Майдан / Статті  

додано: 23-10-2002
Віктор ЮЩЕНКО: Виступ у сесійній залі Верховної Ради України
www.razom.org.ua

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1035399387.html

Шановна президія, дорогі колеги. Я особливо сьогодні хочу щоб Бог дав мудрості кожному народному депутату, який сидить у цьому залі. Я хотів би, щоб він сьогодні цю мудрість у нас не забрав.

Друге, що я хотів би сьогодні, щоб незримо у цьому залі був присутній дух Михайла Грушевського, Івана Мазепи, Тараса Шевченка і багатьох державників, багатьох українців, яким була дорога і залишається доля України.

Я хотів би у своєму посланні вживати два слова "клан" і "демократія". На наше глибоке переконання сьогодні Україна знаходиться перед історичним викликом. З одної сторони, нам ніколи так близько не дихала у спину диктатура і кланова модель політичної системи, як вона дихає сьогодні. І це є факт. І ми не є тільки свідками, ми творимо цю модель також своїм безсиллям, пасивністю у стінах цього парламенту.

Я хотів би окремо виділити ту тезу: "Якщо дім руйнується зсередини, він ніколи не вистоїть". Ми знаходимося у середині цього дому, шановні народні депутати. На наших очах сьогодні узурпується українська влада, українська економіка. Я хотів би привести епізод, який відбувся чотири дні назад, і сказати своїм колегам у цих стінах. Не Григоришина поклали обличчям на асфальт. Мене не цікавить навіть, який то бізнес російський, український, польський. Нас не повинно навіть цікавити, чи то великий бізнес, чи то малий. Поклали обличчям на асфальт нас усіх. Поклали обличчям на асфальт, як це роблять кожний день тисячі українських бізнесменів, які тільки не можуть так сказати, які не можуть знайти підтримку у цих стінах. То забираються наші надії, то забираються наші можливості.

І тому, шановні народні депутати, я звертаюся до Сергія Тігіпко, до Федора Шпига, до Костянтина Живаго, до того цілого ряду бізнесменів, а їх добра одна четверта у цьому парламенті. Шановні друзі, чого ви заплуталися у ганчір'ях?

Чому ви не вийдете з того блуду, який приведе до того, що, Сергій Леонідович, завтра Ви будете на асфальті лежати, і на ваших штанинах, на ваших штанинах буде два масляних п'ятна, і з лівого боку, і з правого боку - від пістолета Макарова. У Вас у трьох кишенях штанів буде по три пакети наркотиків.

Шановні друзі, вас привітали з утворенням більшості, чи то 211, чи то 225. Моє прохання до вас: не зраджуйте Україну, не зраджуйте своїх родин і схаменіться, ідіть і формуйте здорову більшість.

Леонід Макарович, Ви призивали на засідання в Українському Домі :”Мужики, що ви робите?! Схаменіться!" Я вашими словами хочу звернутися до них.

Не йдіть короткою і широкою дорогою до Раю. То є блуд. Не ведіть тією дорогою Україну. І ви переможете.

Тому я тихо хочу сказати, тихо, не голосно - слава кожному із вас, який має сьогодні силу, політичну мужність і моральну відповідальність, слава вам і слава Україні.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1035399387.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua