Майдан / Статті  

додано: 27-01-2003
Михайло Довбенко: Як захистити російські інтереси: Присвячується року України в Росії
Інститут Відкритої Політики

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1043662522.html

Відкритий лист Президентові Російської Федерації
панові Президенту В. Путіну

Шановний Володимире Володимировичу!

Прийміть мою подяку за Вашу ініціативу провести Рік України в Росії. Такі братерські взаємини між нашими народами були й раніше, але, на відміну від попередніх акцій, в ході реалізації Вашої ідеї було менше театралізованих видовищ, масових мистецьких та народних гулянь. Більше уваги було приділено економічним заходам. Це добре, по-сучасному, адже живемо у ринкових умовах.

Хочу відзначити також Вашу наполегливість у втіленні ініціативи. Адже, проводячи Рік України в Росії, Ви зуміли:

- запровадити антидемпінгове мито на наші труби великого й малого діаметра (40% і 20% відповідно), карамель (21%) та цукор-сирець (від 5% до 30%), обмежити ввезення до Росії крохмалю та солі;

- ініціювати нові антидемпінгові розслідування з імпорту окремих видів нашого прокату, металу, підшипників;

- продовжуючи розмови про створення зони вільної торгівлі з участю наших країн, вилучити із режиму вільної торгівлі українського імпорту на 169 мільйонів доларів.

Цим Ви значно допомогли Україні, змусивши наших урядовців і виробників шукати нові ринки збуту, підвищувати якість продукції та послуг (і це за нинішніх умов, коли величезна бюджетна заборгованість за “транзитним” податком на додану вартість (ПДВ) уже перестала стимулювати експортну зацікавленість українських підприємств). Хіба увіч не проявляється взаємовигідність двостороннього співробітництва! Більше того, Ви зуміли забезпечити роботою понад півтора мільйона українців, що нелегально й напівлегально шукають заробітку в Росії. За це Вам велике спасибі!

Зараз я розумію як серйозно та ретельно Ви готувалися до своєї ініціативи. І старт, треба визнати, був удалим. Навіть Президент України після зустрічі з Вами 31 травня 2001р. зізнався журналістам, що введення Росією з 1 липня ПДВ на імпорт українських товарів стало для нього несподіванкою. Продемонструвавши реальне вміння відстоювати інтереси своєї держави, Ви зуміли домогтися зменшення стратегічної залежності Росії від України, правда, за відповідного збільшення залежності України від Росії. Виходячи з цього, я вітаю Вашу згоду на проведення Року Росії в Україні. Адже цим даєте шанс нашому Президентові зреалізувати свою потенцію.

Хотів би підкріпити наведені факти конкретними цифрами, проте український Держкомстат ще продовжує обраховувати обсяг річного спільного товарообігу. Я ж пам’ятаю, що за дев’ять місяців Року України в Росії обсяг нашого експорту до вашої держави зменшився майже на третину і його зниження триває й досі. Злі язики кажуть, що йде “торгова війна”. Не вірте: в Україні не стріляють.

З відкритим привітом,
Директор Інституту відкритої політики,
доктор економічних наук Михайло Довбенко

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1043662522.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua