Майдан / Статті  

додано: 02-06-2003
Прес-реліз: прес-конференції "300-річчя Петербургу та Україна: малоросійський шлях до “Путінграду”

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1054559718.html

Сьогодні, 2 червня, у приміщенні Національної спілки письменників України відбулася прес-конференція “300-річчя Петербургу та Україна: малоросійський шлях до “Путінграду”.

Відкриваючи прес-конференцію, член фракції “Наша Україна” Василь Червоній заявив: “мене вразило, що в українських телепередачах про 300-річчя російської північної столиці не згадано про те, на чиїх кістках побудована велич Петербургу та Росії загалом”. Народний депутат висловив обурення “малоросійською” поведінкою Президента Л.Кучми, зокрема, його подарунком пам’ятника царя Олександра ІІ – який, як відомо, був автором Емського указу про заборону української мови. Єдиним доречним подарунком росіянам на 300 річчя їх північної столиці міг би, на думку В.Червонія, стати пам’ятник комусь із тих козаків або запорізьких ватажків, які поклали кістки в підмурок Петербургу.

В.Червоній також наголосив, що після приходу до влади нового президента Росії Володимира Путіна було припинено повернення українських культурних цінностей, яке частково відбувалося за “правління” Б.Єльцина. За В.Путіна російський уряд відмовляється продовжувати переговори щодо повернення фресок та мозаїк київського Михайлівського собору, а також уникає будь-якого обговорення проблеми повернення козацьких клейнод. Українським вченим і туристам навіть не показують згадані українські реліквії.

Іншим проявом “малоросійства” В.Червоній назвав нездатність нинішньої української влади поставити перед Росією питання про повернення надбання усіх післявоєнних років - активів та пасивів Державного банку СРСР, які становлять 130 млрд. доларів і які були після розвалу союзної держави привласнені Росією. В.Червоній також згадав про майбутні парламентські слухання щодо україно-російських взаємин, які ініціювала “Наша Україна”, де може бути порушено згадані проблеми з метою виходу на справді рівноправний рівень двосторонніх відносин обох держав.

Професор Київського національного університету ім. Т.Шевченка Володимир Сергійчук розповів про історичні моменти, коли російський уряд обіцяв повернути українські культурні цінності, які зберігаються у Петербурзі, але в останній момент відмовлявся від власного ж рішення.

Степан Хмара (заступник голови Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”, фракція Блоку Юлії Тимошенко) назвав злочинним наміри віддати українську газотранспортну систему під контроль Росії. Міжнародний консорціум є, на його думку, лише прикриттям російської економічної експансії.

Наприкінці прес-конференції народні депутати В.Червоній та С.Хмара гостро засудили останні плани уряду застосувати нафтопровід Одеса-Броди в реверсному режимі саме для російської нафти, що, на їх думку, є зрадою національних інтересів України та черговим підтвердженням малоросійської ментальності нинішнього уряду.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1054559718.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua