Майдан / Статті  

додано: 17-10-2002
Валентина Семенюк:: Тайна президентської ДУСі
<A Href="http://www.socinfo.kiev.ua/hotline/pod_com/p2002_10_17

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1034887267.html

17 жовтня 2002 року

<b>Валентина Семенюк: "Тайна президентської ДУСі"</b>

Хоч і не вдалося нашому Президенту створити двопалатний парламент, зате Гаранта можна привітати зі створенням двопалатного Уряду.
Верхня Палата Уряду - Адміністрація Президента
Нижня Палата (в розумінні - та, що підпорядкована верхній) або, як визначено в Конституції - Кабінет Міністрів України.

Ви подивіться шановні колеги, скільки коштів заплановано в проекті бюджету на 2003 рік на Кабмін (92 млн. грн.) а скільки на Адміністрацію Президента, що правда мабуть для того, щоб менше критикувати Верхню Палату Уряду за розбазарювання бюджетних коштів, Президент створив ДУСю - державне управління справами, на яке і заплановане 298,7 млн. грн.

До речі, чому Указ Президента від 23 лютого 2000 року про утворення Державного управління справами виданий таємно з грифом "Опублікуванню не підлягає"? Яку таємницю він містить? Можливо тому, що створювалось Державне Управління начебто "з метою зменшення витрат", а виявилось, що фінансування на його утримання в 2003 році планується збільшити більш ніж на 200 млн. грн. в порівнянні з 2000 роком.

Крім того, розпорядженнями Кабміну в управління ДУСі тільки за останній час їй передано:

Дібрівський кінний завод
Державне мисливське господарство
Житомирський лікерогорілчаний завод та Чуднівський спиртовий з-д
Базу відпочинку Львівської залізниці "Синьогора"
Ресторан "Антей" аеропорту "Бориспиль"
Причал №; "Київського річкового порту"
Майно Київської рибоводно-меліоративної станції (7 ставків, інкубаційний цех, басейн, будинок рибалок та ін._
Цілісний майновий комплекс санаторію "Зорі України"
Цілісний майновий комплекс Межерецького та Сивульского лісництв Івано-Франківської області. Ще раніше були передані будинки і споруди в/містечка, овочосховищ, теплиці.

Тепер зрозуміло, чому Президент недавно заявив, про те, що Фонд державного майна не справляється з функцією управління державним майном, очевидно скоро всім привабливим майном в Україні буде управляти Адмінітсрація Президента. Ось тільки Фонду доводять план по надходженню коштів для бюджету (за оренду та по дивідендах) а ДУСя (АП) навпаки, фінансується з бюджету.

Хочу звернутись до бюджетного комітету з пропозиціями:

1) Утримання власне Адміністрації Президента вивести окремим рядком, як це було раніше. Визначити як витрати на Президента. Строчка повинна мати таку назву, так як такого органу Адміністрація Президента немає по Конституції.

2) І особливо прошу звернути увагу на неприпустимість витрачання млн. грн. на візити за кордон працівників АП. Враховуючи, що Президент невиїзний (із 30 запланованих візитів у 1 півріччі 2002 року було здійснено лише 13 (у 9 країн світу) проте працівники АП і ДУСі здійснили 64 візити і витратили 1,1 млн. грн.

Крім цього прошу Вас, шановний Володимире Михайловичу, дати доручення Рахунковій палаті України про перевірку використання бюджетних коштів Державним управлінням справами з моменту його створення.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1034887267.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua