Майдан / Статті  

додано: 07-11-2002
Олег Ляшко: Інтернет-конференція на сайті Майдан 03.11.2002

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1036670092.html

<b>Redgrawe</b>
Розкажіть про вибори на Печерську.

Ви нещодавно балотувалися до Київради на Печерську, а перед тим у вас шляхом використання голосів військових, студентів-заочників і просто прямих махінацій фактично вкрали пермогу на виборах до Верховної Ради у тому ж регіоні.

Як ви це все можете прокоментувати.

<b>Олег Ляшко</b>
На Печерську, так само як до цього у Черкасах і Криму, грошовиті дядьки випробовують вигадані на Банковій технології купівлі (а не виборів) депутатського мандату. Їм це вдається. Завтра вони таким чином спробують "зробити" всю Україну. Опозиція, на жаль, сприймає цю загрозу неадекватно, тому моє завдання зашкодити її масовому розповсюдженню.

<b>Redgrawe</b>
Як це ви плануєте робити?

<b>Олег Ляшко</b>
Громадські організації та небайдужі люди мають прийти до Шевченківського суду, де буде розглядатися наша скарга про визнання виборів по 52-му округу недійсними. Про день, час і місце проведення судового засідання ми повідомимо пізніше. Запрошуємо усіх небайдужих.

Зважаючи на декларовану в Конституції незалежність судової влади, шанси виграти справу є, бо порушень справді більш ніж досить. Але, знаючи про разючу прірву між деклараціями й українськими реаліями, особисто я розцінюю ці шанси як нульові.

<b>Челленджер</b>
Це правда, що ви свідомо провокуєте агресію проти себе?

<b>Олег Ляшко</b>
Ні, неправда. Просто у складних ситуаціях, а таких, як правило, більше ніж досить, я вимушений діяти жорстко і принципово. Насправді ж я людина досить м’яка і поступлива.

<b>Тищенко</b>
Як Ви бачите процес становлення нормальної еліти для України?

<b>Олег Ляшко</b>
Еліту, на мою думку, слід шукати (і одночасно формувати) серед студентського середовища. Еліта є у стані опозиції. Наша проблема – у монополізації ЗМІ, через що загал не має змоги дізнаватися про тих нетрадиційно мислячих громадян, які й становлять еліту країни.

<b>Тищенко</b>
Ще з весни проти вас ведеться судовий процес у Черкасах.

В чому суть справи, і в якому стані сама судова справа?

<b>Олег Ляшко</b>
Наступне засідання 11 листопада. Вам відомо, що мене судять за опір двом десяткам міліціянтів, які в березні ц.р. незаконно вилучили наклад "Свободи". Сподіваюся, що нічим добрим для моїх переслідувачів ця історія не закінчиться. Хоча поки що усе навпаки.

<b>Мартинюк</b>
"Переможной" поступ "виборчої" технології "прямого" підкупу, яку ми спостерігаємо зараз – Шевченко до Київради у березні цього року, Шуфрич , Хмельницький – до Верховної Ради на довиборах та Іванов на довиборах до Київради ставлять під сумнів ефективність та значимість адміністративного ресурсу, яким раніше користувалася влада та наближена до неї бандократія.

Чи це кінець адмінресурсу, а значить частково прогресивне явище, чи це просто концентрація всього адмінресурсу у єдиному державному центрі?

<b>Олег Ляшко</b>
Насправді це той самий адмінресурс, але модифікований, чи, точніше, поєднання можливостей влади і великих грошей. Зверніть увагу, що завдяки масовим підкупам здобувають мандати не опозиціонери, а ті, хто під владою. Без благословення Банкової той же Іванов чи Хмельницький таких шалених грошей не витрачали б.

<b>Мартинюк</b>
Яким чином зупинити процес цинічного купування мандатів?

Адже це розбещує не тільки владу, але й простих громадян. Звичайно, рано чи пізно станеться прозріння тих, хто купувалися, і тих, хто просто не ходив на вибори. Але чи не буде це надто пізно?

<b>Олег Ляшко</b>
Ми активно пробували це зробити впродовж кількох днів на засіданнях київської міської територіальної виборчої комісії. Однак, як тільки на її членів натиснули, вони здалися. Далі ми спробуємо знайти, як кажуть, правди в суді, хоча на рахунок останнього я теж ілюзій не маю. Зашкодити освячуваній і впроваджуваній владою цинічній купівлі мандатів можна лише шляхом зміни цієї влади. Усе інше – гра, результат якої ніколи не буде на користь тих, хто не при владі.

<b>DevRand</b>
Якщо можна, ваші припущення того, що сталося з Михайлом Коломійцем.

<b>Олег Ляшко</b>
Очевидно, що йдеться про злочин. Можливо, пан Михайло заважав намірам політбізнесменів встановити контроль над агентством, як вони це зробили з УНІАНом. Додати ще щось я не наважуюся, бо не маю достатньо інформації для аналізу.

<b>Білий</b>
Яким чином Банкова натиснула на Київраду?

Із посиланням на Вас через Майдан проходила інформація що рішення про визнання Іванова стало результатом збучки, яку Олександру Омельченку особисто вчинив Медведчук.

Якщо це так, то чи не означає це катастрофічне послаблення позицій Омельченка і навіть його можливого усунення з посади мера до кінця року, як про це неоднократно говорили люди з Адміністрації Президента?

<b>Олег Ляшко</b>
Мені відомо, що Омельченку дзвонили Людмила Кучма, Тігіпко, Бондаренко та інші. І мер здався, хоча Іванов виконає роль його могильника. В управлінні Київради 51% акцій "Київенерго", Іванов прийшов за ними. Омельченко – хороша людина, але він зовсім не політик. Він весь час лягає під Кучму та його прісних, бо сподівається таким чином якнайдовше втриматися в кріслі. Однак, це – помилковий шлях, і я йому особисто говорив про це неодноразово. Завдяки своєму феноменальному флюгерству Омельченко немає ні найменшої довіри, на нього не можна покластися. Наскільки мені відомо, у нього репутація людини несерйозної.

<b>Scubo</b>
Почему не слышно Салия и Кияниченка?

<b>Олег Ляшко</b>
При всій повазі до панів Салія та Кияниченка – це не ті люди, які здатні на публічний протест. Вони обтяжені посадами й бізнесами, тому відкрито воювати з владою не будуть. Сподіваюся, що в них вистачить духу хоча б на кулуарні інтриги.

За моєю інформацією Іванов витратив 270 тис. доларів, зважаючи на отримані ним 3500 голосів, собівартість одного сягає майже однієї тис. доларів. Людям же роздавали по 50-100 гривень. Куди ділась решта грошей? На підкупи членів комісій, хабарі тощо. За 300 тис. доларів можна було б відремонтувати увесь житловий фонд Печерська і ще б на пам’ятник собі залишилося.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1036670092.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua