Майдан / Статті  

додано: 21-11-2002
ВІЙ: Епоха розвинутого рецидивізму.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1037902366.html

Нарешті закінчився довгий перехідний період і на місці колишнього розвинутого соціалізму повстав новий лад який можна назвати “розвинутим рецидивізмом”.

Він, як колись розвинутий соціалізм, має “людське лице”, вірніше цілу галерею лиць, яку щойно поповнила фізіономія нового прем’єр-міністра Януковича з двома офіційно визнаними судимостями.

Всі чули про судимості Медведчука, чули про кримінальні зв’язки Лазаренка, який умудрився вплутатися навіть у першу в колишньому СРСР публічно-пресову кримінальну епопею під назвою “Амурські війни” (серія статей про рекет в Дніпропетровську і зв’язок цих рекетирів з тодішнім керівництвом міста). Лазаренку тоді вдалося вчасно “відсидітися” у Вищій партійній школі у Москві, до часу коли розпад СРСР і нові скандали відвернули увагу від старих дніпропетровських афер.<i>(Насправді не Лазаренко а Пустовойтенко , за яким тягнеться нижньо-амурський "хвіст". Однак це не впливає на суть статті. <b>Прим. Редакції</b>)</i>

Так само як у побудованого колись, якимось Джеком будинку, десь у Британії, в новітнього соціального устрою є свій будівничий, який за сумісністю займає посаду президента України. Ще на початку своєї діяльності Леонід Кучма своїм безпомилковим кадровим відчуттям розпізнав “творчий потенціал” судимого колись Волкова і за його допомогою створив першу, і до сих пір діючу систему “дерибану” експортних можливостей України. Другим досягненням діючого президента стала створена ним ще у президентстві першому система розбещення та пов’язання круговою порукою вищої та середньої адміністративної ланки України. Голів районних адміністрацій спочатку заохочували “мати в хвіст і гриву” місцевих підприємців з метою “мобілізації коштів для розвитку регіону”, потім все це у певний момент пред’являлося тому чи іншому чиновнику у вигляді потенційної судової справи, в разі нелояльності даного чиновника особисто до Кучми. Довгий час, наприклад, розпорядником папок з компроматом був Володимир Литвин, зараз вони напевно в руках Віктора Медведчука чи ще когось.

Ще живі спогади про те, як одного разу, група депутатів, які поскаржилися Леоніду Кучмі на те що криміналітет погрожує їх убити, почула від нашого президента зворушливу відповідь: “А ви спробуйте з ними домовитися!”

Не виключаю можливості того що Віктор Янукович переріс помилки молодості, все таки виправився, став на шлях законопослушності і все таке інше. Однак описи минулих виборів у донецькому регіоні справляють гнітюче враження – десятки людей розповідають про “крутих хлопців”, які з пістолетами вривалися на виборчі дільниці, і діловито запихали в нещасні виборчі урни пачки бюлетенів “ЗаЄду” та “правильних в натуре” мажоритарних “пацанов”.

І ось ми отримали останній завершальний штрих, який відкриває здивованому світу обличчя нового суспільного устрою – епохи розвинутого рецидивізму. Геть смішні університети і наївні кандидатські дисертації, кишайте з дороги бакалаври та магістри – країною правлять “правильні по жизні пацани” з відповідним тюремним стажем чи сяк так загладженим судовими справами. На вершину суспільної піраміди піднімається той хто найбільше вкрав і при цьому найменше попався. Закони є страшилкою для дурнів і простаків і до верхівки не стосуються – вона живе не по законах, а по “понятиях”. Судова система є лише сліпим придатком влади , призначеним для покарання політичних супротивників , знищення економічних конкурентів та вибілювання і виправдання “своїх”.

Нова еліта має лише два виходи – купувати собі право на існування раболіпним плазуванням перед великим державами світу сього, повною економічною капітуляцією, чи ж ставати на дорогу конфлікту з цими державами і рештою світу. Світ вражений і починає підраховувати кількість бойових літаків та авіаносців у Чорному Морі, потрібних для зупинення експансії нового суспільного ладу в Європу та Америку. Досвід Мілошевича та йому подібних показує що торгівлю національними інтересами можна успішно суміщати з дебільним протистоянням та провокуванням “військового вирішення проблеми” західними країнами.

Можна шукати багато причин для пояснення того що зараз робиться в Україні, можна звинувачувати національний характер, лаяти неіснуючих “інтелектуальних лідерів нації”, можна кивати на егоїстичну і безвідповідальну політику західних держав, які до сих пір фінансують Піховшика і Донецький КВУ з портретом Кучми в офісі.

Вкажу проте лише на одну причину – успадковане від “більшовицького способу мислення” нерозуміння ролі судової влади у суспільстві, а відповідно і відсутність соціального замовлення на справедливий, незалежний від влади суд. От правлять зараз країною недосиджені та недоперевиховані “клієнти” цієї системи. Колись дуже багато кримінальних злочинців, які сиділи в царських тюрмах разом із дворянськими революціонерами , під їх впливом згодом стали “видатними більшовиками”. Тепер колишня комуністична та комсомольська номенклатура знову повертається до своїх кримінальних витоків.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1037902366.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua