Майдан / Статті  

додано: 14-02-2003
Віктор ЮЩЕНКО: Тези виступу в Фонді Карнегі
Прес-служба "Нашої України"

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1045240280.html


У цивілізованому суспільстві всі політичні конфлікти вирішуються шляхом діалогу між політичними силами та через вибори. По суті, партії створені для того, щоб вирішувати політичні конфлікти. Чому в Україні ця формула не працює? Причина одна - повне ігнорування владою результатів виборів.

Партія влади, яка програла на минулих виборах до Верховної Ради, сьогодні очолює парламент, Кабінет Міністрів, Адміністрацію Президента, Національний банк, а також органи влади на місцях. Проте, український парламент, попри тиск і залякування, залишається єдиним острівком демократії в державі. Головний підсумок восьми місяців роботи Верховної Ради четвертого скликання - це те, що демократичні сили не дозволили владі створити в парламенті кланову модель більшості.

Сьогодні парламентські сили намагаються знайти прийнятну формулу консолідації політичних сил і підготовки до виборів Президента України, які відбудуться восени 2004 року. Головне в цій ситуації - щоб демократичні сили не підійшли до виборів роздробленими і висунули спільного кандидата на посаду глави держави.

Нині в Україні існує поділ на дві великих частини. Перша з них - це кланові сили, які представлені провладними партіями. Другою частиною є політичні сили, які прагнуть змінити нинішню владу, протестують проти нинішнього авторитарного режиму. Я переконаний, що якщо ми хочемо ефективних перетворень в Україні - потрібно будь-що вийти на формулу консолідації не лише сил, представлених у Верховній Раді, але й великого прошарку позапарламентських політичних сил.

Подолання політичної кризи, у якій опинилося наше суспільство, - це проблема самих українців. Першочерговим завданням українських партій є пошук формули, яка дасть змогу вийти з цієї кризи. У той же час не слід забувати, що демократична Україна потрібна не лише українцям - вона важлива для формування політичної карти Європи і Світу.

Українські політичні сили повинні розпочати процес консолідації напередодні виборів, але надзвичайно важливо, щоб цю тенденцію підтримали всі наші партнери. Треба зосередити всі зусилля на забезпеченні чесної та прозорої процедури виборів. Піднімаю це питання, не маючи на увазі допомогу на президентських виборах "Нашій Україні" чи будь-якій іншій політичній силі. Слід усвідомити спільну зацікавленість у проведенні прозорих виборів, результати яких відповідатимуть запитам суспільства, не залежно від того, хто на них переможе.

Нині існує велика ймовірність того, що кланові політичні кола, які тотально контролюють український інформаційний простір, постійно атакуючи опозицію, відпрацьовують сьогодні подібні пропагандистські атаки для Заходу. Подібна кампанія вже пройшла у Сполучених Штатах Америки, а головне її завдання - зробити все, щоб жодне чесне слово з України не дійшло за кордон. Україна підходить до важкого вибору. І цей вибір залежить від кожного українця. Водночас світова спільнота має зробити свій вибір стосовно України.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1045240280.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua