Майдан / Статті  

додано: 23-10-2002
Андрій Шевченко: Інтернет-конференція на сайті Майдан
Форум Майдану

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1035382856.html

<B>Майдан-Інформ</B>

Відомий український журналіст в розпалі акції “Повстань, Україно!” звільнився з “Нового каналу”. Вже 5 жовтня Андрій Шевченко став головуючим на Установчих Зборах незалежної профспілки журналістів. У середу зранку, безпосередньо перед своєю Інтернет-конференцією на “Майдані”, Андрій Шевченко провів чергове засідання журналістського страйкому. Отже учасники цієї Інтернет-конференції змогли першими дізнатися про останні плани журналістського спротиву.

На початку конференції Андрій попросив зазначити, що на "Новому каналі" його ніхто від ефіру не відсторонював і звільнився він з каналу за власним бажанням.

<B>Хтось</B>

Розкажіть про сьогоднішнє засідання страйкому?

<B>Андрій Шевченко</B>

Зараз тема №1 - профспілка. Є кілька принципових рішень оргкомітету профспілки.

Вималювалася досить цікава схема побудови профспілки знизу вгору, яка дозволяє запускати процес уже найближчим часом. Для мене великою несподіванкою те, що в нас є сильне трудове законодавство, яке може зробити профспілку потужною зброєю. Є, наприклад, положення, які серйозно захищають членів профспілки від звільнень.

Зараз всі сили кидаємо на напрацювання типових документів, які знадобляться первинним організаціям (статут, положення тощо).

На перших порах це координуватимуть Ігор Куляс (колишній шеф-редактор "Нового каналу") і Сергій Гузь (журналіст дніпродзержинської газети "Событие"). Хто знає цих людей, підтвердить у юридичних нюансах - вони дуже чіпкі та надійні.

<B>Ростислав</B>

Як просувається ідея створення нового телеканалу?

<B>Андрій Шевченко</B>

Планів море. Про більшість з них говорити поки що не берусь. Загальна ідея - вийти на принципово нову форму власності і організації внутрішньоредакційної ієрархії.

Про себе можу сказати, що серйозно думаю над масштабним неполітичним проектом, який наступного року може з’явитися на одному з загальнонаціональних каналів.

<B>Наливайко</B>

Але ж кожен з таких каналів (якщо я правильно зрозумів, то йдеться про існуючі) перебуває під конкретним (в обох розуміннях) власником. Чи можливо забезпечити незалежність за тих умов?

<B>Андрій Шевченко</B>

Друзі, правда, говорити про канал пропоную пізніше. Це дуже довга дорога. Поки що кілька ініціативних телевізійників, серед яких є Скрипін, Глібовицький та інші відомі імена, працюють над створенням своєї продакшн-студії.

Є варіанти принципово нових схем. Ми серйозно думаємо над досвідом "Газети виборчої". Також варто переварити весь негативний і позитивний досвід "Громадського радіо" Кривенка.

<B>Serhiy Hrysch</B>

Чого Ви звільнились а не почекали коли вас звільнять?
Ви тепер не можете подати і до суду, бо пішли "за власним бажанням".

Чому ви "ВІДМОВИЛИСЬ вести передачі", а не продовжували вести їх таким чином, як вважаєте за потрібне?

<B>Андрій Шевченко</B>

За нинішнього формату і стилю на каналі працювати я не можу. Залишатися означало би псувати нерви собі, менеджменту або просто проїдати гроші.

Саботувати роботу на самому каналі означало би підставити тих людей, з якими працював багато років, і які не є головною причиною нинішніх проблем. Це не мій стиль.

<B>Наливайко</B>

Конкретний механізм цензурування на Новому?

<B>Андрій Шевченко</B>

Він мало чим відрізняється від інших каналів. Хоча, до честі керівництва, робиться це гуманніше і з більшим розумінням журналістських стандартів.

<B>Мартинюк</B>

Наскільки серйозним є "повстання" третьої влади проти режиму? В процесі акції "Повстань Україно" чи не найзначимішими для всього цивілізованого світу є демонстративні акти непокори режиму Кучмі спочатку журналістської спільноти ( в особі Вас і журналістського страйкому),а потім представників судової влади в особі відомого Вам судді Василенка.

Створюється враження що ці дві знакових події доволі сильно підняли престиж України в очах західної еліти, яка вже була записала Україну до "навіки пропащих" націй.

Наскільки серйозні настрої та плани журналістської спільноти?
Чи не загрожують вашій єдності та результативності ті люди, які примкнули до Вас, вважаючи що час кучмівського правління вже закінчується і варто "міняти колесницю" в яку вони впрягаються?

<B>Андрій Шевченко</B>

Як на мене, все дуже серйозно, оскільки є принципово нові якості. По-перше, це спільний рух людей з різних каналів, тусовок, поколінь. І цього раніше не було. По-друге, важливо, що це не політична ініціатива. Це боротьба за професійні стандарти, що набагато серйозніше і довговічніше.

І українська влада, і іноземці, і самі журналісти відчувають, що є шанс вийти на принципово нові розклади.

<B>Адвокат</B>

Який на Вашу думку є поточний стан Українських електронних ЗМІ? Чи зможете Ви підтвердити тезу про те, що "є така сила, що за всяку ціну взяла ся зібрати усі не державні електронні ЗМІ під однією орудою", і в сенсі керування "редакційною політикою", і в сенсі фінансово - господарському?

<B>Адвокат</B>

Про фінансові схеми говорити рано. В плані редакційної політики - однозначно.

Я Вас так зрозумів, що "середня та вища ланки" керівників та розпорядників у тих ЗМІ до умов повної монополізації вже призвичаїли сь і відчувають си у них доволі комфортно?

<B>Андрій Шевченко</B>

Навпаки, моя теорія: однією з причин нинішньої хвилі спротиву стало те, що "середня ланка" (редактори, ведучі тощо) чітко відчули, що і їхня ілюзорна незалежність під загрозою. Думаю, всі ми - і репортери, і редактори, і менеджери, і власники вперше чітко побачили, що тиск може зруйнувати професію і бізнес.

<B>Адвокат</B>

У який спосіб, перепрошую? <img src="icons/icon7.gif" alt=":):" border=0 align=absmiddle> Себто,-- зруйнувати професію та бізнес? Щодо втрати ілюзорної незалежності,-- я згоден із Вами. Хоча й з застереженням: ілюзії,-- погана річ для працівників мас- медія. <img src="icons/icon7.gif" alt=":):" border=0 align=absmiddle>


Тож, як є час,-- докладніше про загрозу руйнації професії та бізнесу!


Перепрошую за настирливість! <img src="icons/icon7.gif" alt=":):" border=0 align=absmiddle>

<B>Андрій Шевченко</B>

Брехливі новини гублять довіру до каналів, садять рейтинги, руйнують команди і цим самим прямо ставлять під загрозу бізнес. Деякі канали це відчули перед виборами, коли їхні новини втратили глядачів, особливо в Галичині, де публіка вимогливіша до об’єктивності інформації. Будь-який менеджер каналу підтвердить, що для великого (мейнстрімівського) каналу новини - ключовий компонент. Наріжний камінь у фундаменті. Ось чому, за моєю інформацією, іноземні інвестори занепокоєні бізнес-ризиками, викликаними цензурою.

<B>Darya</B>

Андрію, чи отримав страйковий комітет відповідь з прес-служби Президента чи його адміністрації про проведення переговорів з журналістами, подібно до тих, що пройшли з головою Верховної Ради? Якщо така відповідь надійшла, то в що в ній, які пропозиції? чи на таку відповідь комітет уже не очікує?

<B>Андрій Шевченко</B>

Жодних конкретних пропозицій з АП не було.

Сьогодні страйком ухвалив заяву, в якій вимагає від депутатів проголосувати за проведення парламентських слухань. Таке голосування вірогідне буде завтра. Для нас це буде першим сигналом, наскільки політики, у тому числі пропрезидентська "більшість" здатна до діалогу.

<B>Олександр</B>

Які найближчі плани профспілки? Чи буде вона вести діалог із центральними телекомпаніями?

<B>Андрій Шевченко</B>

Плани вимальовуються і досить конкретні. Центральні телеканали - одна з ключових цілей. Думаю реально уже незабаром вийти на колективні договори в усіх провідних медіа, а згодом поширити таку практику на все медіа-середовище.

Юристи показують, що в такі договори можна закласти і такі речі, які захищатимуть від цензури та політичного тиску.

Як не дивно, деякі телеменеджери, з якими я спілкувався, виявилися зацікавленими в утворенні профспілок і підписанні колективних договорів. Їх до цього зобов"язує закон.

Жодних ілюзій. Знаю, що спротив буде дуже сильний. Але схеми більш ніж реальні.

<B>Таня</B>

Чи розраховуєте ви на підтримку іноземців?

<B>Андрій Шевченко</B>

Думаю, внутрішній резерв є як ніколи сильним і багато в чому самодостатнім.

Хоча так, ми розраховуємо на прискіпливу увагу до процесу з боку ключових закордонних гравців. Йдеться насамперед про політичну підтримку. Є сигнали і з Брюселя, і зі Страсбурга, і з Вашингтона, де кілька членів страйкому були два тижні тому, і з Москви, які свідчать, що там ситуацію помітили і стежитимуть за її розвитком.

<B>Сомневающийся</B>

Сколько стоит ваша революция, господин грантоед?

<B>Андрій Шевченко</B>

Недорого: осінні знижки. <img src="icons/icon7.gif" alt=":):" border=0 align=absmiddle>

Насправді жодні великі гранти для профспілки непотрібні. Самооборона чужим коштом - це принципово неправильно. Може йтися лише про організаційну допомогу - юридичний супровід, веб-сторінка, мінімальний секретаріат. На це потрібні невеликі гроші і є кілька благодійних структур (і українських, і закордонних), які готові допомогти.

Я на жодну копійку з цих коштів, зрозуміло, не претендую.

<B>observer</B>

Як ви ставитися до творчості такого собі Піховшика?

<B>Андрій Шевченко</B>

Слава, по-моєму, чесно визнає, що його місія на каналі більша за суто журналістську. Тому, вважаю, судити про нього за журналістськими критеріями неправильно.

<B>Андрій Шевченко</B>

ДЯКУЮ ВСІМ УЧАСНИКАМ ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЇ. Для контакту та майбутніх запитань - andriy@hotmail.com
Тримайтеся!

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1035382856.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua