Майдан / Статті  

додано: 14-02-2003
Євген Костенко: Наявність депутатів-сумісників підриває автритет Литвина.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1045217650.html

Євген Костенко: “Наявність депутатів-сумісників у Верховній Раді України наслідок боязні і нездатності спікера В.Литвина виконати свої конституційні обов'язки”
126 народних депутатів України підтримали депутатський запит народного депутата України Юрія Кармазіна до спікера В.Литвина, голови Реґламентного комітету В.Матвєєва, Прем'єр-міністра України В.Януковича, Генпрокурора України С.Піскуна щодо спонукання В.Литвина подати до суду на депутатів-сумісників.
Характерно що головний порушник законів В.Литвин відмовився голосувати за це.
Пунктами 1-2,4 частини 1 статті 3 та статті 5 Закону "Про статус народного депутата України" щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності встановлено, що народний депутат не має права бути членом Кабінету Міністрів України, керівником центрального органу виконавчої влади, мати інший представницький мандат чи одночасно бути на державній службі та займатися будь-якою, крім депутатської, оплачуваною роботою, за винятком викладацької, наукової та творчої діяльності, а також медичної практики у вільний від виконання обов'язків народного депутата час.
Але частина народних депутатів України, серед яких віце-прем'єр-міністр України Табачник Д.В., голови Сумської та Чернігівської обласних державних адміністрацій Щербань В.П та Мельничук В.В., та інші не складають свої депутатські повноваження.
Голова Верховної Ради України Литвин В.М. боїться виконати свої обов'язки, дати відповідні доручення Реґламентному комітету та звернутися до суду, хоча і знає про вищенаведені порушення. Це підтверджується і його інтерв'ю, які він регулярно давав засобам масової інформації з листопаду 2002 року і депутатським запитом до нього 17.12.2002 р.. Тим самим Голова Верховної Ради України не виконує свої посадові обов'язки.
Саме це примусило народного депутата України Ю.Кармазіна зробити депутатський запит і вимагати щоб Голова Комітету Верховної Ради України з питань Реґламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України Матвєєв В.Г. спонукав Голову Верховної Ради України Литвина В.М. терміново подати до суду матеріали про дострокове припинення повноважень народних депутатів України що суміщають депутатський мандат з іншими видами діяльності;
Ю.Кармазін вважає що Прем'єр-міністр України Янукович В.Ф. повинен звернутися до Президента України з поданням про звільнення цих осіб із займаних посад, оскільки вони бажають залишатися народними депутатами України а не працювати в органах виконавчої влади України.
Цією ситуацією повинен зайнятись і Генеральний прокурор України Піскун С.М., який повинен перевірити виконання цього Закону та Кодексу Законів України про працю кадровими службами органів де працюють ці депутати-сумісники. Оскільки трудові книжки сумісників знаходяться у Верховній Раді України, а їх прийняття на роботу в органи виконавчої влади без трудових книжок є порушенням чинного законодавства. І не відомо чи працюють ці віце-прем'єр-міністри та голови облдержадміністрацій на громадських засадах, чи має місце підробка таких документів як трудові книжки. Всі ж знають що жоден кадровик не прийме на роботу людину, як ане сдасть свою трудову книжку.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1045217650.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua