Майдан / Статті  

додано: 04-02-2003
Майдан-Інформ: Інтелектуальний продукт виробництва ВРЮ

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1044352238.html


Отже, члени ВРЮ Ізовітова, Нор та Євдокимов склали надзвичайно цікаву довідку, на основі якої ВРЮ завтра повинна зробити подання до Верховної Ради про зняття Юрія Василенка з посади судді.


Документ уявляє з себе 6 сторінок друкованого тексту формату а4, в якому повторюється більшість з тих маразмів, що ми вже неодноразово чули, і призначення яких - звинуватити Василенка у всіх смертних гріхах та продемонструвати свою лояльність до Кучми.

Є там і вже відоме нам звинувачення в тому, що Василенко регулярно займається політичною діяльністю, тобто "не став на шлях виправлення" після відомого театралізоіваного дійства з "судом присяжних" по справі Фельдмана (власне, це єдиний "факт", який відомий щодо його міфічної "політичної діяльності").

Є там ціла купа суто юридичних маразмів щодо, наприклад, "імунітету" Кучми, непроцесуального порядку порушення справи, вимог "змагальності" в момент відкриття кримінальної справи, які вже неодноразово супроводжувались глузливими коментарями незаангажованих юристів і які вже не сприймаються всерйоз більш менш поважаючими себе людьми.

Не будемо наводити всі "шедеври", зупинимось на декількох, найбільш вражаючих моментах.

Отже, перевірку викладених у пропозиції Євдокимова обставин щодо подання проти Василенка ВРЮ доручила самому Євдокимову (і це зрозуміло - самого себе дуже приємно перевіряти).

Цікаве обгрунтування досить сильного твердження "Суддя Василенко має схильність до навмисних порушень законодавства".

Наразі єдиним доказом цього є участь його у кримінальній справі по звинуваченню Тетяни Монтян у жорстокому побитті міліціонера в якості захисника. Наші шановні, найбільш грамотні та професійні юристи (якщо вірити їм самим) Нор, Ізовітова та Євдокимов стверджують, що, обіймаючи посаду судді, Василенко "не може займатись іншою діяльністю, такою, як здійснення захисту громадян на досудовому слідстві та в суді, бо вона несумісна з посадою судді".

Як відомо, зіграти вар"ята (а.к.а. закосити під дурня) - це найсильніша зброя, що і демонструють нам шановні Нор, Ізовітова та Євдокимов. Ми не віримо, що шановні прохвесіонали не чули ніколи про те, що згідно ст. 44 КПК близькі родичі (а Василенко є чоловіком Тетяни Монтян - повторимо навмисне для членів ВРЮ (для тих хто в танку), чоловік - це досить близький родич), мають право бути захисниками, ким би вони при цьому не працювали: слюсарями, суддями чи гравцями в американський футбол.

Також, Конституційний Суд дозволив всім, хто має вищу юридичну освіту повторимо ще раз для членів ВРЮ (знов таки, для тих, хто в танку, - Василенко її таки має), здійснювати захист громадян на попередньому слідстві.

Чи не має, до речі, у шановних членів ВРЮ бажання притягти у якості співучасників цього "злочина" Василенка ще й слідчого Самчука, а також суддю Дарницького районного суду Парамонова, які допустили Юрія Василенка до участі в цій справі у якості захисника?

Ось з таких або схожих аргументів і складається звинувачення Юрія Василенка в порушенні Конституції та Присяги судді. Як відомо, танці лояльності - це страшна річ. Залишаємо все, що написано добродіями Нором, Ізовітовою, та Євдокимовим, на їх (можливо існуючій) совісті та на їх (можливо існуючій) професійній репутації.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1044352238.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua