Майдан / Статті  

додано: 25-05-2003
Террі Е Холман: Суперечливі думки одного американця щодо України
Kyiv Post

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1053848002.html

Десятирічна дівчина з немовлям на руках натиснула на дзвінок біля моїх дверей. Вона виглядала ледве живою, на відміну від 9 річного хлопця, що вже помер від холоду біля дверей ще одного американця в Херсоні кілька місяців тому. Мала дівчина мала синє обличчя і була голодна. Вона попрохала лише трохи їжі і більш нічого. Моя дружина, Ольга, кинулася до холодильника і дала їй все, що ми не потребували. Пізніше я побачив Ольгу в сльозах, не тому, що конкретно це трапилося, а тому, що ми обоє добре знали, що ця бідна дівчина є однією з багатьох таких дітей в Україні.

Я почувався огидно. Чи українці є такі зовсім безхребетні, без жодної гідності чи гордості? Якщо я ображаю українців, то хай їм так буде! Приготуйтесь і послухайте більше.

Не існує жодної причини, щоб діти голодували та страждали в Україні. Єдиною причиною, чому так стається, є те, що українці скиглять і є цілковито нездатні зробити щось інше, ніж приймати їх "долю", як вівці. Діти голодують? Так, саме так і є, і нічого в цьому не можна зарадити. Виглядає, що це і є переважаюча думка.

Насправді дещо можна зробити, але українці - кожен з вас - є цілком не зацікавлені щось зробити таке, з чого негайно не можна скористати самому, чи щоб скористала сім'я, чи, можливо, друзі. Справді, я знаю, що ви почуваєтесь погано щодо голодуючих дітей. Ви й повинні так почуватися. Фактично, ви повинні почуватися просто жахливо.

Я якраз провів рік в Криму за свої власні гроші, створюючи програму, що на мою думку повинна частково зменшити бідність країни. США є зацікавленими щоб зробити цю програму реальністю.

Програма виключає можливість скористати "на дурняк" чи отримати якісь подачки і вона робить можливою для будь-кого заробити на достойне життя. Як додатковий плюс, вона б внесла фонди в соціальні програми для дітей, подібних на ту, котра з'явилася біля мого порога.

То в чому проблема? Українські урядові офіційні осoби ухиляються дозволити її впровадити, поки вони не побачать можливість власної користі. Я повністю проти хабарів, отже ми знаходимося в патовій ситуації. Ні Україна, ні США не можуть втілити програму без моєї допомоги, і я зробив так, що красти з програми є надзвичайно важко.

Мої дорадники говорять, що українські чиновники не піддадуться доти, поки їм не заплатити. А в той час голодуючі діти служать закладниками. Виглядає, що незалежно від добрих намірів, нічого не станеться, поки "хрещені батьки" української політичної мафії не отримають плату.

А тому, що загальна публіка не міняє цю ситуацію, чиновники вбивають економіку, люди голодують чи вмирають покиненими. І в кінці кінців, виглядає, що більшість українців і зламаного гроша не дасть задля іншого. Звичайно, є винятки, але якщо ці винятки існують, їх не видно.

Я бачу це кожен день, як люди метушаться навколо, як щурі, повністю ігноруючи голодних дітей. Не має значення, що США можуть зробити - врешті колись українці повинні зробити крок вперед і взяти в свої руки справу, ніж просто ховати голову в пісок.

США спостерігає, на моє наполягання, за тим, як місцеві чиновники поводяться щодо можливості отримання достатньої величини проекту розвитку. Як і передбачалося, урядові чиновники негайно простягнули свої руки. Вони є невтомні в стримуванні, готові тягнути доти, поки не отримають оплату. І люди просто згідні, що хабарі мусять бути заплачені. Щось змінити? Та ніколи, краще піти легшим шляхом. Це і є визначення України і всього українського.

Українці самі відповідають за те, що дозволили залишити їх уряд бути безконтрольним. Добрі проекти приходять і громадяни самі для себе вирішили, що грати в гру з таким статусом уряду є найкращим шляхом.

Діти помирають через широко розповсюджену соціальну занедбаність і через нездатність більшості українців влаштовувати свою власну громаду - і, як виглядає, багатьох це не турбує. Можливо, це особисте прокляття, що зачіпає кількох - мене, мою дружину і дуже небагатьох у цій країні.

Звичайно, буде простим для тих, котрі почуватимуться ображеними написаним, порадити мені забратися геть з України, якщо мені щось не подобається. Може це й справедливо, але що цим буде досягнено? Мій від'їзд означатиме на один голос менше на захист голодуючих дітей, на один голос менше, котрий скаже українцям, що їх країна може бути сильною, багатою та блискучою.

Чи українці взагалі знають, що вони мають такий потенціал? Я знаю, і я переконаний в цьому.

<i>Террі Е. Холман є спеціалістом з економічного розвитку та зменшення бідності, котрий проживав в Криму протягом минулого року.</i>

Коментар Майдана: В Україні живуть приблизно 120,000 безпритульних дітей.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1053848002.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua