Майдан / Статті  

додано: 12-12-2002
Nemo: Їм вже бракує не повноважень, а просто грошей.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1039702471.html

Тут вже дехто писав про майбутнє "пограбування НБУ". Але казати так некоректно - коректніше це назвати остаточним пограбуванням народу України. І за Кучми один раз це вже було.
Я нагадаю, для тих, хто не знає - 1993 рік.
Отримавши у листопаді 1992 року надзвичайні повноваження в економіці, уряд Кучми зміг замінювати дефіцит законів власними декретами, які формально схвалювала лише Державна Дума України та Президія Кабінету Міністрів. Перший тривожний дзвінок пролунав на весні, коли колгоспники почали вимагати грошей на посівну. 11 мільярдів карбованців були просто надруковані (!) Національним Банком (тодішній голова НБУ Вадим Гетьман не зміг простистояти спільному тиску - Указ Президента Кравчука та Поставнова кабміну на його виконання) При цьому кількість товарної маси залишалася сталою. Відтак, буханка хліба, яка вчора коштувала, скажімо 20 крб, завтра вже коштувала 40 крб, бо кількість грошей в обігу збільшилася десь на 30%. Плюс до цього спрацювало явище мультиплікатора - коли гроші, просто надруковані і запущені в обіг, через комбанки створюють нові нічим не підкріплені гроші.
Величезна кількість господарської номенклатури за 1993 рік просто пограбувала своїх співгромадян через кредити, брати яких за умов інфляції було надзвичайно вигідно. Довкола великих міст виросли цілі містечка недобудованих котеджів - пам"ятників інфляції. Скажімо ви берете 100 000 доларів в карбованцях для будівництва на початку року, а в кінці року та ж сума плюс проценти в карбованцях завдяки інфляції дорівнює всього 10 000 доларів. Ну і тисяч 10 ви вкладаєте у будівництво. Прибуток від такого гешефту - 80 000 доларів плюс недобудований будинок. А банку ви "чесно" повертаєте кредит, який брали під 500 % річних. На деякі товари інфляція (підвищення цін) за рік сягнула 10 000%!
Як ви думаєте зробив Кучма висновки з провалу квітневої емісії? Звичайно ж ні. Навпаки саме він освятив ще одну емісію мільярдів карбованців влітку 1993-го нібито для допомоги шахтарям Донбасу.
Коли Ви йдете Києвом і бачите величезну кількість дорогих мерсів, то ви мусите пам"ятати, де взялися перші із них.
Якщо ці бандюки окрім ВРУ, КМУ, ГПУ опанують Нацбанк і почнуть друкувати гроші - нас усіх просто пограбують. Відбудеться ще одне перерозподілення доходів на користь тих, хто матиме доступ до кредитних ресурсів і влади.
Доречі в наглядовій раді НБУ є такий Анатолій Гальчинський - економіст, який у 1995 році, працюючи радником Кучми, закликав до "політики стриманої емісії". Його ідеї тоді називали "корекцією курсу реформ". Швидше всього цей ідейний мотлох знову випливе найближчими місяцями. Під прикриттям пом"якшення кредитної політики, народу України знову запропонують емісію, бо їм вже бракує не повноважень, а просто грошей.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1039702471.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua