Майдан / Статті  

додано: 18-11-2002
Самі Амар: Україна стурбована тим, що на її президента чекає доля Милошевича
www.ames.kiev.ua

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1037636204.html

З українських джерел надходять повідомлення про те, що президента Леоніда Кучму може спіткати доля його югославського (сербського) візаві Слободана Мілошевича. Зокрема повідомляється, що Сполучені Штати продовжують свої спроби отримати зізнання українського президента про його причетність до продажу Іраку систем електронної розвідки “Кольчуга”.

Як відомо, американсько-британська слідча комісія почала збирати необхідні докази, починаючи з розмови між Кучмою і Валерієм Малєвим – директором установи з експорту озброєнь (“Укрспецекспорт”), яку записав на плівку майор Микола Мельниченко під час своєї служби в апараті охорони українського президента до того, як йому вдалося втекти у Сполучені Штати, де він попросив політичного притулку.

Можливо, цим пояснюється заява, яку зробив нещодавно помічник заступника держдепартаменту США Стівен Пайфер під час його останнього перебування в українській столиці, в якій він радив міністру закордонних справ України Анатолію Зленку взяти участь в засіданні комітету “Україна – НАТО”. Це на практиці означає, що керівництво Північноатлантичного альянсу, яке раніше заявило про свою неготовність надіслати запрошення президенту України для участі в самміті в Празі, не проти співробітництва з Україною, але проти взаємодії з Кучмою.

Посилаючись на заяви Пайфера, поінформовані джерела повідомляють, що американська адміністрація поки що не визначилася зі своєю остаточною позицією щодо цієї справи, хоча і підтверджує, що зміст магнітофонних записів, які є в її розпорядженні, не викликає сумніву.

Повідомляється, що США очікують слушну нагоду, щоб оголосити про своє рішення про притягнення українського президента до судового переслідування. Повідомляючи про це, зазначені джерела посилаються на деяку інформацію, виток якої був навмисне здійснений певними американськими компетентними органами, в якій наголошується на відповідальності Кучми, що практично вказує на можливість його арешту.

Посилаючись на депутата Верховної Ради Тараса Чорновола, згадані джерела повідомляють, що ще в жовтні ц.р. Сполучені Штати почали підготовку до ухвалення рішення про арешт Кучми. Чорновіл заявив, що на даний час американська адміністрація вивчає можливість висунення великої кількості інших звинувачень проти українського президента і його адміністрації і має намір заморозити їх банківські рахунки в іноземних банках і оголосити їх “персонами нон грата” в Сполучених Штатах і в ряді інших країн.

Спостерігачі зазначають, що нещодавні заяви С.Пайфера під час його останнього перебування в Києві, а також його контакти з представниками опозиції і, передусім, з лідером Соціалістичної партії Олександром Морозом, свідчать, що американська адміністрація сповнена рішучості реалізувати свої плани по відношенню до Кучми. Розмови про можливість переслідування українського президента з боку американської адміністрації свідчать про вірогідність здійснення певних практичних кроків, які можуть торкатися також і ряду інших лідерів країн СНД, що мають певні інтереси в різних частинах азіатського континенту.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1037636204.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua