Майдан / Статті  

додано: 14-11-2002
ГКНБУ: Кiвалов каже, що Пахан непiдсудний!

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1037289319.html

Сьогоднi Громадський комiтет нацбезпеки України, який в судовому порядку вимагає визнати дiї Президента України такими, що ганьблять честь i гiднiсть громадян, оприлюднив унiкальний документ. А саме: адресований суддям усiх рiвнiв лист Вищої ради юстицiї України вiд 14 липня 2001 року ╧327/01. В ньому голова ВРЮ С.Кiвалов "роз'яснює" суддям, що "вiдповiдно до чинного законодавства (???) Президент України як глава держави не може бути притягнутий як вiдповiдач (!) в цивiльних справах мiсцевого чи iншого характеру".

Вища рада юстицiї, невiдомо згiдно з якими повноваженнями, тлумачить законодавство i дає вказiвки суддям. Нiбито, Мiнюст є представником iнтересiв Президента України i Кабiнету Мiнiстрiв України при розглядi справ судами України. Тобто всi процесуальнi дiї у зазначених справах вiд iменi Гаранта виконує Мiнюст. Суди, в разi необхiдностi, не повиннi турбувати спокiй Леонiда Даниловича або його Адмiнiстрацiї, а вiдразу все надсилати до Мiнюста, який повинен "вiддуватися" по повнiй мiрi, захищаючи Президента в судах, якi сам же й фiнансує. То невже й вiдповiдачем, згiдно логiки Кiвалова, зазначати потрiбно не Президента, а вiдразу його "адвоката" - Мiнiстерство Лавриновича?!

Також С.Кiвалов, зобов'язав (?!) суддiв неухильно дотримуватися даного порядку вирiшення справ проти Президента, а мiсцевi квалiфiкацiйнi комiсiї реагувати на порушення суддями законодавства i рекомендацiй (!) Верховного Суду України щодо цього питання. Нонсенс. Адже з юридичної точки зору незрозумiло, яким чином можна порушувати "рекомендацiї Верховного Суду України", якi не є нi законом, нi нормативно-правовим актом. Цiкаво, чи мали юридичну освiту тi захисники Президента, якi писали цього листа.

Що ж стало причиною такої активностi патрiота Кiвалова? Документ в додатку - повiдомлення Харкiвського районного суду м.Києва до Президента України про те, що до Голови держави заявили позов найбiльшi в Українi землевласники Корнацькi. Саме тi Корнацькi, якi стали жертвами безвiдповiдальної брехнi Президента 29 серпня 2000 року в селi Чаусове Первомайського району Миколаївської областi.

Справа в тому, що Корнацькi абсолютно законно керуючись указами Президента
України, придбали близько 2000 га землi та справно її обробляли. Тут приїхав Леонiд Данилович i привселюдно заявив, що нiбито своїми указами (тiльки досi невiдомо, якими) заборонив продаж землi, а Корнацькi - бандiти. В дiйсностi ж, заборона на торгiвлю земельними паями була накладена лише в 2001 роцi, а тому заява Президента у 2000 роцi - брехня. Брехня, яка ганьбить як самого Президента, так i всiх тих, кого вiн представляє, тобто громадян i саму Україну. То до чого ж тут до брехнi Президента Мiнюст?

За надання Президентом неправдивої iнформацiї 29 серпня 2000 року ГКНБУ подав на Гаранта в суд, захищаючи патрiотичнi iнтереси своїх членiв, якi прагнуть пишатися Батькiвщиною, але не можуть це робити через неправомiрну i негiдну поведiнку її Голови. Покищо Комiтету нацбезпеки вiдмовили. Тепер Апеляцiйному суду м.Києва належить з'ясувати, чи може бути Президент вiдповiдачем.

***************************************************************************

текст листа ВРЮ можна побачити тут:
<A Href="http://maidan.org.ua/n/news/1037288338"><A Href="http://maidan.org.ua/n/news/1037288338">http://maidan.org.ua/n/news/1037288338</A></A>

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1037289319.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua