Майдан / Статті  

додано: 31-10-2002
Ільмі Умєров: Інтернет-конференція на сайті Майдан
Форум Майдану

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1036082409.html

<B>Майдан-Інформ</B>

31 жовтня о 15-00 на Вільному Форумі сайту Майдан за адресою <A Href="http://maidan.org.ua/go/free">http://maidan.org.ua/go/free</A> розпочалася Інтернет-конференція Заступника Голови Верховної Ради Автономної Республіки Крим, члена Президії Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умєрова.
Докладніше про пана Умерова можна дізнатися в Майдан-Дос`є <A Href="http://maidan.org.ua/n/dos/1035968669.">http://maidan.org.ua/n/dos/1035968669.</A>
Інтернет-конференція організована за сприяння Інтернет-проектів КримТау (<A Href="http://crimeatau.org.ua">http://crimeatau.org.ua</A>) та Кримські Аспекти (<A Href="http://aspects.crimeastar.net/">http://aspects.crimeastar.net/</A>)

<B>Наливайко</B>

Пане Умеров, чи є в середовищі кримських татар сепаратистські настрої стосовно України?
Якщо є, то чи пов'язується це зі ставленням саме до ЦІЄЇ влади?

<B>Ильми Умеров</B>

В кримськотатарському середовищі і його національного руху сепаратистські налаштованих груп нема. Меджліс кримськотатарського народу на протязі багатьох років займає про-державну позицію. Були й таки часи коли він був єдиною про українською політичною силою в Криму.

<B>Наталья</B>

Как вы считаете, повлияют ли недавние события в Москве с захватом заложников на межэтническую и общественно-политическую ситуацию в Крыму в связи с тем, что Меджлис крымскотатарского народа в своих заявлениях «выражает солидарность с героической борьбой чеченского народа за свою независимость и национальное возрождение»?

<B>Ильми Умеров</B>

В Украине предпосылок для возникновения подобной ситуации нет. И на межэтническую и общественно-политическую ситуацию в Крыму события в Москве не повлияют. Но восьмилетняя война в Чечне должна быть уроком и отрицательным примером для Украины.

<B>Радикал</B>

Однако сразу же Спикер Борис Дейч высказался примерно так: "Для Крыма это "тревожный звонок". Ваш комментарий?

<B>Ильми Умеров</B>

Я хорошо знаю Бориса Дейча и думаю, что он имел в виду что люди должны задуматься над такими явлениями и причинами их побуждающими.

<B>Serge</B>

Міжетнічні стосунки стають заручником. Пане Умеров, як Ви вважаєте, чому останнім часом так гостро ставляться всі питання, що стосуються міжетнічних стосунків в Україні? Я маю на увазі перш за все постанову ВР Криму щодо російської мови, яка була санкціонована Медведчуком. Як на Вашу думку, чи не є це ознакою того, що міжетнічні стосунки стають заручником якихось хвилинних політичних інтересів певних привладних угруповань? Чи не збираєтесь Ви про це говорити завтра з паном Кучмою у Криму?

<B>Ильми Умеров</B>

З Кучмою ми говорити про це не збираємось. Але 7 кримськотатарських депутатів свою позицію висловили чітко, виступивши проти звернення стосовно надання російської мові статусу державної.
Міжетнічної напруги в Криму немає, а надання статусу державної мови російської є політичною спекуляцією окремих політиків і політичних сил, які бажають набрати більше дивідендів перед президентськими виборами.

<B>Адвокат</B>

Пане Умеров!

У попередньому питанні згадка була про пана Медвед-чука. Зокрема, про те, що саме він був ініціятором ухвали, що її прийняла ВР АРК.

Тож питання: Чи маєте Ви не спростовні докази того, що пан Медвед-чук, дійсно,-- користав си з свого службового становища аби в черговий раз збаламутити ВР АРК до провокативних дій?

<B>Ильми Умеров</B>

Я його за руку не піймав :)

<B>Адвокат</B>

Дуже шкода!!! Хоча, хлоп він пруткий.

Я питав це до того, що медвед-чуківня, як відверто про- моськальське огрупування, може доволі легко си вдати до повторення анти- татарської істерії у Криму "па матівам тєракта в Масквє",-- тож пильнуйте!

<B>Ильми Умеров</B>

Дякую. Радий був познайомитись :)

<B>Shooter</B>

Чи розглядають в кримськотатарському середовищі ймовірне проголошення незалежної кримсько-татарської держави (Криму)?

<B>Ильми Умеров</B>

Ні. Меджліс кримськотатарського народу послідовно виступає за змінення незрозумілого територіального статусу Автономної Республіки Крим на статус кримськотатарської національно-територіальної автономії в складі України.

<B>Адвокат</B>

Пане Умеров!

Я розумію, що моя пропозиція є дещо провокативною, але. Чи не варто було би Меджлісу кримськотатарського народу си звернути до ВРади України із пропозицією створити національно-територіальну автономію кримських татар у складі АРК?

<B>Ильми Умеров</B>

Наші вимоги стосуються всього Криму включаючи Севастополь (Ак-Яр).

<B>Адвокат</B>

Про те мені відомо. Ваші вимоги я підтримую.

А от неонсенс під назвою АРК,-- ні. Тож і питав сь: чи не почати його ламати у такий спосіб?

Успіхів Вам!

<B>Ильми Умеров</B>

Дякую.

<B>DevRand</B>

Статус автономії Криму, чи вигідний він кримським татарам, як ви вважаєте?

Як ви ставитесь до сьогоднішньої пропозиції товариства "Просвіта" і спілки письменників України скасувати статус автономії Криму (в зв’язку, я так зрозумів, з рішенням кримського парламенту щодо надання російській мові статусу другої державної)

<B>Ильми Умеров</B>

Сьогоднішній статус Автономії не вигідний для кримських татар. За своєю суттю це є автономія росіян в складі України.
Більш плідним було б не скасовувати автономію, а змінити її статус на користь кримських татар шляхом внесення змін до Конституції України та інші нормативні акти.

<B>Илья</B>

Уважаемый Ильми!
Как Вы думаете, через какое время станет возможными реально говорить о Крымско-татарской автономии?

<B>Ильми Умеров</B>

Говорить нужно уже сейчас. При этом под крымскотатарской автономией я понимаю право на самоопределение крымскотатарского народа при соблюдении прав других национальностей, проживающих в Крыму.

<B>Илья</B>

Говорить можно, но необходимы определенные условия, что бы это случилось.
Как вы думаете, что сейчас мешает или тормозит процесс?
И что должно произойти, что бы крымско-татарская автономия стала реальностью?

<B>Ильми Умеров</B>

Понимание и добрая воля государства ( президента и большинства в Верховной Раде).

<B>Илья</B>

Мнение других национальностей. А что нужно пообещать русским, чтобы они захотели жить в такой автономии?

<B>Ильми Умеров</B>

Привелегий обещать не буду :)

<B>Кусай</B>

У зв’язку з чим Вас тривалий час сприймали як радикального кримськотатарського політика. І що змінилося в Ваших поглядах (якщо змінилося звичайно)?

<B>Ильми Умеров</B>

Я не вважав і не вважаю себе радикалом в тому сенсі як розуміє його обиватель. Просто мої дії на мій погляд завжди були адекватною реакцією на дії або бездіяльність влади. Наприклад, коли нас не прописували і не оформлювали будинки, які були придбані за власний кошт - ми організовували пікети та мітинги, коли громили наметові табори - ми громили будинок Верховної Ради Криму. І це було адекватно.

Я не змінився. На краще змінилася ситуація і взаємовідношення кримської влади з кримськотатарським національним рухом.

<B>Радикал</B>

Как Вы относитесь к факту задержания Закаева в Копенгагене?

<B>Ильми Умеров</B>

К факту задержания Закаева отношусь отрицательно. Считаю, что большинство стран Европы неоправдано занимает индеферентную позицию, тогда как чеченский народ продолжает подвергаться геноциду.

<B>Serge</B>

Щодо Закону про вибори в АРК? Щодо Закону про вибори в АРК, яка позиція Ваша та кримських татар?

<B>Ильми Умеров</B>

Для кримських татар потрібне гарантоване представництво.

<B>Илья</B>

А для Греков? А для Греков, которые появились в Крыму раньше татар, тоже необходима квота в парламенте? Или для скифов?

<B>Ильми Умеров</B>

Пусть скифы скажут о себе и мы готовы рассмотреть возможность предоставления им одного места в нашей квоте. Мы скифов считаем своими родственниками, а родственнику как откажешь...:)

<B>Илья</B>

Нарушение демократии. На мой взгляд: квота в парламенте - это прямое нарушение основ демократии. Или Вы придерживаетесь других принципов.

<B>Ильми Умеров</B>

Попробуйте предложить другие механизмы гарантированного представительства крымскотатарского народа. А принципов я придерживаюсь действительно других.

<B>Илья</B>

Ваши принципы в дпух словах. Если нетрудно, сформулируйте пожалуста кратко Ваши принципы.

<B>Ильми Умеров</B>

Честность, порядочность и последовательность.

<B>Радикал</B>

Говорят, что в Крыму есть (или были) лагеря по подготовке чеченских боевиков. Так ли это?

<B>Ильми Умеров</B>

Я был бы очень признателен если бы те кто об этом говорит показали бы хотя бы один лагерь. Я таких не знаю.

<B>Maga</B>

По поводу антимусульманской политики? Российские силовики сказали, что будут хоронить чеченских Шахидов в свинной шкуре. Это не даст им попасть в Рай. Что Вы думаете по этому поводу?

<B>Ильми Умеров</B>

На глупые заявления можно и не реагировать. И вообще не им решать кому попадать в рай.

<B>Леонід</B>

Статус Меджлісу? Було багато думок стосовно статусу Меджлісу кримськотатарського народу. Поділяючи переважну більшість з того, що робить Меджліс, хочу однак спитати: Чи не відбувається підміна органів місцевого самоврядування? Чи не створюються Меджлісом паралельні органи влади на селищному та районому рівні.

Не сприймати запитання як закид чи звинувачення - очевидно існує необхідність розібратися.
Успіхів Вам

<B>Ильми Умеров</B>

Ні, ніякої підміни не відбувається, тому що місцеві меджліси є представницькими органами кримськотатарського народу. І при нормальних стосунках влада-меджліс вони приносять велику користь будуючи міст між органами самоврядування і кримськими татарами.

<B>Пані</B>

Татари та підприємництво. Останніми роками в Криму я помічаю більшу присутність татар у малому бізнесі, в сфері послуг, особливо в степовому Криму та на північно-східному узбережжі, що мене особисто дуже втішає.

Чи такий поступ зустрічає підтримку або перешкоди з боку кримської влади?

Чим пояснюється більше поширення таких бізнесів саме в цих частинах Криму і чому їх візуально менше на південному узбережжі?

Дякую.

<B>Ильми Умеров</B>

Нам одночасно приходиться займатися поверненням, облаштуванням та розвитком. Інше населення, яке проживає в Криму напроти має дуже міцни "тили". Особливої підтримки з боку влади ми не зустрічаємо, але я не можу сказати що є якісь серйозні перешкоди. Для ведення крупного бізнесу у кримських татар не хватає грошей.

<B>Serge</B>

Найкращий ресторан в Ялті - татарський. Національна кухня - просто супер і відносно не дорого (утрьох витратили 90 грн).

<B>Ильми Умеров</B>

Приїжайте ще!

<B>Леонід</B>

Чи є у Вас дані перепису населення по Криму? зокрема чисельність кримських татар, інших етнічних груп Криму.
Яка динаміка репатріації за останній рік/два?

<B>Ильми Умеров</B>

На сьогодні офіційно і підтверджено переписом в Крим повернулося 260 тис. кримських татар. Вірмен, болгар, греків і німців - загалом 10 тис., але тих хто був депортовані і їх нащадків - 1 тис.
Динаміка репатріації за останні роки дуже низька.

<B>Loki</B>

Яке Ваше ставлення до нинішнього уряду Криму? Чи прогнозує Ви скору зміну цього уряду? Чи наступний уряд може бути кращим для Кримських Татар?

<B>Ильми Умеров</B>

Ми не бажаємо зміни Уряду і в цьому напрямку "працювати" не будемо.

<B>Илья</B>

Уважаемый Ильми Умеров!
Я с уважением отношусь к требованиям крымских татар по поводу возвращения отнятой коммунистами собственнрости (земли, домов и т.д.)
Но ведь за годы Советской власти пострадали не только татары. Миллионы русских, украинцев и представителей других национальностей были ограблены. Что же будет если все начнут требовать возврата экспропреированного имущества.
Лично у меня, три прадеда были объявлены "кулаками" и сосланы за урал.

<B>Ильми Умеров</B>

Учитывая сложившуюся социально-экономическую ситуацию в Украине Меджлис крымскотатарского народа не ставит вопрос о реституции имущества отнятого при депортации.

<B>Илья</B>

Но ведь вы требуете землю и государственную поддержку из бюджета, почему только для татар?

<B>Ильми Умеров</B>

Хотя бы потому, что другие депортированные имели возможность возвращаться еще в годы существования СССР, а нам пришлось более 50 лет бороться. А наше возвращение началось лишь в конце 80-х.

<B>Илья</B>

Я имел ввиду, что требования выдвигаемые татарами может выдвинуть практически любой гражданин СССР. Просто у татар есть сильная сплоченная организация, а у русских, украинцев ее нет. А та помощь которую они получают от государства, это не справедливое возмещение потерь, а лишь заигрывание власти с вполне реальной национальной силой.

<B>Ильми Умеров</B>

Мы тоже не считаем это справедливым возмещением, но стараемся с пониманием подходить к социально-экономическому положению Украины.

<B>Илья</B>

Уважаемый Ильми!
Как вы думаете почему требования крымских-татар адресованные существующей Власти и являющиеся по своей сути политическими, часто воспринимаются как попытки разжигания межнационального конфликта.

<B>Ильми Умеров</B>

На самом деле органами власти они так не воспринимаются, а преподносятся как действия разжигающие межнациональную рознь Русской общиной Крыма и коммунистами.

<B>Илья</B>

Что же делать? Понятно, что нагнетание напряженности никому не надо (или почти никому). Что же по Вашему необходимо предпринять для того, чтобы русские смогли проникнуться вашими идеями и возможно выступить одним фронтом перед государственной машиной?

<B>Ильми Умеров</B>

Государством многие годы создавался образ "злого татарина" и нам совместно придется с этим стереотипом бороться. Если среди некрымскотатарской части населения есть люди разделяющие такую точку зрения, путь приходят.

<B>Илья</B>

Образ "доброго татарина". Думаю когда вместо "злого" появится образ "доброго татарина", тогда можно будет реально говорить от татарской автономии. При этом мнение власти уже не будет играть решающую роль.

<B>Ильми Умеров</B>

Спасибо, согласен.

<B>DevRand</B>

Завтра Кучма буде у Сімферополі Проводити засідання Ради представників кримськотатарського народу при Президентові України.

з цього приводу є 2 питання:
1. Наскільки часто Кучма особисто проводить такі засідання, якщо не дуже часто, то як Ви вважаєте, з чим пов’язано його приїзд?

2. Якщо Ви вважаєте доцільним, дайте відповідь наскільки ефективним є
такий інститут, як Рада представників, для кримських татар?

<B>Ильми Умеров</B>

1. Якщо я не помиляюсь це шосте засідання (остане було в минулому році) яке він проводить особисто, наприклад, в минулому році було три зустрічі.
2. Більшість доручень за результатами зустріч залишились невиконаними. Рада представників кримськотатарського народу при Президентові України - є можливо єдиною формою признання представницького органу кримськотатарського народу - Меджлісу.

<B>Алим</B>

Крымскотатарские политические организации. Ильми-агъа, на Аспектах 28 октября задали вопрос ,который звучит так:

"как оценивается деятельность Меджлиса, Адалета, НДКТ и других организаций, которые по даное время действуют вне рамок правового поля Украины (не имеют регистрации)?"

пользуясь возможностью, хотел бы получить Ваш ответ на него.

<B>Ильми Умеров</B>

Я не могу ставить в один ряд и оценивать деятельность общественных организаций, политических движений в один ряд с представительным органом крымскотатарского народа - Меджлисом. А официальная регистрация в данном случае для меня значения не имеет.

<B>Майдан-Інформ</B>

Чому, на Ваш погляд, Крим залишається один на один з проблемою російської експансії в інформаційному просторі? Чому не реагує офіційний Київ та чому так пасивно відносяться інші регіони України?

<B>Ильми Умеров</B>

Росіяни ведуть себе в нашому інформаційному просторі настільки нахабно, наскільки ми (українська держава) їм дозволяємо.

<B>Майдан-Інформ</B>

А наскільки київська преса повно висвітлює події в Криму? Чи є в цьому напрямі якісь зрушення?

<B>Ильми Умеров</B>

На мій погляд Київська преса висвітлює адекватно, хоча по кримськотатарської темі недостатньо.

<B>Freeman</B>

Ви не відповіли на питання про діяльність політизованих організацій кримських татар, зокрема, Адалету та ОКНД

<B>Ильми Умеров</B>

Я не почуваю їх вплив на національний рух.

<B>Россиянин</B>

Неужели татары в Крыму не хотят иметь такой же уровень как Татарстан в России?:-)

<B>Ильми Умеров</B>

Зато в Украине нет "Чечни".

<B>Радикал</B>

Пойдете ли вы отмечать 7 ноября на площадь (по должности)?

<B>Ильми Умеров</B>

На подобные мероприятия я "по должности" не хожу.

<B>Россиянин</B>

О каком геноциде чеченцев Вы говорите, если перепись выявила в Чечне значительный прирост населения по сравнению с 1990 годом (и это при оттоке из Чечни значительной части и русских, и чеченцев?:-)

<B>Ильми Умеров</B>

10% чеченцев физически уничтожено - это есть настоящий геноцид. А результаты переписи особенно в такой ситуации фальсифицировать совсем не трудно.

<B>Илья</B>
Геноцид еще и русских. Но ведь в этой войне гибнут и русские и другие национальности. Так что нельзя говорить, что геноцид направлен против чеченцев. Сколько российских солдат пали на поле боя? Кстати от пуль именно тех "мирных" чеченцев.

<B>Ильми Умеров</B>

Поле боя" - в данном случае территория Чечни, а русские солдаты пришли воевать и убивать...

<B>Россиянин</B>

Ввиду Вашей лояльности киевскому режиму.. ..и встроенности в структуру власти Вас вполне можно сравнить с Кадыровым и прочими чеченскими чиновниками.
Есть ли в Крыму подрастающие Басаевы, а также ваххабиты?

<B>Ильми Умеров</B>

Меня нельзя сравнивать с Кадыровым также как нельзя сравнивать Украину и Россию. Про ваххабитов я не знаю, но есть небольшая группа запутавшихся людей.

<B>Ильми Умеров</B>

Дякую всім за запитання. Було дуже приємно працювати.
Ільмі Умєров

<B>Майдан-Інформ</B>

На жаль, Інтернет-конференція з п. Умєровим закінчується. Нам було дуже приємно спілкуватися. Запрошуємо Вас, п.Умєров, заходити на Майдан.
Окремо адмін-група дякує партнерам з КримТау та Кримських Аспектів. Без вас ця подія не змогла б відбутися!

Повідомляємо, що з сьогоднішнього дня на Майдані працює новий форум "Крим", де будуть обговорюватися всі підняті на інтерент-конференції теми.

Щиро дякуємо пане Умєров! Хай щастить!

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1036082409.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua