Майдан / Статті  

додано: 14-12-2002
Майдан-Інформ: Дрібний донос пана Глоса

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1039896134.html

Журналістів намагаються притягнути до кримінальної відповідальності за контакти з суддею Василенко

Кореспондентів видань, які надрукували інтерв'ю з суддею Юрієм Василенком, почали викликати до прокуратури для пояснень. Зокрема, нещодавно були змушені з'явитися до прокуратури Печерського району Києва позаштатний кореспондент тижневика "Політика і культура" Тетяна Чорновіл та кореспондент української ділової газети "Галицькі контракти" Андрій Лаврик. Наскільки відомо, журналісти мусять дякувати за можливість поспілкуватися з прокурорськими працівниками в якості імовірних злочинців саме колегам Юрія Олександровича. Принаймі, пану Глосу.
За офіційною версією, кілька тижнів тому судді апеляційного суду провели збори, на яких влаштували масове читання інтерв'ю Василенка під назвою "Еліксир молодості для суддів" ("ПіК") та "Корпорація "Правосуддя" ("Контракти"). Зауважимо, що в обох інтерв'ю Юрій Олександрович вів мову про корупцію в судовій системі. Напевно, саме його викривальні твердження викликали обурення "колективу" і змусили звернутися до Київської прокуратури з проханням дати правову оцінку діям журналістів, що готували матеріали, та виданням, що їх надрукували, а також пошукати в їхніх діях склад злочину. Оскільки і "ПіК" і "Контракти" розташовані в Печерському районі столиці, справу "спустили" до районної прокуратури.
Як зізнався в розмові з МАЙДАН-ІНФОРМОМ Андрій Лаврик - почувши про виклик в прокуратуру, він з переляку перечитав увесь Кримінальний Кодекс, побоюючись, що там передбачено покарання за зв'язки із суддею Василенко. Не знайшовши такої, він все одно не заспокоївся, адже відповідна стаття теоретично могла б з'явитися ККУ вже після постанови Василенка про порушення стосовно г-на Кучми кримінальної справи. Однак старший помічник прокурора Печерського р-ну Жанна Власова заспокоїла репортера, мовляв, за інтерв'ю з Василенком український законодавець кримінальної відповідальності ще не передбачив, тож прокуратура за відсутністю складу злочину справу йому "шити" не буде. Щоправда, Тетяні Чорновіл, Андрію Лаврику і керівництву "ПіКу" та "Контрактів" довелося в письмовому вигляді пояснити прокуратурі, за яких обставин готувалися до друку інтерв'ю з суддею. Наскільки відомо, прокуратура відмовила в провадження стосовно кореспондентів та видань.

Цей анекдотичний висновок викликає побоювання, що з часом до кримінальної відповідальності будуть намагатися притягнути всіх журналістів, які у своїх публікаціях наводитимуть негативні відгуки про окремих суддів і правосуддя в цілому.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1039896134.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua