Майдан / Статті  

додано: 13-11-2002
: Текст постанови про порушення другої кримінальної справи проти Кучми

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1037191173.html

П О С Т А Н О В А

про порушення кримінальної справи13 листопада 2002 року м. Київ
Суддя судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду м.Києва Василенко Ю.О., розглянувши матеріали щодо порушення кримінальної справи відносно Президента України громадянина Кучми Л.Д.,в с т а н о в и в :Суддею судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду м.Києва Василенком Ю.О. 15 жовтня 2002 року було винесено постанову про порушення кримінальної справи відносно громадянина України Кучми Леоніда Даниловича за ознаками злочинів, передбачених ст.ст. 112, 161, 163, 170, 171, 191, 333, 346, 364, 365 та 368 Кримінального кодексу України.

Крім того, згідно резолютивної частини зазначеної постанови від 15 жовтня 2002 року, в порядку ч.3 ст.97 КПК України, з метою припинення злочину, Президент України громадянин Кучма Л.Д. зобов”язаний був в 5-тиденний термін підписати Закони України “Про Кабінет Міністрів України” та “Про тимчасові слідчі комісії Верховної Ради України”.

Апеляційним судом м.Києва громадянин Кучма Л.Д. був своєчасно ознайомлений зі змістом постанови про порушення відносно нього кримінальної справи від 15 жовтня 2002 року, згідно резолютивної частини якої він зобов”язаний був підписати зазначені закони.

У вказаний в постанові 5-тиденний термін громадянин Кучма Л.Д. вказані закони не підписав.

Згідно ст. 129 Конституції України, рішення суду є обов”язковими і підлягають виконанню усіма громадянами України та її посадовими особами, в тому числі і Президентом України.

Таким чином, в діях громадянина України Кучми Л.Д., який умисно не виконав рішення суду, тобто частину другу резолютивної частини постанови про порушення кримінальної справи від 15 жовтня 2002 року, містяться ознаки злочину, передбаченого ч.2 ст.382 КК України, якою передбачено кримінальну відповідальність за умисне невиконання службовою особою вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, вчинене службовою особою, яка займає відповідальне чи особливо відповідальне становище, і ці дії заподіяли істотну шкоду державним і громадським інтересам.

Керуючись ст.ст. 94 – 98 КПК України, -п о с т а н о в и в :Порушити кримінальну справу проти громадянина України Кучми Леоніда Даниловича у зв”язку з наявністю у його діях ознак злочину, передбаченого ч. 2 ст. 382 Кримінального Кодексу України.

Постанову про порушення кримінальної справи відносно громадянина України Кучми Л.Д. направити до Генеральної прокуратури України для організації досудового слідства.
Суддя судової палати у кримінальних
справах Апеляційного суду м. Києва Ю.О. Василенко

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1037191173.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua