Майдан / Статті  

додано: 23-10-2002
Юрій Василенко: Інтернет-конференція на сайті Майдан
Форум Майдану

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1035361043.html

<B> Skapirus</B>

Шановний Юрій Олександрович! Сьогодні з випусків новин я зрозумів, що відома скарга ГПУ в Верховний Суд передана Вам (чи в Апеляційний Суд?) для доопрацювання. Це добре чи погано? А що далі, які можливі варіанти розвитку подій?

<B>Юрій Василенко</B>

Те, що скаргу повернули - це однозначно добре. Це єдине вірне рішення ВС, яке він міг прийняти згідно закону.

Скаргу, дійсно, повернули в Київський Апеляційний суд. Але оскільки справу порушив я, і вона була в моєму провадженні, то всі питання пов’язані з направленням касаційного подання до ВС повинен вирішувати тільки я. Інший суддя може перевіряти касаційне подання і направляти матеріали справи до ВС тільки в тому випадку, коли я буду хворий, чи у відрядженні.

ДООПРАЦЮВАННЯ СКАРГИ

Згідно ст. 384, 385, 386 , 387 КПК України визначають порядок направлення касаційної скарги чи подання до ВС. Тобто суддя повинен з’ясувати,
1 чи та особа внесла касаційне подання до розгляду.
2. чи витримала вона строк внесення подання
3. чи відповідає вимогам закону зміст подання
4. чи повідомлені заявники про те що подано касаційне подання
5. необхідно спрямувати копії касаційного подання всім учасникам процесу - заявникам (депутатам) та Кучмі - і встановити їм строк для надання пояснень на це подання.

Після виконання цих вимог справа повинна бути надіслана до ВС. І встановлений строк її розгляду. Це все буду робити я.

Пан Глос (зловживаючи становищем) спрямував подання у ВС з порушенням всіх цих норм. Для того щоб це виправити, повинно бути проведено доопрацювання.

<B>Skapirus</B>

Супер! Дякую.

<B>Л.К.</B>

Сподіваюсь Ви не збираєтесь у відрядження і зі здоров’ям у Вас усе гаразд. У зв’язку з цим запитання:

Хто і коли здійснюватиме слідчі дії?
Йтиме одразу судове розслідування?
Апеляційний суд буде першою інстанцією?

<B>Юрій Василенко</B>

На здоров’я не скаржусь А у відрядження не відпускають.
Слідчі дії буде проводити прокуратура(якщо постанова вціліє).
Апеляційний суд по цій справі буде першою інстанцією, з огляду на тяжкість статей.

Судового розслідування бути не може, це не передбачено законодавством.
Якщо щось буде - то судове слідство, якщо прокуратура проведе досудове і передасть справу до суду (якщо передасть).

<B>Адвокат</B>

Стосовно кваліхвікації тих, хто протистоїть Вам по цій справі: Може я що сь не те почув,-- то перепрошую! Але чи не викликане рішення ВС саме низькою кваліхвікацією тих, хто опротестував Ваше рішення?

<B>Юрій Василенко</B>

Стосовно Кудрявцева, який з порушенням процедури спрямував одразу касаційне подання до ВС, оминаючи наш Апеляційний суд, може свідчити про його недостатній професійний рівень, або про зловживання своїм службовим станом - або бажанням скоріше скасувати порушення справи відносно Президента, провести засідання в закритому режимі і т.д.

Те ж саме хотів зробити і п. Глос, який після повернення справи з ВС першого разу спрямував її знову туди і знову з порушеннями. Тому, ще раз, сьогоднішнє рішення ВС було єдино вірним з точки зору закону.

<B>Адвокат</B>

Таким чином виходить, що ВС не розглядав справи по суті, зробивши наголос на процедурних помилках?

<B>Юрій Василенко</B>

Він не міг зробити нічого іншого поки є такі помилки.
Прокуратура вважає можливим діаметрально протилежно застосовувати закон *( і я про це вже казав) у двох аналогічних правових ситуаціях - коли постанову по порушення проти неї кримінальної справи оскаржує Ю. Тимошенко прокуратура висловлює обурення, зневажливо відкликається про суддю яка прийняла справу до розгляду та задовольнила скаргу Тимошенко, запевняла що то було незаконне рішення і постанови про порушення кримінальної справи оскарженню не підлягають. В той же час, коли мова йде про справу порушену проти Кучми Л.Д. прокуратура міняє точку зору на протилежну, і просить скасувати постанову, оскаржуючи її.

<B>Л.К.</B>

Чи ставитиметься питання про відсторонення громадянина Кучми від посади, яку він займає, на час проведення слідства?

ПОЗДОРОВЛЯЮ З ПЕРШОЮ ПЕРЕМОГОЮ!

<B>Юрій Василенко</B>

Так, дійсно, це перший успіх на шляху до того, щоб постанова не була відразу скасована.

Щодо відсторонення Кучми - то законних механізмів для цього не має - Конституція не передбачає відсторонення Президента інакше як в порядку імпічменту.

<B>Л.К.</B>

Нонсенс. Я перепрошую, але до винесення Вами постанови про притягнення Кучми до кримінальної відповідальності всі теж говорили про відсутність механізму і імпічмент. Однак постанова не визнана не законною.
Якщо вже ВС не скасував її то тепер є нонсенсом, що Кучма, проти якого ведеться кримінальна справа, продовжує керувати державою.
Було б логічним на час слідства відсторонити його від обов’язків. Може треба ретельніше дослідити можливості? У Конституції такі шпари, що через них "Кольчуги" проскакують, то невже не можна знайти підстави для тимчасового відсторонення Кучми не президента, а громадянина?

<B>Юрій Василенко</B>

Особисто я тут шпарини не бачу. Щодо різниці між порушенням справи та притягненням до відповідальності - я вже говорив про це в попередніх конференціях, прочитайте будь ласка.

<B>Mykyta</B>

Вітаю з першою перемогою і хочу повторити моє питання минулої конференції. Які можливі варіанти правового розвитку подій з урахуванням рішення Верховного Суду?
Дякую.

<B>Юрій Василенко</B>

Сподіваюсь, цього разу касаційне подання таки потрапить саме до мене.

Якщо буде встановлено, що Кудрявцев не має права подавати касаційне подання від свого імені (взагалі то має право лише особа проти якої порушено справу, тобто Кучма Л.Д.), буде винесена постанова про неприйняття подання і матеріали справи будуть спрямовані до ГПУ для проведення досудового слідства.

Але пан Кудрявцев може цю постанову оскаржити у ВС.

Якщо буде встановлено, що Кудрявцев має право подавати касаційне подання і зміст його подання буде відповідати вимогам КПК - тоді справа буде надіслана до ВС з призначенням дати розгляду подання.
Найближчим часом це все.

<B>Mykyta</B>

Повертаюсь до початку ... Ви говорили, що судді Зубець та Балацька перевищили свої службові повноваження. Чи збираєтеся Ви на це якось реагувати? Які можна вжити заходи, якщо суддя перевищує свої повноваження?
Перепрошує, я здається наплутав з прізвищами суддів.

<B>Юрій Василенко</B>

Розмова йде про суддів Глоса і Балацьку. Я маю намір звернутись до Вищої Ради Юстиції з заявою про притягнення цих двох суддів до відповідальності, що також хочуть зробити декілька депутатів та декілька членів ВРЮ.

<B>Oleksiy</B>

Шановний пане суддя! Шановний пане суддя!
По-перше, дякую за ваше рішення, після якого, сподіваюсь, справді почне будуватися правова держава під назвою Україна.
По-друге, хотілося запитати. Ви, як суддя Києва з багаторічним досвідом, напевне знаєте про те - хто і скільки бере хабарів з числа суддів (наприклад Шевченківського), членів (голів ВРЮ), хто завжди користується "телефонним правом" і т.д. То чому б Вам не зупинитися на відкритті справи проти Президента, а продовжити цю СПРАВУ викриттям інших правових, державних "перевертнів"?
Дякую.

<B>Юрій Василенко</B>

Мені достовірно не відомо, хто бере хабарі. Але зі слів адвокатів, своїх колег, прокурорів, потерпілих, родичів підсудних мені відомо про хабарництво в судах. І навіть йдеться про розцінки, які існують при наданні послуг Почитайте тут, якщо ще не читали.
<A Href="http://maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_mai&key=1034327233&first=1035300336&last=1034162448">http://maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_mai&key=1034327233&first=1035300336&last=1034162448</A>

Але це тільки підозри. І я не можу без заяви щось зробити. Повинні бути заяви, в яких містилися б достатні докази злочину. Лише тоді постає питання про порушення справи суддею. А оперативно-розшукові органи саме і повинні займатися пошуком цих доказів. Наприклад, була затримана на місці вчинення злочину суддя Карась ( це випадок 1996 року)

Основне заняття судді - розглядати справи, а не ловити злочинців.

<B>Franko</B>

Чи можна (чи доцільно зараз) пpитягати до відповідальності всіх процесуальних суб’єктів, які допускали гpубі поpушення в веденні спpави? Тобто: Глоса, Кудpявцева, Генпpокуpатуpу етц? Тому що з точки зоpу "фоpмального" пpава, ці люди поpушили закон, і на них треба подавати до суду. З точки зору логіки боротьби, це було би непоганим ходом у відповідь на свавілля влади.

Звичайно, одна людина тим займатися не може. Але до Вас можуть приєднатися інші юристи, ІМXO.

Вибачайте, якщо ляпнув якусь дурницю!

Ваш шанувальник.
Відмінність від попереднього питання: йдеться про суб’єктів даної справи.

<B>Юрій Василенко</B>

Додам: якщо не притягти їх до відповідальності, то вони і далі будуть порушувати закон.

По карним справам, де органи досудового слідства порушували закон, жоден слідчий, оперативний працівник, який припустився фальсифікації, насильницьких дій, не були притягнуті до відповідальності (здається єдине виключення - це справа Мозоли). Тому порушення закону працівниками органів досудового слідства з року в рік збільшуються в кількості. І стали нормою під час розслідування справ.

Я неодноразово виносив ухвали та порушував кримінальні справи проти таких порушників, але результату це не дало.

Це - порушення прав людини, але навіть омбудсмен займається такими випадками дуже рідко.

Думаєте, Джига перший раз так себе поводив при затриманні? Але потрібно було зіткнутись з Григоришиним, щоб його нарешті осадили. А скільки невідомих страждають від таких дій "правоохоронних" органів.

До речі, Федура теж незаконно затримали, але ніхто за це покарання не поніс.

Рішенням тут може бути лише, щонайменше, зміна влади та керівництва правоохоронних органів, які самі стали правопорушниками.

<B>123</B>

Чи я правильно зрозумів з іншої Вашої відповіді: Саме Ваш (Апеляційний м. Києва) Суд буде визначати, чи мала ГПУ право подавати касацію на постанову про порушення справи? І, якщо Суд (фактично Ви як суддя) визнає, що ГПУ такого права не мала, касаційна скарга буде фактично відхилена -- я зрозумів Вашу відповідь саме так, але хотів уточнити, чи правильно я все зрозумів. Дякую!

<B>Юрій Василенко</B>

Так, тільки не відхилена, а вважатиметься неприйнятною до розгляду і повернута, якщо з’ясується, що вона не відповідає вимогам діючого законодавства.

<B>123</B>

В чому різниця між ... касаційною скаргою ГПУ на Вашу постанову про порушення кримінальної справи, що подається до ВСУ, і оскарженням ГПУ цієї постанови до того ж ГПУ?

І ще питання -- чи відомо, коли ВСУ розглядатиме порушене Євдокимовим "питання судді Василенка"? Чи він його не порушив, а тільки збирається порушити? Як я розумію, інтриги Євдокимова після того, як ВСУ прийме на Вашу користь рішення по суті (тобто відхилить і касацію ГПУ, і її оскарження Вашої Постанови), будуть позбавлені будь-якого сенсу?

<B>Юрій Василенко</B>

ГПУ не подавала скаргу, касаційну скаргу може подати лише юридична та фізична особа.
ГПУ подала подання (касаційне). По суті вони не відрізняються один від одного.

До подання про притягнення мене до відповідальності ВСУ не має ніякого відношення. Це погроза члена Вищої Ради Юстиції Євдокимова.
Але оскільки він погрожував мені кримінальною відповідальності в той час, коли постанова про порушення мною справи не скасована, Євдокимов не має підстав ні для якого подання. До того ж, пан Євдокимов - це не вся ВРЮ. Його посилання на те що "ми вирішили" нагадує мені "ми, ніколай второй".

<B>Петро</B>

Ваша Честь! Скажіть, будь-ласка, хто з суддів Верховного Суду розглядали сьогодні цю справу ? Хто головував ? І чи приймав участь пан В.Онопенко ?

<B>Юрій Василенко</B>

Онопенка не було. А так я чув лище про Ю.Рощенюка (голова), та В. Дороніну
Хто був третій я не знаю

<B>Любов</B>

Кучма звільняє суддів партіями під таким заголовком з’явилась сьогодні на сайті інформація про звільнення відразу трьох суддів за порушення присяги. Це можна розглядати як демонстрацію можливих варіантів щодо інших суддів. Чи дійсно мова йшла про порушення присяги і хто це визначає?

<B>Юрій Василенко</B>

Я не знаю, що скоїли ці судді. Якщо вони дійсно порушили присягу, то їх звільнення - це правильно.
Але у цій процедурі підпис Кучми - це формальність. Вони проходять кваліфікаційну комісію, ВРЮ, а деякі ще й судові засідання. Але Кучма може звільняти лише тих, кого сам призначив (початківців вперше призначених на п’ять років)

<B>DevRand</B>

Все, на жаль пора на сьогодні закінчувати Особисто мені здалося що принципові моменти, які склалися в цій справі на цей час Юрій Василенко пояснив.

При можливості, Юрій Василенко відповість на питання пізніше.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1035361043.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua