиметься сьогодні, про розподіл пакету акцій не йдеться і що це питання є наступним етапом формування консорціуму, що контрольний пакет повинен залишатися за Україною, що майбутній консорціум має створюватись лише згідно з вимогами українського законодавства - таких заяв, враховуючи існуючу ступінь недовіри суспільства до влади, занадто мало. Не дивлячись також на те, що він стверджує що угода про створення самого газотранспортного консорціуму в Кишиневі не підписуватиметься - цього не досить

Максимально повну інформацію про склад таких угод необхідно оприлюднювати <b>до</b>, а не після їх підписання. Без цього влада не має жодного права стверджувати що її дії є прозорими та відкритими для суспільства.Поговоримо про п.2., в якому йдеться про ймовірну передачу американцям технічної документації на систему "Кольчуга".

Як відомо, уряд США звинуватив президента Кучму в тому, що Кучма дав доручення продати "Кольчугу" Іраку. Проти Іраку існують санкції ООН, які забороняють продавати йому зброю і військову техніку. Санкції введені після нападу Іраку на Кувейт і поразки Іраку від американців і їх союзників.

"Кольчуга" - це радіолокатор, який вважається унікальним, тому що виявляє повітряні і наземні об'єкти "пасивним" способом - бо звичайні локатори випускають промінь, а потім ловлять відбитий від об'єкта промінь. Вимірюють час приходу і інші властивості сигналу і визначають таким чином координати літака. Але - на військових літаках стоять спеціальні засоби, які впізнають, що літак "засікли", і впізнають навіть, де стоїть локатор, тому є можливість швидко пустити по ньому ракету. А пасивні локатори нічого не випромінюють, а тільки ловлять випромінювання літаків і т.п. об'єктів. Але і тут не все просто, бо американці мають літаки з малим випромінюванням - т.зв. невидимки. То вважається, що "Кольчуга" бачить навіть їх.

Так от, як тільки пролунали звинувачення, український уряд в особі <b>Зленка, Піскуна, Медведчука, Марчука</b> заявив, що Україна не продавала Кольчуги Іраку, хоча розмова Кучми, де він дає доручення, мала місце. Тобто Кучма доручення продати видав, а факту продажу начебто не було.

Тут цікавий уже той момент, що <b>уряд вперше визнав автентичність принаймні частини "плівок Мельниченка".</b> Але повернімося до Іраку.

Виявилося, що одночасно з цим визнанням Україна заявила, що готова до максимально відкритого розслідування, щоб довести, що продажу не було. Американці спочатку заявляли сумніви: Кучма раніше нам брехав, тому нема підстав вірити, що він тепер погодиться на нормальну перевірку, - приблизно в таких термінах.

Але, - і тут починається найцікавіше, - після приїзду до Києва заступника держсекретаря американці вже заявляють, що Україна готова "максимально відкрито,... максимально чесно,... повний доступ,..."- щоб довести що поставок не було.

Виникає питання: що це? Невже американці такі наївні, що сподіваються перевіркою встановити <b><u>відсутність</u></b> поставки. Важко навіть теоретично придумати, яка ж це має бути перевірка.


Тому виникає таке, непідтверджене на цей момент, припущення: Кучма неофіційно признався, що таки відправив "Кольчугу" в Ірак. І пообіцяв надати американцям всю інформацію, щоб мінімізувати наслідки. Що це може бути? Повна технічна документація, результати випробувань, "чорні входи" і т.п. - все, що дозволить американським літакам не боятися "Кольчуг"?

Очевидно, що вся ця інформація становить сувору державну таємницю. Бо це один з найкращих видів вітчизняної військової техніки. Безпосередньо зачіпаються інтереси держави.

Отже, є обґрунтована підозра, що Кучма має намір зрадити батьківщину, використовуючи своє службове становище. До речі, на брифінґу в Держдепартаменті США вже заявили, що "деякі документи" з цього приводу вже передані.


Тут важливо ще раз наголосити на такому моменті - наближення до НАТО ( таке наближення, що становить своєю метою вступ до цієї структури, а не те, що зараз у нас є) складає в собі досить потужні інтеграційні механізми між Україною та Ал"янсом. Процедура вступу до організації однозначно передбачає, що в тебе фактично не залишається секретів перед НАТО. І це припустимо, якщо країна стає повноправним учасником Ал"янсу. Це відноситься як до фінансових так і до технічних сторін питання.
Але тут ми маємо класичну ілюстрацію того, як звик діяти Кучма - він діє не згідно довгострокової програми по вступу в НАТО, яка була б вигідна Україні. Кучма вважає військові секрети своєю приватною власністю, і обмінює їх заради своєї персональної амністії.


Видача ( або не видача ) Кучмою таємниць "Кольчуги" американцям буде вирішальним тестом, що зможе дати точну відповідь, чи продавала Україна ті радари Іракові, чи ні. Бо, у разі, якщо продавала,-- то немає іншого порятунку для американських та британських пільотів. Однак, як це завжди й буває, приховування одного злочину породжує, принаймні,-- ще один. Тож,-- "Кучму -- геть!" є універсальним рішенням для проблеми, яку породжує скомпроментувавший себе та керований президент, що заради свого порятунку здатен спробувати продати що і кого завгодно.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1033987068.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua