Майдан / Статті  

додано: 09-05-2003
Микола Махно: Чи готовий режим Кучми до виборів у 206 окрузі?

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1052429161.html

Чи готовий режим Кучми до виборів у 206 окрузі?
Микола Махно, незалежний спостерігач

Чернігів готується до чергових виборів. Якими вони будуть? Що за несподіванки очікують на нас?

Перш за все впадає в око кількість зареєстрованих кандидатів – їх 46 чоловік. Така кількість може свідчити про те, що попит на депутатське крісло в нашій країні постійно зростає. І це не дивно, бо депутатська недоторканість входить в один комплект разом з мандатом та київською пропискою.

Кому ж так кортить зірвати електоральний „джек-пот” розміром у 120 тис. голосів чернігівських виборців? Серед головних претендентів були помічені такі: лідер дуже прогресивних соціалістів Н.Вітренко, екс-голова Держкомпідприємництва О.Кужель, президент «УкрСиббанку» О.Ярославський та колишній нардеп О.Пухкал.

Ситуація в окрузі стає ще більш цікавою, коли берешся аналізувати те, що зараз модно іменувати „електоральними технологіями”. Ще до початку офіційної кампанії застосовано технологію двійників. Різні на перший погляд претенденти (Приходьмо, Вітренко, Ярославський та Іванов) мають одну спільну рису, а саме, двох, трьох, або навіть чотирьох двійників з прізвищем, до якого вони звикли з дитинства. З одного боку, це приємно, бо не кожен день зустрінеш тезку, а з іншого – на фіга воно оце все треба?

Звісно цікаво, чому хтось має аж по чотири „електоральні клони”, а хтось залишається у „гордам адіночєствє”? І чому, цікаво, наприклад теж саме прізвище Кужель у списку одне? І тут пригадуєш останні події з головою Держкомпідприємництва та мимоволі робиш висновок, що саме О.Кужель Адміністрація президента мала б зробити своєю протеже.
З розмахом кандидати відсвяткували Першотравень. Ліві кандидати мітингували, як це звикли робити ще за радянських часів. Депутат облради комуністка Р.Ясочко та „надія” місцевих соціалістів – редактор обласного щотижневика «Гарт» Д.Іванов були помічені у перших лавах, бажаючих „вдертися на броньовик”.

Більш грошовиті претенденти, у прямому розумінні, шмаляли грошима в повітря. Бо назвати феєрверки щосуботи від відомого в місті підприємця С.Кнуренка та запланований дев’ятотравневий салют місцевого банкіра „Промінвестбанку” В.Мироненко по-іншому не можна.
Благодійний фонд брата кандидата О.Ярославського, в цілому, пішов іншим шляхом та буквально завалив місто на Великдень пасками (понад 10 тис. штук!).

Інший кандидат-підприємець від „Нової політики” О.Бей заклеїв місто власними листівками з єдиним словом „Бей”. Не зрозуміло тільки кого та чому. Мабуть з цих мотивів місцеві „чорні піярщики” старанно переправляють літеру „б” на „г”, вносячи певні роз’яснення стосовно сексуальної орієнтації кандидата та підіймаючи настрій деяким перехожим.

І це тільки початок, бо всі веселощі, як на мене, ще попереду!

<b>P.S. Опозиція (Наша Україна, КПУ, СПУ, і БЮТ) підтримують на виборах у депутати Верховної Ради у Чергінівській області Дмитра Іванова. Дмитро Іванов є головним редактором обласної газети і відомим поетом "Гарт". </b>

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1052429161.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua