Майдан / Статті  

додано: 25-03-2003
Українська заробітчанка: Лист з Іспанії

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1048591172.html

Привіт мої дорогі!

Постійно переїжджаю з місця на місце, тому немає з вами ніякого зв’язку. Як там у вас справи? Пишіть мені листи на ту адресу, що я вказала. Я туди навідуватимусь і там їх забиратиму.

Коротко про себе. Чоловік час від часу робить на одного українця, який працює у іспанця на будівництві. Так тут роблять наші “брати”-українці, експлуатують своїх же новоприбулих українців і платять їм копійки, що нам ледь вистачає оплатити квартиру, а на харчі дуже часто не стає грошей.

В Іспанії є так: часто з продовольчих магазинів виставляють продукти, які втратили термін придатності. Їх кладуть біля смітників у великих кульках або й прямо у смітники. Смітники, правда, чисті.

Ми іноді беремо ці кульки додому. Там буває всяке: сире м’ясо, молоко в пакетах, йогурти, хліб і т.д. Взагалі все в нормальному стані. Тільки від усвідомлення того, що все це зі смітника, стає недобре. Але якщо немає що їсти і за що купити, то доводиться це вживати. І так роблять всі наші.

Цього вам ніхто з українців, які були в Іспанії, не розповість. Це тільки я розповідаю і можу багато ще розповісти, яке жахливе життя терплять тут українці, що приїхали сюди на заробітки, витративши великі гроші, оформляючи візу і роблячи квиток до Іспанії, влазячи в борги.

Багато українців не мають змоги оплатити кімнату і тому сплять на пляжах, під мостами, у висохлому руслі річки. Всі, хто був у Іспанії, знає добре цей вираз – “спати на rio” (rio по-іспанськи – річка). Але зараз тут також зима. І вночі температура падає до нуля. Вдень – 10 градусів тепла.

Мерзнуть наші там. А коли приходить Guardia Civil (поліція), гонить їх, але не депортує тому, що не хоче витрачати гроші на цих людей. Так що спокійненько собі вмирай і все. Без роботи, без грошей, без домівки.

Вийшов нарешті закон про легалізацію, але не для українців чи інших з СНД. А лише для таких країн: Польща, Румунія, Марокко, Домініканська Республіка, Колумбія, Еквадор. Для українців сьогодні немає ніяких шансів легалізуватися. І заробити грошей теж. Тут можна лише вмерти. Ось так перебиваємось.

Робила я в однієї багатої іспанки на віллі один тиждень. Ворота закриті автоматично – не вийдеш. Дві здоровенні собаки тут бігають, можуть роздерти, якщо захочеш десь піти. А в хаті кругом камери, які слідкують за тобою. І ще ця стара змія-бабка, вихована ще за часів панування їхнього президента Франко (у них була військова диктатура колись). І оце вона наді мною знущалась весь час.

Ходить слідом, налякує мене. По всій хаті здоровенні штучні собаки. А я не бачу добре. Мені здається, що то живі собаки. Я працюю зранку і до вечора. Коли це вони мені заявляють, що я лише вчилася, і що я нічого не вмію: ні прибирати, ні прасувати.

Я зрозуміла, що, якщо за цей перший тиждень вони мені не заплатять, то взагалі надалі будуть платити мізер або й нічого. І я тут взаперті: вийти не можна, бо кругом сигналізація, собаки. Я їм сказала, що подзвоню знайомій іспанці, і та приїде мене забере звідси, бо ця вілла знаходиться далеко в горах. Тоді хазяйка вже відвезла мене в місто на машині і дала зароблені гроші, які швидко розійшлися, бо тут ціни такі як в Німеччині, а заробітки в 10 разів менші. Отже, ця Іспанія вже мене так дістала, що не можна передати.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1048591172.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua