Майдан / Статті  

додано: 15-01-2003
Михало Бродський: Йду на таран!
Вільний Форум "Майдана"

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1042623510.html

Безпосереднім приводом, що змусив мене написати цю статтю, стало урочисте відкриття ялинки на Хрещатику ввечері 28 грудня. Мало того, що той святковий захід у столиці улаштували в той день, коли Харків ховав загиблих в іранській авіакатастрофі – невже не можна було з веселощами почекати бодай добу?! Але при цьому участь Президента у відкритті ялинки з усіма супроводжуючими т. зв. заходами безпеки паралізувала рух в Києві, створивши шалені багатокілометрові затори в різні сторони від центрального Майдану Незалежності. Терпи народ – влада Новий рік святкує.

При величезній кількості чиновницьких іномарок на київських, принаймні, вулицях правила дорожнього руху пішли в минуле. Навіть я зі своїми потужним джипом і бійцівським характером почуваюсь маленьким та беззахисним перед незліченною танковою армією «членомобілів», обвішаних «крутими» табличками з «АП», «КМ», «ВР»...

Очевидно, виходячи з указу про посилення прозорості влади, наша бюрократія цього року додумалася прямо в автомобільних номерах маркірувати, якому саме органу влади належить те чи інше шикарне авто: АП (адміністрація Президента), КМ (Кабмін), ВР (Верховна Рада)... Тепер кожен киянин точно знає, яку з гілок влади крити добірною лайкою, якщо застряг у заторі, пропускаючи машину якогось начальника...

Ці ж іномарки створюють “запруди” на під'їздах до найдорожчих київських ресторанів. Там вартість тільки закусок перевищує середньомісячну зарплату по країні. Не годиться, звичайно, рахувати гроші в чужих кишенях. Але, по-перше, коли мова йде про чиновників, з цього правила в усьому світі роблять виключення, а по-друге, рахунки за вечерю цих шановних пасажирів іноді перевищують їхні декларовані річні прибутки. Нарешті, по-третє, лише мала частина з них прикріплює «блатні» номери до особистих автомобілів. В основному вся ця іномаркова розкіш купується за бюджетні гроші – тобто за ваші з нами податки. І вибирають же дорожче.

Але чому одні автомобілі повинні їздити за правилами дорожнього руху, а іншим ці правила заміняють спецномери, блимавки, «маячки» на передніх бамперах, сирени? Для найважливіший авто існує навіть так називаний оперативний супровід і здійснюються спеціальні заходи щодо забезпеченню безпеки, коли вулиці і провулки перекриваються для простих смертних.

Незабаром після вересневої акції опозиції «Повстань, Україно!» мене викликали до міліції і намагалися звинуватити в тому, нібито ми, опозиціонери, створювали перешкоди рухові транспорту. А в день проведення акції ДАІ буквально вимагала відповідні заяви у водіїв. Тим часом, головний «порушник» ПДД – Кучма Леонід Данилович, але ДАІ чомусь не бореться з його систематичними порушеннями, а, навпаки, створює всі умови для того, щоб блукаючий тромб у вигляді президентського кортежу вільно і безперешкодно займався паралізацією руху в місті.

Втім, Президент, можливо прем'єр і спікер парламенту, і ніхто більш відносяться до категорії осіб, які дійсно повинні мати право на визначені преференції на дорогах, та й то в тих випадках, коли прямують на офіційні заходи. А з роботи додому нехай вже їдуть як усі.

Торік, після того, як від зіткнення з «джипом» Володимира Литвина на урядовій трасі загинув у своїх «жигулях» пересічний пенсіонер Анатолій Плюта, «ЯБЛУКО» внесло в парламент низку законопроектів по обмеженню чиновницького свавілля на дорогах. Сьогодні у цих законопроектів, на жаль, немає жодних перспектив. Сп'яніла від захоплення влади парламентська більшість ніколи не піде на обмеження власних привілеїв, так само як не хоче скасовувати свої податкові пільги.

Але наш терпець на межі. Все частіше хочеться сісти за кермо і протаранити пару нахаб. Ось поки ще не вирішив кого. Сподіваюся, що вихваляючись своєю крутістю, вони рано чи пізно почнуть указувати на номерах не тільки орган влади, у якому вони працюють, але й власні прізвища. Отоді мені буде легше вибирати.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1042623510.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua