Майдан / Статті  

додано: 17-02-2003
Прес-анонс: Звернення учасників альтернативного відзначення ювілею Щербицького

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1045433430.html

Звернення
громадських діячів з приводу відзначення так званого
ювілею В.Щербицького
до вищих органів державної влади України


Ми засуджуємо намагання нинішнього Уряду витворити з В.Щербицького образ видатного державного діяча, називаючи його ім’ям вулиці, навчальні заклади та споруджуючи йому пам’ятники.
Затверджений віце-прем’єром з гуманітарних питань Д.Табачником план заходів з відзначення 85-го дня народження В.Щербицького, виконавцями якого призначено Мінкультури, Мінфін, Мін’юст, Мінекономіки, Держкомінформ, Держбуд, Київська МДА тощо, на нашу думку, свідчить про переворот в гуманітарній політиці нашої держави. Перегляд офіційної історіографії, урядові рознарядки про зміну підручників з історії – суперечать ідейним підвалинам української державності.
Роль Щербицького в історії України другої половини ХХ ст. справді “видатна”. Він уперто домагався влади і шляхом політичних інтриг, звинувачуючи свого попередника Шелеста в “місцевому патріотизмі” та потуранні націоналістам забезпечив собі місце керівника окупаційної адміністрації України. Завданням Щербицького на посаді першого секретаря КПУ стало вичавлення з Української РСР усього українського шляхом посилення репресій та русифікації.
У самій лише КПУ під жорна репресивного апарату Щербицького за перші три місяці його правління потрапили 37 тисяч прихильників “націоналіста” Шелеста. Саме Щербицький ініціював витіснення української мови зі шкіл, вузів, наукових видань, преси УРСР. Саме він 1 травня 1986 року вивів нічого не підозрюючих громадян своєї “вотчини” на святкові мітинги під небо, щойно отруєне Чорнобилем. Саме на руках Щербицького кров В.Стуса, О.Тихого, Ю. Литвина, В.Івасюка, В.Марченка та багатьох інших видатних українців ХХ ст.
Ми протестуємо проти піднесення ностальгії нинішніх “державотворців” за комсомольсько-партійною молодістю на державний рівень і вважаємо, що таке відзначення принижує гідність українського народу. Єдиним можливим місцем відкриття пам’ятників В.Щербицькому може бути хібащо Чорнобильська АЕС...

Левко Лук’яненко
Василь Лісовий
Василь Овсієнко
Валерій Шевчук
Юрій Бадзьо
Сергій Білокінь
Тарас Чорновіл
Михайлина Коцюбинська
Гриць Гайовий

17 лютого 2003 року,
м.Київ

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1045433430.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua