Майдан / Статті  

додано: 27-01-2003
Ігор Столяров: Одесити висловили недовіру Боделану.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1043664460.html

НАРОДНЕ ВІЧЕ В ОДЕСІ ВИСЛОВИЛО НЕДОВІРУ РУСЛАНУ БОДЕЛАНУ

Незважаючи на спротив з боку міської влади та вельми холодну погоду одесити відгукнулися на заклик опозиції сказати рішучий протест проти рішення Одеського міськвиконкому про підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

Учасники акції протесту зібралися на Куліковому майдані і пройшли демонстрацією центральними вулицями міста. Вони, серед іншого, тримали гасла: “Одесити хочуть жити а не виживати”, “Боже, храни Тимошенко”, “Молода гвардія – гвардія майбутнього”, “Влада, захисти дітей з гімназії “Молода гвардія”.

Тут були і прапори блоку Віктора Ющенка “Наша Україна”, ВО “Батьківщина”, Зелена партія України 21, УРП “Собор”, Партії Реформи і Порядок, УНА-УНСО, організацій “Братство”, “Українське братство” та “Громадський контроль”.

На Думській площі, біля будинку мерії, було проведено Народне віче. Тут було присутні від семи до десяти тисяч одеситів. Такої кількості протестуючих ця площа ще не бачила. Хоча ні, саме стільки людей, якщо не більше, у 1998 році приходили до мерії щоби захистити тодішнього мера Едуарда Гурвіца та його команду.

На думку Голови Координаційної Ради організації “Українське братство” Андрія Юсова, “день 25 січня став початком кінця режиму Руслана Боделана в Одесі. Кожен неправильний крок буде ще одним цвяхом у труну його режиму.

Кінець січня. Холодно і велика група громадян Одеси піднялася проти Боделана. Це означає, що коли буде тепліше людей буде ще більше.

Руслан Боделан мером Одеси більше не буде...”

Тим часом, люди голосно скандували “Боделан, виходи”, “Геть Боделана...”

На Народному Віче виступив Голова Одеської обласної організації УНА – УНСО Андрій Іщенко. За його словами:

“Влада знахабніла. Саме цими словами ми дуже м”яко можемо охарактеризувати ту цінову політику, яку ініціювала місцева влада на чолі з Русланом Боделаном. Ця нахабність не випадкова і має заздалегідь запланований характер.

Згадайте. З мовчазної згоди міської влади було запроваджено похвилинну тарифікацію за внутрішньо міські телефонні переговори. Одеса мовчала.

Потім, за ініціативою міської влади, безпідставно було підвищено ціни за проїзд у маршрутних таксі. Одесити трохи протестували, але їздити треба...

Але, нині, повіривши у власну безкарність, Руслан Боделан та його команда пішли на авантюру під назвою “реформа житлово-комунального сектору”.

Гість у нашому з вами домі, людина, яку Одеса навіть не обирала, вирішив що Він тут господарем. За останні роки Він привів Одесу у повний занепад. Європейський, культурний центр Він принизив до рівня знедоленого обласного центру. Основним результатом його приходу до влади стала втрата містом грошей. Цей гість у нашому домі поклав ноги на наш стіл, знахабніло тягне свої руки до найбільш цінного, що є у нас...

Так далі тривати не може...

Або, ми викинемо його за двері і повернемо собі повагу, або нас зроблять ганчіркою...

Ми маємо зробити все для ініціювання референдуму з відставки міського голови Руслана Боделана. І ми це зробимо”.

Голова Одеської обласної організації “Українське братство” Андрій Юсов у своєму виступі на Народному Віче нагадав, що “тисячу років тому наші предки збиралися на Народне віче і формували народні загони спротиву, щоби воювати із загарбниками. 400 років тому козаки збирались на Велику козацьку Раду і споряджали “Чайки” щоби воювати з турками. Сьогодні ми зібрали Народне віче щоби покласти край режиму Боделана...

Не від хорошого життя зібралися ми тут. Скільки з Вас змушені були пересісти на трамваї чи ходити пішки після того як підняли ціни на маршрутки? Скільком із Вас не вистачило двох гривень для того щоби отримати субсидії?

Скільки з Вас не отримали субсидії і у майбутньому будуть позбавлені своїх квартир через те, що Боделан позбавляє нас прав, які дарує нам Бог?

Ми бачимо розбиті дороги, але ми бачимо свята. Ми бачимо сите обличчя мера, але ми бачимо бездомних дітей і калік, які просять милостиню.

Це наше місто і ми більше не можемо цього терпіти.

Сьогодні ми зібрались для того щоби сказати, що 25 січня є днем початку кінця режиму Боделана.

Спочатку Одеса, потім Київ. Постане ціла Україна і скине антинародний режим...”

Голова організації “Братство” в Одесі Олесь Янчук закликав одеситів і далі брати активну участь у акціях протесту. “Ми всі повинні показати свою громадянську позицію. Це лише перша акція. Далі буде більше. Ми зупинемо злочинний режим Боделана. Ми переможемо...”

Лідер міської організації партії “Батьківщина” Жанна Болянська нагадала: “Якщо це пройде в Одесі, пройде цілою Україною. Ми маємо захистити наші українські містечка та села від цього беззаконня.

Нинішня одеська міська влада думає лише про те як наповнити власні кишені, як збагатіти на наших злиднях.

...Так зробімо все можливе для того щоби захистити себе та інших”.

Серед гостей на Народному віче був народний депутат України, Голова УРП “Собор” Анатолій Матвієнко. У своєму виступі Він сказав: “Одеса сьогодні не є виключенням. Одеса сьогодні, як і більшість наших міст, це правило.

В чому ж причина того негідного життя, яке ми з Вами маємо? Причина полягає в тому, що влада сіра і бездарна.

Вона не має розуму щоби правити, хоче, за будь яких умов, залишитися при кориті, яке, на превеликий жаль, вже висихає.

Для того щоби остаточно знищити народ його хочуть довести до злиднів, бо людина, яка живе не розумом а животом, не здатна думати. Людиною, яка заведена у злидні, легко маніпулювати, її легко обманювати. Це є сьогоднішнього правдою і геноцидом з боку куч мівського
режиму зі всіма посіпаками.

Я був свідком чергової великої брехні. У грудні, зібравши всіх мерів, Леонід Кучма сказав, і Ви це пам”ятаєте, - “Не можна підвищувати тарифи на комунальні послуги і на ліки”. І всі мери аплодували і кричали “Слава Кучмі”, а потім поїхали і підняли тарифи. І Боделан виступаючи каже Вам: “А я з Леонідом Даниловичем радився... І Він сказав, що я правильно роблю...” Так де ж правда? Я хочу запитати це у Руслана Боделана і у зганьбленого Леоніда Кучми.

Нам треба сказати сьогодні ГЕТЬ такому режиму.

Для цього слід єднатися”.

На Народному Віче мали слово народні депутати України Василь Цушко, Володимир Аніщук, Голова Одеської Правозахисної Академії Валерій Кочетов, голова організації “Громадський контроль” пан Яковенко, член Вищої Ради юстиції Віктор Шишкін. Всі вони закликали одеситів захистити свої права і ініціювати кампанію проти нинішнього міської влади та проти Руслана Боделана особисто.

Учасники заходу одноголосно ухвалили резолюцію такого змісту:

“Одеська міська Рада, на чолі з мером Одеси Русланом Боделаном, останнім часом проводить яскраво виражену антисоціальну тарифну політику. Апогеєм такої пролітики стало ухвалення рішення про збільшення плати за комунальні послуги та підвищення вартості проїзду у маршрутних таксі.

Ці катастрофічні для одеситів рішення не мають під собою економічного обґрунтування та були ухвалені без публічного обговорення.

Піднявши ціни одеська влада діє всупереч нормам закону, позиції Президента та Антимонопольного комітету. Ці новації вже зараз вкрай негативно відбиваються на рівні життя пересічних одеситів, а у найближчому майбутнього призведуть до поглиблення кризи неплатежів у комунальній сфері.

Мерія веде наше місто до господарського краху. Права одеситів грубо порушені. Необхідно захищати свободу.

Стаючи в обороні економічних інтересів Одеси та її мешканців громадяни скликали загальноміське Народне віче.

Ми вимагаємо

Терміново скликати позачергову сесію міської Ради на якій депутати повинні: 1. Скасувати рішення Одеської міської Ради Про підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, 2. Скасувати рішення про підвищення цін на проїзд у маршрутних таксі, 3. Скасувати рішення про запровадження похвилинної тарифікації за внутрішньо міські телефонні розмови”.

У разі невиконання цих вимог автори резолюції пообіцяли розпочати кампанію за дострокове припинення повноважень Одеського міського голови та Одеської міської Ради, “як таких, що нехтують передвиборчими обіцянками та правами мешканців міста. Зворотнього шляху немає”.

Учасники Народного Віча одноголосно висловили недовіру міському голові Руслану Боделану.

Ігор Столяров

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1043664460.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua