Майдан / Статті  

додано: 07-11-2002
Майдан-Інформ: Маляренко не повинен стати головою Верховного Суду!

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1036690269.html

Як відомо, вибори нового голови Верховного Суду України мають відбутися 11 листопада 2002р. І Кучма з усіх сил просуває підтримувану головою своєї адміністрації кандидатуру Василя Маляренка на цю посаду, що суперечить закріпленому в Конституції принципу незалежності гілок влади, але хіба така “дрібничка” може завадити “гаранту”?

Генеральний прокурор Святослав Піскун також посилено займається лоббіюванням кандидатури Маляренка. Кращої “рекомендації” ніж можуть надати Кучма і Піскун важко вигадати. Тому Маляренко не повинен стати головою Верховного Суду!

Про зацікавленість громадян України (і не простих) Кучми та Піскуна у тому, щоб саме Маляренко став наступником Бойка свідчать їх висловлювання на цю тему?

Кучма про Маляренка – http://maidan.org.ua/n/news/1036586701
Піскун про нього ж – http://www.pravda.com.ua/archive/2002/october/28/news/11.shtml.

Тим часом, стали відомими подробиці лише одного з епізодів діяльності Маляренка, f саме його співучасті у справах Кучми щодо знищення банку “Слов’янський.

За повідомленням адвокатської компанії “Агеєв, Бережний і партнери”, сьогодні Борис Фельдман звернувся до в.о. голови Верховного Суду України з заявою про порушення кримінальної справи проти заступника голови Верховного Суду України Василя Маляренка. В заяві наведені дані про злочинні дії Василя Маляренка, пов’язані з кримінальною справою за звинуваченням керівників банку “Слов’янський”, в тому числі записи майора М. Мельниченка.

Також в цьому документі вперше оприлюднюються заяви самого майора про записи з кабінету президента України Л.Кучми про Бориса Фельдмана і банк “Слов’янський”. До заяви прикладено аудиофайл з записами. Заяву від імені Бориса Фельдмана підписали і подали його адвокати Віктор Агеєв та Андрій Федур.

Додатково Б.Фельдман вимагає ініціювати дисциплінарне провадження по відношенню Василя Маляренка. Повний текст вказаної заяви Бориса Фельдмана див. на сайті адвокатської компанії “Агеєв, Бережний і партнери”:
http://ageyev.org/cases/feldman/malyarenko/zayava06.11.2002.htm

Надзвичайно обережний у таких речах екс-голова Верховного Суду В. Бойко заявив вчора в інтерв’ю УНІАН що “головою ВС має бути обраний професіонал без підказки з боку законодавчої чи виконавчої гілок влади” , натякаючи, судячи зі всього, на активну рекламну кампанію, яку влаштували для Маляренка. Він також не виключає, що виступ 5 листопада президента України Леоніда Кучми на зустрічі із суддями Верховного Суду з обіцянкою найближчим часом майже вдвічі підвищити зарплату суддям і працівникам суду, істотно поліпшити фінансування діяльності судів, був “одним із піарських заходів” для підтримання певної кандидатури.

З приводу погроз, які отримав Маляренко після оголошення своєї кандидатури (http://maidan.org.ua/news/index.php3?bn=maidan_news&key=1036674177), Бойко вважає їх малоймовірними.

Не хотілося б повторення історії з Піскуном, який без проблем пройшов голосування у Верховній Раді і став генеральним прокурором, про що зараз сильно шкодує велика частина тих, хто за нього голосував.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1036690269.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua