Майдан / Статті  

додано: 14-10-2002
Володимир Яворівський: Інтернет-конференція на сайті "Майдан"

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1034615262.html

<b>Ваш виборець</b>
Хочу Вам від щирого серця побажати міцного здоров'я, особистого щастя, добробуту, миру і злагоди, родинного тепла. Нехай Вас завжди супроводжує оптимізм,невичерпна творча енергія, переконливі перемоги та вагомі звершення!!!

<b>Майдан</b>
Як щойно ми взнали у Вас у пятницю 11 жовтня був день народження. Приєднуємося віж імені сайту "Майдан" до всіх поздоровленнь , які надходять до Вас і заодно хочемо поцікавитися таким - хто з відомих в Україні осіб поздоровляв Вас у пятницю?

<b>Володимир Яворівський</b>
Сердечно вдячний Вам за теплі слова, вони так потрібні мені і моїм однодумцям сьогодні, у час боротьби із режимом Кучми, який відкинув розвиток України назад. Я радий, що влада не нагородила мене до ювілею, бо я кілька разів публічно попереджав, що із їхніх рук я не візьму жодної нагороди. Лишень Кучма надіслав лишень стандартну телеграму. Тішуся тим, що першим привітав мене митрополит Філарет, і вручив мені орден Святого Володимира. Я радий, що цього дня у моєму кабінеті, в Спілці Письменників, побувало біля 400 людей, у яких не було потреби лукавити.

<b>Мартинюк</b>
Що на Вашу думку робитимуть опозиція і влада протягом наступних двох місяців?

<b>Володимир Яворівський</b>
Опозиція після Народного сулду 12 жовтня зайшла "за червону лінію". Відступати нікуди. ОТож будемо наступати , щоразу змнюючи тактику. Влада дедалі більше втрачає здоровий глузд і втрачатиме його надалі. Вона нагадує пораненого вепра і тому є вкрай небезпечною, ми це пам'ятатимемо.

<b>Nemo</b>
Чи варто на ваш погяд повернути українцям справжню історичну назву нашої національності - руський народ або русини. Аби уникнути експлуатації нашої історії москалями.

<b>Володимир Яворівський</b>
Я вважаю, що експлуатації нашої історії можна уникнути лише одним: силою нашої позиції, силою нашої держави, силою нашого духу. Нажаль, за час кучминого президентства всі ці поняття перебівають у глибокій кризі. Отож, мусимо поміняти владу, яка досить поводить себе в Укрїні як влада окупаційна. Міняти назву національності вже пізно і недоречно.

<b>Roller</b>
Кто вы по национальности?

В одной из радиопередач вы озвучили идею о том, что поддерживаете желание слушателей, что бы в украинских паспортах проставлялся признак национальность, в частности украинская национальность.Так было при СССР.

Из этого можно сделать вывод, что вы придерживаетесь идеи титульности украинской нации как биологической основы, а не социальной.

Если такая идея восторжествует. И признак национальность можно будет выбирать по усмотрению, а определить его нельзя, то в среду "истинных украинцев" затешутся полукровки.

В то же время некоторые граждане Украины имеют два гражданства, украинское и русское. Такая ситуация допускает ситуацию, когда в украинцы запишутся "москали", и другие варианты.

В Сталинском определении нации не присутствует биологический признак. Биология -путь к нацизму, мы это еще помним на примере гитлеровской Германии.

Не следует ли из этого, что вы являетесь проводником украинского нацизма. Или пользуете признак национальность в своих карьерных интересах. Ранее это был Чернобыль.

Кто вы по национальности? Не коммунист ли? Ваши красивые декларации, выбивающие слезу из женских сердец, чем то схожи на талантливую болтовню "коммуняки" Кравчука.

Чем окончилось ваше участие в Чернобыльской эпопее? Почему сегодня чернобыльцы не участвуют в акциях оппозиции. А ведь их ни много ни мало 7 процентов населения, порядка трех миллионов. Или на них уже не действуют ваши призывы? Или вы не призываете? Ведь это Ваша тема. На ней вы сделали карьеру.

Зачем писателю союз писателей. Они что, пишут «хором» сегодня? Для чего вам все это, если вы писатель,или считаете себя писателем? Или это по бедности ? Шолохов в свое время дарил ж.д. составы на гонорары от "Тихого Дона". Что подарите Вы народу, на свою зарплату?

<b>Володимир Яворівський</b>
Моя мати , Сиротюк Віра Йосипівна, родом із хутора Тиклівки На Вінничині, де жили і жиють тільки україці. Моя мати - українка. Батько, Яворівський Олександр Семенович, родом із цього ж села, теж українець. Отож, на Ваші підозри відповідаю: я - камбоджієць.

<b>Nemo</b>
Який середній вік членів спілки письменників України?
Що відрізняє українського письменника від невдахи-політика?
Чому так багато пишуть про любов до України і так мало про кохання до українських жінок?

<b>Володимир Яворівський</b>
Добрий ,талановитий і популярний письменник нічим не відрізняється у суспільній ролі від чесного, талановитого і популярного політика. Так само нічим не відрязняється невдаха-письменник від невдахи-політика. Кажете, багато пишуть про любов до України.,а мало про любов до жінок? Щодо першого, це нормально: понад 3 століття мовчали про цю любов, а мовчати про любов до українських жінок можуть лише бездари, які ніколи не любили. Почитайте мої твори, і ви зрозумієтє, що мене це не стосується.

<b>Мертві Бджоли Загудуть</b>
Шановний пане Яворівський,

1. Що очолювана Вами СПУ зробила чи робить задля популяризації СУЧАСНОГО українського письменництва, книговидавництва? Не словом, так би мовити, а ділом...

2. Чи "стара гвардія" українських літераторів ще спроможна написати щось вартісне, яскраве, контроверсійно-скандальне й цікаве у нових умовах (за винятком Загребельного)?

3. Які особисто Ваші творчі плани?

<b>Володимир Яворівський</b>
1.Підготували поправки до закону про книговидавництво в Україні. Як депутат, я певен, що ці поправки пройдуть. З української книги будуть зняті податк і вона буде конкурунтно здатною на ринку. Бо зараз вона не витримує штучно створеної конкуренції з книгою, створеною в Росії.
2. Думаю, що так, крім Загребельного, є ще А. Дімаров з дивовижно молодим письменницьким темпераментом і енергетикою. А ще Ліна Костенко, В. Дрозд, Л. Талалай, І.Жененко, А Курков... Все це вартісне, яскраве і цікаве у нових умовах. Але якщо не скандальне - не страшно.
<b>Марічка Галабурда-Чигрин</b>

ПАНЕ ВОЛОДИМИРЕ ЯВОРІВСЬКИЙ!

Перше всього ВЕЛИКЕ вітання Вам з Сіднею від усіх Ваших прихильників. Неназиваю їх - ви самі знаєте хто й що.
МИ ВАС НІКОЛИ НЕ ЗАБУВАЄМО!

Друге - підчас акції займання АП - я дзвонила може з 10 разів до Вас ( і по акції ) і НІЯК не могла добитися, як і вчора 12.10 - і до Михайла Свистович, ні до Степана Хмари, ні до Тараса Чорновола - на мобілку не могла добитися - все нам по російськи "дєвишка" відповіла "номер не може бути сполучень".
Але завдяки "МАЙДАНОВІ" й "Українській Правді" всі інформації про акцію я подала до "Вільної Думки", яка в понеділок 13.10 буде друкуватися...

ПИТАННЯ:
1. Українська діяспора в Австралії не може зрозуміти ЧОМУ опозизія вийшла з засідань ВР і тим тбм "дозволила" створити тзв більшість в ВР.
Чи не краще брати участь в засіданнях ВР??

2. Чи Пан Президент бере поважно Акції опозиції - а зокрема вирок трибуналу?

Один мій "мудрий" знайомий з Києва сказав сьогодні телефонічний розмові, що "Трибунал" і всі aкції опозиції - це дитяча забава - беручи під увагу кількість присутніx не лише в Києві, а по всіх інших містах України.

Що скажете?

3. І особисте - Вам передали мою книжку "Україно,моя, Україно" про мої побути в Україні? Як ні - я вишлю!
Зрештою Михайло Свистович її має також - хай наразі позичить!!!!

ОБНІМАЄМО ВАС З СІДНЕЮ - і бажаємо всього найкращого у Вашій праці.

Ви знаєте МИ ДУМКАМИ З ВАМИ!


ПАНЕ ЯВОРІВСЬКИЙ!
Оце я вернулася з відкриття виставки знимок про УПА - сьогодні ми розпочали святкування в Сіднеї - вистава піде по інших містах Австралії. Було понад 300 осів - з 60 пластунів і 50 сумівців уніформах - Славко Соловій, був один з виховників, який привів пластунів ( й двоз його внуків між ними!) - це було ЧУДОВО!

Було на залі 7 ветеранів УПА (інші повмирли)- декого знаєте особито - Грицько Дмитро, Борець Юрій, Маркевич Стефан ( з моїх батькіських околиць сьогодні під Польщею) Костка Володимир, Стефан Козак, Іван Панилик, Іван Янівський. Зібрали понад 300 підписів під звернення до Верховної Ради - визнати УПА як воюючу сторону за Незалежність України.

Питання до Вас від тих сімьох ветеранів УПА з Сіднеї - Ви думаєте вже НАРЕШТІ визнають УПА ВР й Уряд України???
КОМУ СЛАТИ петицію? Аби дійшла точно по призначенню!

Привіт Вам ще і ще від знайомих!

ВАША,
МАРІЧКА

<b>Володимир Яворівський</b>
Дорога Марійцю, в твоїй особі вітаю всіх українців Австралії. Всіх памятаю і шаную за любов до Україні і за вірність рідній землі.

Щодо поведінки "Нашої України" у ВР. Ми вийшли лише на один день, щоб довести їм, що більшість є формальною. В той день вони не змогли прийняти жодного рвшення, бо їхні депутати не відвідують сесію, займаючись бізнесом, чи перебуваючи за кордоном. Ми контролюєм, щоб кожен з них персонально голосував. В усіх інших засіданнях ми будемо брати участь, але відповідальність за все, що відбувається в Україні нестимуть саме вони,Створена Президентом під страхом і принукою "більшість".

Щодо твого знайомого, який велилюдні мітинги вважає дитячою забавою, то скажи йому, що мітинги за незалежність України теж дехто називав забавою...

<b>Юрій Борець</b>

Пане Яворівський!

1. Як довго при владу буде ще пан Президент Кучма? Ви, опозиція маєте настільки сили й арґументів, - та чи він зрозуміє, що пора йти
Ви думаєте він виїде до Росії?

2. Ми підписалися пюід протестний лист на Майдані, щодо спільного видання підручникіб про історію - або тзв. цензури Москви українських підручників. Коли вже по школах будуть підручники історії, де буде правда, правдива історія про УПА і взагалі визвольні змагання України

Привіт Вам - Юрій

<b>Володимир Яворівський</b>
Тиждень тому на території мого округу в Дублянах, під Львовом ми відкрили памятник Степанові Бандері. Провели в львівській опері вечір присвячений ювілеєві УПА. ДО речі, пане Юрію, я є ровесником УПА навіть за датою народження. Я вірю, що найближчим часом УПА буде визнано воюючою стороною. Ганьба Кучми у тому, що на 12-му році незалежності ми говоримо прпо це як проблему. Я переконений, пане Борець, що Кучма свого легітимного терміну не добуде.

<b>Валентина</b>
Шановний пан Яворівський! Чи має право голосу молоде покоління українців, в політичній ситуації що склалася в Україні? Якщо так, то як, або хто повинен озвучити цей голос?

<b>Володимир Яворівський</b>
Українська молодь не лише має право голосу, а й цей голос мусив би звучати сьогодні найдужче, бо він - це голос надії, це голос завтряшнього дня. Мені гірко, що цей голос ще часто переходить на шепіт і в цьому провина молодих. Їхня ніша в українській політиці і в суспільному житті , нажаль, напівпорожня. Більшість із них пішли в бізнес. Це добре, але без політичної підтримки їхнього бізнесу на політичному рівні, цей бізнес є небезпечним.

<b>Безпартійний</b>
Коли НУ стане партією?

<b>Володимир Яворівський</b>
Я , як Голова оргкомітету по утворенню Народного Руху, у 1989 році, хотів би, щоб новоутворений найпотужніший за всі роки незалежності України блок демократів "Наша Україна" вже сьогодні став політичгною партією. Найсильнішою і найпопулярнішою. Вже сьогодні. Та, нажаль, це залежить не лише від мене, Віктора Ющенка, Віктора Пинзеника та інших. Багатьом "вождям" ще хочеться побути самостійними. Вірю, що ця хвороба минеться під натиском політичних подій. Президентські вибори прискорять цей процес.

<b>Наливайко</b>
Ваше ставлення до творчості Ю.Андруховича?

<b>Володимир Яворівський</b>
Дуже оригінальна і талановита особистість в українській літературі. Його творчість могла б прикрасити будь-яку літературу світу.

<b>ДохтоЗед</b>
Скажіть будь ласка, що за сенсацію готують нам на завтра. Все одно кому потрібно все вже знають, а народ від нетерплячки згоряє.

<b>Володимир Яворівський</b>
Нажаль, конкретно відповісти не можу, оскільки подія може бути зсунута в часі . І я, як і ви, чекаю її з нетерпінням.

<b>Перехожий</b>
Які Ваші стосунки з Володимиром Цибульком?

Він як відомо агітував проти Вас в часі весняних виборів до Верховної Ради.

Що було причиною того що радник Ющенка пішов проти Нашої України, яка підтримувала Вас і агітував за кандидата від прокучмівських політичних сил.

Чого в тому було більше - спілчанської "опозиційності" Цибулька чи елементарного бажання заробити?

<b>Володимир Яворівський</b>
Мої стосунки з Цибульком сьогодні "паралельні". До парламентських виборів я постійно демонстрував йому мою приязнь. Його поведінка під час виборів мене буквально шокувала. Підтримувати того чи іншого кандидата - то його особиста справа, отже, йдеться тільки про методи. А методи були брудні, шарлатанські, а то й рекетирські. За гроші він відвіз головного опонента до Києва, зробив фотографії з Ющенком (Віктор Ющенко ні про що навіть не здогадувався), а потім розповсюджував ці розтиражовані ці фото серед виборців, розповідаючи всім, що кримінальний олігарх, а не Володимир Яворівський, представляють на виборах блок Ющенка. Кажуть, Цибулько непогано заробив. Я набрав 70 тисяч голосів, а "друг Цибулька", викинувши 1,5 млн доларів на вибори, лише 30.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1034615262.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua