Майдан / Статті  

додано: 29-03-2003
Роман Безсмертний: Ми витримали облогу і переходимо в наступ!
<A Href="http://www.razom.org.ua/news/?news_id=8175" target="_b

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1048959344.html

Шановні учасники Форуму, гості, запрошені, представники ЗМІ!

Перед тим, як безпосередньо перейти до виступу, хотів би звернути Вашу увагу на те, що на нашому зібранні немає президії – в цьому є певний символізм: наша мета – не посади, не місця в президії, а зміни. Зміни в суспільстві, зміни заради Українського народу. Це не патетика, а наше стратегічне завдання! Заради цього ми йшли на вибори 2002 року. Ми маємо намір реалізувати вікову українську мрію про добробут, свободу та благоденство.

Політична система, навіть швидше – політична традиція, що склалася нині в Україні, – не дає змоги через механізм парламентських виборів забезпечити адекватність влади політичній структурі суспільства. Перемога на виборах до Верховної Ради у 2002 році стала лише першим здобутком на шляху до демократії. Натомість, методика обрання нинішнього спікера, адміністративна більшість, спроба перерозподілу комітетів, відсторонення Володимира Стельмаха, фальшиві Листи Ющенка до виборців тощо – все це продемонструвало українцям, демократичним політичним силам, що владу потрібно здобувати в повному обсязі! Тільки тоді можна діяти і відповідати за свої дії!

Ми уже виглядаємо доволі дивно, дискутуючи про єдиного кандидата від демократичних сил? Ми що його не маємо?! Може вкотре потрібно провести соціологічне дослідження, щоб переконатися у тому, що такий кандидат уже давно є?! Політизуючи, багато хто забув про щоденну рутинну роботу, а між тим лише вона дозволить нам перемогти нинішню владу!

Ми визначилися і, базуючись на досвіді 1994, 1999 та 2002 років, Ігор Гринів восени завершить розробку стратегії наступної виборчої кампанії.

Ми усі – тут присутні – зацікавлені в чесних, прозорих, демократичних виборах та справедливих результатах. Чи зацікавлена у цьому влада?

– Ні!

А тепер я хотів би звернутися із запитанням до усіх: чи вистачить у нас сил та можливостей забезпечити контроль за ходом виборчої кампанії?

– Так! Якщо об’єднаємо зусилля всіх: від націоналістів до комуністів. Чому ж ми не робимо цього?

Чи у кожного з нас своя Україна?! Чи може нам пора усвідомити, що і в комуністів, і в соціалістів, і в лібералів, і в націонал-демократів – Україна одна, і один народ. Український народ єдиний, його не можна поділяти на "своїх" та "чужих" – у цьому небезпека, з цього починається громадянський конфлікт...

Ще раз наголошую, що спільними зусиллями ми зможемо перемогти режим, насамперед забезпечивши контроль за ходом виборів. Ми ж спромоглися спільними зусиллями зупинити третю фальшиву листівку.

День виборів для нас – іспит на предмет спроможності управління державою. Нас оцінюватимуть люди, Український народ. Тому ми повинні зробити все від нас залежне, щоб їхню оцінку не викривила влада.

Для цього потрібно сформувати нову управлінську команду! Насправді легше організувати півмільйонну акцію в Києві, ніж підготувати 100 тис. кваліфікованих та відповідальних спостерігачів та членів дільничних комісій.

Хотів би торкнутися і теми інформаційної блокади Віктора Ющенка та блоку в ЗМІ. З цим можна і потрібно боротися. І тут не кажу про тиражі партійних газет тощо. Наші попередники одним лише самвидавом спромоглися розвалити одну з наймогутніших світових імперій – Радянський союз. А ми в епоху компактних електронних носіїв інформації, переїзних друкарень не можемо донести до народу слово правди...

Неординарність, відповідність суспільним запитам – ось основні характеристики нашої інформаційної політики в майбутньому. Візьме на себе завдання це реалізувати організаційна структура, що формується Миколою Томенком.

Наступне питання, до Вас, шановні учасники Форуму: Чи здатні ми забезпечити моральність цієї виборчої кампанії.

– Так. Якщо, звісно, почнемо з себе. Якщо між собою будемо дотримуватися тих правил, які пропонуємо суспільству і нашим політичним опонентам. Поки що влада у нашому середовищі розігрує сценарії внутрішніх протистоянь і конфліктів, використовуючи, вочевидь, відомі вам слабкості характеру політиків.

Ми так і не спромоглися зробити вірних висновків з нашої тисячолітньої історії: "спільний ворог" повинен нас об’єднувати!

Зараз часто оприлюднюють таку думку, що основою для об’єднання може служити поділ портфелів в наступному уряді, місцевих органах влади, в адміністрації...

У зв’язку з цим хочу вас запитати: звідки з’явилося переконання, що владні посади – це результат домовленостей, а не копіткої та важкої праці?! Хто запевнив вас у тому, що ми будемо адекватні проблемам, що виникнуть в майбутньому?

Нам потрібно визначитися і сказати відкрито і відверто: що ми сьогодні готові запропонувати українцям? Потрібна чесна відповідь...

Отже:

Ми говоримо про зміну системи влади на тлі масштабних соціально-економічних перетворень, ми говоримо про забезпечення прав і свобод громадян, про свободу слова, совісті, зрештою – про добробут кожного!

Щоб наблизитися до цього всі мають усвідомити, що будь-яка, навіть, мізерна можливість дострокових президентських виборів повинна бути використана. Але при цьому всім нам, а насамперед радикалам, потрібно пам’ятати: лише демократичні механізми одержання влади гарантують демократію в майбутньому.

Сьогодні перед нами стоять складні організаційні завдання:
- Насамперед – це розбудова структури, яка б інтегрувала зусилля та здобутки якомога ширшого кола авторитетних, підготовлених, висококваліфікованих людей, які пройшли серйозні політичні випробування;
- Наступний етап – підготовка та навчання відібраних кадрів для забезпечення підготовки та проведення виборчої кампанії та її правового супроводу. Виконання цієї непростої роботи покладається на Миколу Катеринчука.

Вихід кампанії на регіональний рівень та розгортання регіональних підрозділів. Це основа нашої діяльності в майбутньому. Немає сумнівів у тому, що Павло Качур реалізує це завдання. Усі ми повинні чітко усвідомити: бути серед людей, розуміти їхні проблеми і турботи, захищати їхні права – це головне завдання саме нашої політичної сили, адже влада відірвана від інтересів українців. Ми не можемо залишити їх наодинці з чиновницьким свавіллям та соціальною незахищеністю. Цю проблему покликана розв’язати структура, очолювана Юрієм Єхануровим. У тому числі й через механізми координації зусиль громадських організацій.

Але ми не можемо замкнутися лише на громадському секторі. В Україні існує більше, ніж півтори сотні політичних партій. Більшість з них є нашими потенційними спільниками. Завдання координувати наші комунікації з політичним середовищем покладається на Віталія Бондзика.

Уже сьогодні ми реалізуємо наступне завдання – формування спеціалізованих груп професіоналів, як ззовні, так і всередині, які б відпрацювали програмні базові ідеологічні документи: Програму Кандидата у Президенти, Програму дій наступного Уряду, програму законодавчих парламентських ініціатив і самі законопроекти. Іван Васюник має досвід такої роботи й відповідатиме за цю ділянку.

Наслідок цієї діяльності ми одержимо відповіді на основні питання:

- про механізми підвищення рівня реальних доходів населення;
- про систему забезпечення ефективного соціального захисту громадян;
- щодо технології запровадження в Україні європейських стандартів життя;
- про реформування виборчої системи, механізмів запровадження пропорційної виборчої моделі, державної підтримки громадських організацій тощо;
- Не обійтися нам без відповіді на запитання про реформу судової системи, гарантії свободи слова та статусу журналістів, забезпечення незалежності ЗМІ від держави та капіталу.
- Ми, і ніхто інший, повинні дати відповідь на проблему розширення прав територіальних громад, місцевого самоврядування і, зрештою, їхнього ресурсного забезпечення.
- Саме нам потрібно розробити і запровадити в майбутньому механізми жорсткого громадського контролю над владою і парламентського контрою над силовими структурами.
- Насамкінець ми прийдемо до запровадження нової організації влади, яка буде адекватною поставленим перед нею завданням.

Завершуючи, хочу сказати декілька слів про міжособистісні взаємини в українському демократичному середовищі. Ми повинні припинити практику "підставляння підніжок" один одному, паразитування на іміджі, публічних скандалів та образ. Безглузді претензії та звинувачення політиків демократичного середовища один до одного я завжди пояснював двома обставинами: або низьким професійним рівнем, або ж сценарієм, який розігрується опонентами і спрямований на розвал і наше знищення.

Хочу вам нагадати, що виборча кампанія – це дисципліна і порядок, діалектична єдність прийняття і реалізації рішень у комплексі з вірною організацією цього процесу.

"Наша Україна" повинна вийти за межі парламенту, ми повинні творити нові відносини, утверджувати нові принципи суспільного життя.

Ми витримали облогу і переходимо в наступ!

Для цього нам необхідно залучити якомога більше союзників і симпатиків, зміцнювати довіру українців.

Тут – у цьому залі – я бачу гвардію майбутнього оновлення України. На Вас чекає шалений спротив, тиск і звичні провокації. Ви це знаєте і Ви до цього готові! Головне – подолати страх.

Не бійтеся! Будьте чесними перед собою і перед людьми!

Дякую за увагу!

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1048959344.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua