Майдан / Статті  

додано: 18-10-2002
: «Судний день» Зубця

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1034925828.html

«Судний день» Зубця


До нас потрапив наступний цікавий документ:
Прес-реліз Вищої Ради Юстиції

-----------------------------------------------------------
ГОЛОВА АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ МІСТА КИЄВА
ГРИГОРІЙ ЗУБЕЦЬ ПІДЕ У ВІДСТАВКУ

Останнім часом у деяких друкованих засобах масової інформації з’явилися публікації, зокрема в журналі “Час ПІК” у статті під назвою “Еліксир молодості для високопоставленого судді”, про те, що голова Апеляційного суду м. Києва Григорій Зубець незаконно перебуває на посаді, оскільки повинен піти у відставку в зв’язку досягненням ним шістдесяти п’яти років. “Однак пан Зубець не з тих, хто ладен так просто скласти з себе важку ношу служіння закону” – такий висновок зроблено в цій публікацій. Далі, з посиланням на члена Вищої ради юстиції Віктора Шишкіна у статті містяться данні, що нібито Григорій Зубець встановив юридичний факт свого народження – 1939 рік на підставі рішення Солом′янского районного суду м. Києва.
В зв’язку з цим до Вищої ради юстиції звернувся колектив Апеляційного суду міста Києва, в якому висловив обурення з приводу неправдивої інформації, яку розповсюдив у засобах масової інформації член Вищої ради юстиції Віктор Шишкін.
За дорученням Голови Вищої ради юстиції Сергія Ківалова до Солом′янского районного суду м. Києва був направлений відповідний запит, на який 16 жовтня ц.р. голова цього суду Василь Косенко дав письмову відповідь. В ній повідомляється, що Зубець Г.І до Солом′янского районного суду міста Києва з заявою про встановлення юридичного факту дати його народження не звертався, внаслідок чого в провадженні суду не було справи окремого провадження з цього питання.
Дійсно, 8 жовтня цього року Григорію Зубцю виповнилось 65 років. Цей вік відповідно до пункту 2 статті 126 Конституції України є граничним для зайняття посади судді. Отже він має бути звільнений з посади судді.
Григорій Зубець, відповідно до чинного законодавства, заздалегідь подав заяву про відставку. Вона датується 6 вереснем 2002 року. Зараз ця заява і необхідні документи знаходиться у Вищий раді юстиції. Після її розгляду на найближчому засіданні Ради та прийняття відповідного рішення, подання про звільнення Григорія Зубця з посади судді буде направлено до Верховної Ради України, яка і звільнить його із займаної посади. Григорій Зубець має понад 30-річний стаж судової роботи. Здійснюючи правосуддя він завжди сумлінно виконував свої обов′язки, захищаючи права та інтереси громадян. Він має повне право на відставку. Про це сьогодні повідомив Голова Вищої ради юстиції Сергій Ківалов.

Прес-служба
Вищої ради юстиції
тел. 568-58-79

-----------------------------------------------------------<b>Коментар Віктора Шишкіна: </b>

“Подібні інсинуації на мою адресу, що містяться в заяві ВРЮ, є не більше ніж вкрай недолугою спробою кинути тінь на мене та інших членів ВРЮ, які підняли бунт проти нелегітимного суміщення посад головою ВРЮ Ківаловим С. В. Заодно відволікти увагу громадськості від того в повному сенсі слова “бєспрєдєлу”, який зараз коїться в Вищій Раді Юстиції, під головуванням Кивалова. Щодо ситуації з Зубцем, то мені незрозуміло, звідки могла взятися заява, про яку йдеться в прес-релізі ВРЮ, датована 6 вересня - про її існування не було відомо членам ВРЮ. Я особисто дізнався про неї лише з цього прес-релізу. Так, ще 2 жовтня 2002 року член ВРЮ, суддя ВС Селиванов сказав, що вже час відправляти Г.І, Зубця на пенсію, і що з цього приводу йому можна дати відзнаку ВРЮ. Але це питання знялося, оскільки не було відомостей про заяву Зубця щодо відставки”.


<b>Коментар Юрія Василенка:</b>

“Я поздоровляю жителів Києва з тим, що їх залишив, без перебільшення, найодіозніший “слуга правосуддя” Г.І. Зубець. Я вважаю, що відставка Зубця – це перемога всіх здорових сил, які залишились в українському судоустрої. Навіть психологічний клімат в Київському Апеляційному суді після цієї події повинен значно покращитися.

З приводу заяви Зубця про відставку. Зі слів присутніх на нараді суддів апеляційного суду, минулого тижня, відбувалися дивні речі. Так, заступник Зубця і відомий його прихильник суддя Глос заявив , що існує така заява про відставку. Суддя Балацька (яка фактично виконує обов”язки консультанта по кадрам) спростувала існування такої заяви. Справа в тому, що всі судді, хто збирається у відставку, подають заяви Балацькій, яка займається оформленням документів на відставку. Так, наприклад, було з заявами суддів Куринської та Забугіної, які звільнилися нещодавно.
Мою заяву, яку я потім відкликав, також приймала та оформлювала суддя Балацька.

Можна припустити, що заява про всяк випадок існувала, але Зубець та його спільники з ВРЮ її навмисне не оприлюднювали, чекаючи, чи вдасться трюк з омолодженням, який до цього успішно провернули голови райсудів Києва Антошина та Федієнко, і до останнього моменту Зубець продовжував сподіватись залишитися на посаді. При цьому вони сподівались що все пройде тихо і непомітно.

Не так сталося, як їм гадалося. Тому я ще раз поздоровляю всіх з перемогою, яка беззаперечно створить прецендент того, що можна успішно боротися з фігурами рівня Зубця і яка наблизить час, коли Україна стане правовою державою.<b>Коментар Майдан-Інформу: </b>

Завдяки публікаціям в журналі “Пік”, газеті “Свободі”, інформації що проходила на Інтернеті, в тому числі і тут на “Майдані” історія з омолодженням Зубця та факти про його “досягнення” не пройшли непоміченими. Що цікаво, з декількох джерел ми отримали наступну інформацію: останньою краплею в справі Зубця, стало відкриття кримінальної справи на Кучму.

Наслідком постанови судді Юрія Василенка стало легальне закріплення звинувачень проти Кучми. Наслідком став також, без перебільшення, величезний психологічний прорив у свідомості людей до осягнення простого факту, що Президент - це не абсолютна сила, а звичайна людина на посаді, яка може “емоційно сприймати” та пропускати удари, і, як і всі, вона повинна відповідати за свої вчинки. На наших очах відбувається злам моделі, яка існувала ще з Радянського Союзу.

Наслідком став також докончений чіткий розподіл на “агнців та козлищ”, (подивіться наприклад ганебне інтерв”ю такого собі Піховшика в УП, про ганьбу українського телебачення, багаточисельні заяви лавріновичів, кудрявцевих, медведчуків, євдокимових, оніщуків та інших знаних юристів), тобто гранично чіткий розподіл на “своїх-чужих”. Всі, хто висловлюються зараз з цього приводу, роблять чіткі записи у книзі, що буде переглядатись в Україні після Кучми.

Але наслідком постанови Василенка стають також досить несподівані речі – за нашою інформацією з джерел, яким ми не можем не вірити, останньою краплею для того, щоби Зубець був змушений піти у відставку, стало саме порушення справи проти Кучми суддею Апеляційного суду, де Зубець є/був головою.

Ще трохи, і ми почнемо вважати постанову Василенка “срібною кулею” проти всіх ворогів.


Спротив триває!

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1034925828.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua