Майдан / Статті  

додано: 06-11-2002
Бурлака: Кучма поїде до Праги, щоб зустрітися з Лукашенком?

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1036599062.html

Звичка до відсутності перешкод виконанню власних забаганок і до відсутності заперечень вперто кличе українського президента до Праги. Прага кличе, Прага тягне, Прага стала нав’язливим бажанням, що затьмарює мозок.

Інший би, якби йому недвозначно сказали про небажаність його присутності на сміті НАТО, образився б і довго пив валер’янку, але наш гаран не такий. Він заявив, що все одно проїде до Праги, хочуть цього керівники НАТО чи ні. Не цікавить його й імідж України, про який він так кричить з телеекранів, бо хіба ж нормальний президент принижуватиме державу своєю участю у зустрічі міністрів закордонних справ. Це ж пониження у ранзі, але Кучма того не розуміє. Через таке нерозуміння під роздачу потрапив Анатолій Зленко, дозвіл якому на участь у саміті поки що від Папи не надано.

Несподівано до Праги зібрався їхати і Олександр Лукашенко, якого теж на саміт ніхто не кликав. Інакше як бажанням попити нерозбавленого чеського пива разом з другом Леонідом це пояснити не можна, адже Бацько того НАТО на дух не переносить.

Якби країнами НАТО правили кучми, то без церемоній дали б українському президенту копняка під зад (а як інакше поводяться з нахабними непроханими візитерами, які попри бажання господарів рвуться у гості). Однак у Європі люди більш культурні. І Чеська Республіка не перешкоджатиме приїзду до своєї столиці громадянина України Кучми Леоніда Даниловича та громадянина Білорусі Лукашенка Ляксандра Ригоровича. Врешті решт енна кількість крон до каси якогось недешевого ресторану (а звідти частина у вигляді податків до бюджету) ніколи не буде зайвою. Тим більше, що, як показала практика, туристи такого штибу грошей не шкодують.

Більше того, солодку парочку навіть при вході до будинку, де проходитиме саміт, охорона їх завертати не буде. От тільки слухати їх там не будуть також. Тому хай не дивуються друзі, коли виступати їм доведеться у порожній залі. Та це вони переживуть. Зате потім можна буде на всіх УТ-1 з “1+1” та “Інтері” з ICTV радісно повідомити: “Як зауважив на саміті НАТО президент України Леонід Данилович Кучма...”.

Це все не дивно. Але залишається загадкою, чого це Віктор Медведчук не порадить своєму начальнику не ганьбити себе. Адже він не є рубахою-парнєм з загадковою слов”янською душею. І клепки в голові у нього вистачає, щоб зрозуміти наслідки подібного вояжу.

Тому залишається один варіант: Медведчук це робить свідомо, навмисно підставляючи начальника. Для чого? Подивіться на політичну ситуацію в Україні: донецький клан все більше зазіхає на владу і Медведчук їм там непотрібен. Заради зменшення його впливу “донецькі” навіть з Ющенком не проти домовитись. І врятувати Медведчука зможе лише ізольований від всіх та взятий в облогу Кучма, рятувати якого буде звичайно ж Віктор Медведчук. Не найкращі часи переживає “видатний” адвоКАТ, але що поробиш? Доводиться обирати краще серед гіршого. Краще для себе, а не для України. А для Медведчука сьогодні порятунок не у Європі, а в Білорусі.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1036599062.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua