Майдан / Статті  

додано: 05-05-2003
Людмила ВОЛОШИНА: Місто Васильків має свою власну гілку влади – судову.
(Справа Ковальчука)

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1052143449.html

Місто Васильків має свою власну гілку влади – судову.
(Справа Ковальчука)

25 квітня 2003 року суддя Васильківського міського суду Адам Бабіш в судовому засіданні розглядав судову скаргу Леоніда Ковальчука на бездіяльність Васильківського міського відділу МВС та його начальника Геннадія Подварчука.

23 листопада минулого року слідчий відділ цього міськвідділу виніс постанову про закриття кримінальної справи за якою Ковальчука було незаконно засуджено до 3 років 6 місяців позбавлення волі за сфабрикованою співробітниками міліції, прокуратури та суду справою. Законом України “Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури і суду” встановлено, що одночасно з постановою про закриття справи повинна вручатися і постанова про відшкодування матеріальної шкоди. Понад п'ять місяців начальник Васильківської міліції Г.Подварчук відмовляється надати згадану другою постанову. Саме таку бездіяльність було оскаржено до суду.
Попри очевидні факти в порушенні Закону працівниками міліції, суддя Бабіш після трьохгодинного судового засідання оголосив ухвалу, якою відмовив в задоволенні скарги. Суддя Бабіш взагалі не вбачив жодних ознак бездіяльності в тому, що посадовими особами Васильківського МВС протягом майже півроку не виконувалися прямі службові обов'язки.

Підстави такого судового рішення мусили бути дуже вагомими. І їх надав суду представник міськвідділу МВС майор Кравченко у вигляді такої собі Постанови про скасування постанови про закриття кримінальної справи щодо Ковальчука. Авторство цього “документа” міліція і суддя невідомо чому приписали Генеральній Прокуратурі України. В дійсності це був аркуш паперу без жодних атрибутів Генеральної Прокуратури, підписаний майором Кравченком та скріплений печаткою Васильківського міськвідділу.

Текст “постанови” рясніє грубими юридичними та фактичними помилками.
Насамперед кидається у вічі, що до її появи причетне “управління нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні досудового слідства Генеральної прокуратури України”. Існування такого управління виглядить сумнівним, оскільки Регламентом Генеральної Прокуратури України визначено Головне управління нагляду за додержанням законів при проведенні оперативно-розшукової роботи, органами дізнання та попереднього слідства. В постанові вказано дати винесення вироку та закриття кримінальної справи, які не відповідають дійсним.

І саме головне. Кримінально-процесуальний кодекс України встановив виключно судовий порядок скасування постанов про закриття кримінальної справи. Очевидно автори т.зв. “постанови” в очі не бачили відповідних статей КПК України.

Вірогідним виглядить те, що в справі № 08-7289, яка й так була переповнена фальшивками та підробками, з'являється ще одна підробка. На що розраховують її автори? Втягнути до безпосередньої участі в політичних репресіях на Київщині Генеральну Прокуратуру України? Чи демонструють вседозволеність, сподіваючись на підтримку подружжя з відомого всій Україні села. Ці питання залишаються відкритими, оскільки вподовж двох днів в прес-центрі Генеральної Прокуратури України прокоментувати Ковальчуку появу такого “документа” відмовлялися.

Р.S. Правовий нігілізм, мабуть, є нормою для Васильківських судів – міського та районного. Сергій Тарутін, якому 20 березня ц.р. Верховна Рада України відмовила в обранні суддею ( постанова № 3235) до цього часу обіймає посаду судді, є в штатному розписі, має кабінет в приміщенні суду і не збирається виконувати рішення найвищого законодавчого органу України.

Р.Р.S. Напередодні судового розгляду скарги в місті Києві майором міліції Стародубцевим ( cпівробітник Київського обласного управління МВС) було вчинено напад на автомобіль народного депутата України Євгена Жовтяка, який був і є одним із захисників Ковальчука в кримінальній справі. Ще одна тема для роздуму кого ж береже “наша” міліція і від чого...

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1052143449.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua